Fugi i renowatory (7)

Fugi i renowatory

(7)
Czas realizacji zamówienia
Wybierz
Towar dostępny na magazynie
Wysyłka natychmiastowa Złóż zamówienie do 16:00, a towar wyślemy tego samego dnia roboczego!
Wysyłka w ciągu 1 dnia roboczego
Towar dostępny na magazynie dostawcy
Wysyłka w ciągu 2 dni roboczych
Wysyłka w ciągu 3 dni roboczych i dłużej
Cena (zł):
  • Sortowanie domyślne
  • Cena - od najniższej
  • Cena - od najwyższej
  • Po popularności
  • Po ocenach klientów
  • Po ilości komentarzy
 ATLAS Fuga wąska 1-7mm biały 2kg

ATLAS Fuga wąska 1-7mm biały 2kg

ID produktu: 3296925
CECHY PRODUKTU
Rodzaj: Fuga
Waga opakowania w kg: 2,0
Pokaż więcej
 ATLAS Fuga Wąska drobnokruszywowa cementowa zaprawa do spoinowania szara 2kg (FW-F-035-02 W)
 Ceresit Spoina elastyczna wodoodporna CE 40 aquastatic bahama 2kg  (CE40BAH)
 ATLAS Fuga Wąska drobnokruszywowa cementowa zaprawa do spoinowania beż pastelowy 5kg (FW-F-018-05 W)
 Ceresit Spoina elastyczna wodoodporna CE 40 aquastatic brzoskwiniowa 2kg (105139)
 ATLAS Fuga wąska 1-7mm szary 5kg

ATLAS Fuga wąska 1-7mm szary 5kg

ID produktu: 3296962
CECHY PRODUKTU
Rodzaj: Fuga
Waga opakowania w kg: 5,0
Pokaż więcej
 Mapei Fuga FLEX Glazurnik 112 tytan 5kg (A112)

Mapei Fuga FLEX Glazurnik 112 tytan 5kg (A112)

ID produktu: 3013785
CECHY PRODUKTU
Rodzaj: Fuga
Waga opakowania w kg: 5,0
Pokaż więcej
Fugi, służące do wypełnień między płytkami, zapobiegają uszkodzeniom estetycznych powierzchni, mają właściwości grzybobójcze, uniemożliwiają przesiąkanie wody do warstw posadzki i oczywiście stanowią znakomite dopełnienie każdej aranżacji wnętrza. Wybór fug jest szeroki i dotyczy to zarówno materiałów, bo poza klasycznymi fugami, dostępne są dziś również epoksydowe: trwalsze, szczelniejsze i łatwiejsze do utrzymania w czystości, jak i kolorów, bo obok białej często wykorzystywana jest również fuga czarna. Oczywiście o ile w przypadku doboru materiału, można zwykle wskazać rozwiązanie najlepsze technicznie, to już wybór koloru jest sprawą indywidualną, czego dowodem są kłótnie, który wybuchają za każdym razem, kiedy zada się pytanie o to, jaka fuga do białych płytek będzie najlepiej pasowała. Na samych kwestiach technicznych jednak też warto się skupić, bo fuga do płytek i fuga do klinkieru nieco się między sobą różnią, a pełniąca funkcję fugi spoina elastyczna wodoodporna też ma inne zastosowania. Na szczęście wybór producentów zwykle nie stanowi wielkiego wyzwania: od lat najpopularniejsza jest według różnych rankingów albo fuga Ceresit, albo fuga Atlas, a jeśli chodzi o spoinę elastyczną, to wybór ogranicza się do typów CE40 i CE33.

Sprawę wyboru fug wiele osób niesłusznie bagatelizuje, a należy sobie zdawać sprawę z tego, że źle dobrana fuga oznacza konieczność szybszego sięgnięcia po renowator do fug – specjalny preparat, który, nałożony na oczyszczoną fugę, wzmacnia ją, uszczelnia ją i estetycznie wypełnia ubytki. Nie są to szczególnie popularne preparaty, bo wiele osób decyduje się na usunięcie starych fug i położenie nowych, ale to też warto wybierać te jak najlepsze, żeby nie wpaść w błędne koło ciągłych renowacji fug między płytkami.

Estetyczne wykończenie spoin stanowi dopełnienie aranżacji – nie można bagatelizować fug ani jeśli chodzi o wygląd, ani jeśli mowa o funkcjonalności, bo pod tym względem nawet fuga wąska może różnić się od szerokiej i czasem zaleca się je układać z innych zapraw – warto wiedzieć, na czym polegają te różnice.