Gładzie, gipsy i masy szpachlowe (3)

Gładzie, gipsy i masy szpachlowe

(3)
Czas realizacji zamówienia
Wybierz
Towar dostępny na magazynie
Wysyłka natychmiastowa Złóż zamówienie do 16:00, a towar wyślemy tego samego dnia roboczego!
Wysyłka w ciągu 1 dnia roboczego
Towar dostępny na magazynie dostawcy
Wysyłka w ciągu 2 dni roboczych
Wysyłka w ciągu 3 dni roboczych i dłużej
Cena (zł):
  • Sortowanie domyślne
  • Cena - od najniższej
  • Cena - od najwyższej
  • Po popularności
  • Po ocenach klientów
  • Po ilości komentarzy
 Stabill Gładź tynkowa biała PG-41 2kg (5GIGŁ.BIA2.0)

Stabill Gładź tynkowa biała PG-41 2kg (5GIGŁ.BIA2.0)

ID produktu: 3002681
CECHY PRODUKTU
Rodzaj: Masa szpachlowa sypka
Waga [kg]: 2
Zastosowanie: Wewnątrz budynków
Pokaż więcej
 Dolina Nidy Gips budowlany 15kg

Dolina Nidy Gips budowlany 15kg

ID produktu: 3007154
CECHY PRODUKTU
Rodzaj: Gips budowlany
Waga [kg]: 15
Zastosowanie: Wewnątrz budynków
Pokaż więcej
 ATLAS Gładź gipsowa Gipsar Plus biała 20kg

ATLAS Gładź gipsowa Gipsar Plus biała 20kg

ID produktu: 3334227
CECHY PRODUKTU
Rodzaj: Gips szpachlowy
Waga [kg]: 20
Zastosowanie: Wewnątrz budynków
Pokaż więcej
Gładzie, gipsy i masy szpachlowe mogą wyglądać bardzo podobnie, ale przecież zastosowania mają różne. Kiedyś ktoś powiedział, że to w istocie ten sam produkt, tylko w kilku wariantach, stosowanych zależnie od wielkości dziur do załatania. To oczywiście jedynie jeden z kilku sposobów przedstawienia problemu. W praktyce bowiem różnice w składzie bywają dość znaczne, tym bardziej że standardowy gips jest wrażliwy na wiele czynników zewnętrznych.

Podstawowa różnica to podział gipsów na gips budowlany, używany przede wszystkim przy tworzeniu konstrukcji i na gips szpachlowy, służący prawie wyłącznie do wykończeń. Oba zresztą są produkowane w podobnej wielkości opakowaniach, bo gips budowlany 20 kg to niezbędne minimum w większości przypadków. Jeśli jednak chodzi o gips szpachlowy, to znacznie łatwiej dostępne są także małe opakowania. Ponieważ jednak szpachlowanie gipsem jest kłopotliwe i wymaga sprawy, stworzone zostały gładzie gipsowe, które skład mają podobny, ale inną granulację, w związku z czym również sposób ich nakładania uległ odpowiedniej modyfikacji.

Trochę inaczej rzecz ma się, jeśli chodzi o masy szpachlowe. To, czy jest to masa szpachlowa sypka, czy masa szpachlowa gotowa do użytku, nie ma większego związku z funkcją – po prostu przygotowanie tej drugiej sprowadza się do wymieszania zawartości pojemnika, nie trzeba już natomiast przejmować się proporcjami itd. Masy szpachlowe służą do wypełniania ubytków, do różnego rodzaju napraw powierzchni ścian czy sufitów. Służą raczej do wykończeń zgrubnych i uzyskanie estetycznego wyglądu wymaga trochę cierpliwości i doświadczenia, ale ze względu między innymi na przyczepność i czas schnięcia, masy szpachlowe w takich zastosowaniach sprawdzają się lepiej niż zwykłe gipsy czy gładzie. Również są dostępne w różnej wielkości opakowaniach: od małych tubek z gotowymi masami, po kilkudziesięcio-kilogramowe worki z masą do samodzielnego rozrobienia.