Fugi i renowatory (7)

Fugi i renowatory

(7)
Czas realizacji zamówienia
Wybierz
Towar dostępny na magazynie
Wysyłka natychmiastowa Złóż zamówienie do 16:00, a towar wyślemy tego samego dnia roboczego!
Wysyłka w ciągu 1 dnia roboczego
Towar dostępny na magazynie dostawcy
Wysyłka w ciągu 2 dni roboczych
Wysyłka w ciągu 3 dni roboczych i dłużej
Cena (zł):
  • Sortowanie domyślne
  • Cena - od najniższej
  • Cena - od najwyższej
  • Po popularności
  • Po ocenach klientów
  • Po ilości komentarzy
 ATLAS Fuga wąska 1-7mm biały 2kg

ATLAS Fuga wąska 1-7mm biały 2kg

ID produktu: 3296925
CECHY PRODUKTU
Rodzaj: Fuga
Waga opakowania w kg: 2,0
Pokaż więcej
 ATLAS Fuga Wąska drobnokruszywowa cementowa zaprawa do spoinowania szara 2kg (FW-F-035-02 W)
 Ceresit Spoina elastyczna wodoodporna CE 40 aquastatic bahama 2kg  (CE40BAH)
 Ceresit Spoina elastyczna wodoodporna CE 40 aquastatic brzoskwiniowa 2kg (105139)
 ATLAS Fuga Wąska drobnokruszywowa cementowa zaprawa do spoinowania beż pastelowy 5kg (FW-F-018-05 W)
 ATLAS Fuga wąska 1-7mm szary 5kg

ATLAS Fuga wąska 1-7mm szary 5kg

ID produktu: 3296962
CECHY PRODUKTU
Rodzaj: Fuga
Waga opakowania w kg: 5,0
Pokaż więcej
 Mapei Fuga FLEX Glazurnik 112 tytan 5kg (A112)

Mapei Fuga FLEX Glazurnik 112 tytan 5kg (A112)

ID produktu: 3013785
CECHY PRODUKTU
Rodzaj: Fuga
Waga opakowania w kg: 5,0
Pokaż więcej
Fugi, służące do wypełnień między płytkami, zapobiegają uszkodzeniom estetycznych powierzchni, mają właściwości grzybobójcze, uniemożliwiają przesiąkanie wody do warstw posadzki i oczywiście stanowią znakomite dopełnienie każdej aranżacji wnętrza. Wybór fug jest szeroki i dotyczy to zarówno materiałów, bo poza klasycznymi fugami, dostępne są dziś również epoksydowe: trwalsze, szczelniejsze i łatwiejsze do utrzymania w czystości, jak i kolorów, bo obok białej często wykorzystywana jest również fuga czarna. Oczywiście o ile w przypadku doboru materiału, można zwykle wskazać rozwiązanie najlepsze technicznie, to już wybór koloru jest sprawą indywidualną, czego dowodem są kłótnie, który wybuchają za każdym razem, kiedy zada się pytanie o to, jaka fuga do białych płytek będzie najlepiej pasowała. Na samych kwestiach technicznych jednak też warto się skupić, bo fuga do płytek i fuga do klinkieru nieco się między sobą różnią, a pełniąca funkcję fugi spoina elastyczna wodoodporna też ma inne zastosowania. Na szczęście wybór producentów zwykle nie stanowi wielkiego wyzwania: od lat najpopularniejsza jest według różnych rankingów albo fuga Ceresit, albo fuga Atlas, a jeśli chodzi o spoinę elastyczną, to wybór ogranicza się do typów CE40 i CE33.

Sprawę wyboru fug wiele osób niesłusznie bagatelizuje, a należy sobie zdawać sprawę z tego, że źle dobrana fuga oznacza konieczność szybszego sięgnięcia po renowator do fug – specjalny preparat, który, nałożony na oczyszczoną fugę, wzmacnia ją, uszczelnia ją i estetycznie wypełnia ubytki. Nie są to szczególnie popularne preparaty, bo wiele osób decyduje się na usunięcie starych fug i położenie nowych, ale to też warto wybierać te jak najlepsze, żeby nie wpaść w błędne koło ciągłych renowacji fug między płytkami.

Estetyczne wykończenie spoin stanowi dopełnienie aranżacji – nie można bagatelizować fug ani jeśli chodzi o wygląd, ani jeśli mowa o funkcjonalności, bo pod tym względem nawet fuga wąska może różnić się od szerokiej i czasem zaleca się je układać z innych zapraw – warto wiedzieć, na czym polegają te różnice.