Spiroflex Rura nierdzewna gładka fi 400 - 1 mb

Opiekun produktu - Marcin Styrski

Zadaj pytanie handlowe

Zadaj pytanie techniczne

Produkt aktualnie niedostępny
 
 

Opis produktu

Rura nierdzewna gładka fi 400 - 1 mb - Spiroflex

 

 

Służy do budowania wkładu kominowego nierdzewnego o żądanej długości.

 

 

 

Opis techniczny

 

Jednym ze sposobów zabezpieczenia komina, bodaj najpewniejszym, jest zainstalowanie stalowego wkładu kominowego. Wkład kominowy wykonany jest ze stali nierdzewnej. W ofercie występuje jako gładki w zakresie średnic od 80 mm do 450 mm. Nierdzewny wkład kominowy wykonywany jest z blachy o grubości 0,5 ÷ 0,8 mm, w zależności od średnicy. Wszystkie części rurowe łączone są liniowo technologią spawania plazmowego. Poszczególne elementy montowane są ze sobą kielichowo.

 

Zastosowaniy

 

Nierdzewne wkłady kominowe przeznaczone są do odprowadzania spalin z kotłów opalanych gazem lub olejem opałowym. Szczególne przeznaczenie - do starych, nawet krzywych kominów, może mieć wersja z elastyczną rurą kwasoodporną, wykonaną z taśmy o grubości 0,12 mm, której sposób wykonania gwarantuje szczelność. Do połączenia rury elastycznej z kształtkami stosuje się złączkę redukcyjną.

 

Instrukcja montażu

 

Przed przystąpieniem do montażu wkładu kominowego, należy starannie wyczyścić ceramiczny szyb kominowy. Następnie w pomieszczeniu kotłowni, należy wykuć otwór umożliwiający zamontowanie trójnika, wyczystki i odskraplacza w szybie kominowym. Pozostała część wkładu kominowego montowana jest od góry, czyli od wylotu komina. Mocujemy linę do rury o długości 1 m, wpuszczamy ją do szybu do momentu wystawania jedynie kielicha, zakładamy kolejną rurę, zwracając uwagę na całkowite wsunięcie jednej rury w kielich drugiej i znowu opuszczamy, aż do momentu wystawania kielicha. Czynności te powtarzamy, aż w wykutym otworze pojawi się końcówka pierwszej rury. Instalujemy trójnik, wyczystkę i odskraplacz, a następnie łączymy je z rurami. Ostatnią rurę wystającą z komina przycinamy na długość taką, aby można było zamontować w kielichu ostatniej rury płytę dachowa i przykręcić ją do korony komina. W płycie dachowej montujemy wywiewkę lub deflektor. Usytuowanie trójnika uzależnione jest od sposobu poprowadzenia czopucha z kotła. Zamknięcie wyczystki powinno być tak ustawione, aby była możliwość swobodnego dostępu do wyczystki. Skropliny powinny być odprowadzane do neutralizatora skroplin, szczelnego pojemnika lub bezpośrednio do kanalizacji (o ile dopuszczają takie rozwiązanie przepisy prawne).

Dodatkowe ocieplenie, częściowe lub na całej długości wkładu kominowego, znacznie poprawiają warunki pracy wkładu kominowego, jak również jego żywotność.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi, każdy komin i wkład kominowy podlega odbiorowi kominiarskiemu.

 


 

Produkt
Producent Spiroflex
Kod producenta Rura nierdzewna gładka fi 400 - 1 mb
Informacje podstawowe
Kod producenta
  • SX-WN...SG-fi400
Rodzaj
  • Wkłady kominowe nierdzewne
Rozmiar
  • fi 400
Zobacz również: Instalacje kominowe - Spiroflex, Instalacje kominowe - Spiroflex Spiroflex