Grunty, impregnaty, uszczelniacze (2)

Grunty, impregnaty, uszczelniacze

(2)
Czas realizacji zamówienia
Wybierz
Towar dostępny na magazynie
Wysyłka natychmiastowa Złóż zamówienie do 16:00, a towar wyślemy tego samego dnia roboczego!
Wysyłka w ciągu 1 dnia roboczego
Towar dostępny na magazynie dostawcy
Wysyłka w ciągu 2 dni roboczych
Wysyłka w ciągu 3 dni roboczych i dłużej
Cena (zł):
  • Sortowanie domyślne
  • Cena - od najniższej
  • Cena - od najwyższej
  • Po popularności
  • Po ocenach klientów
  • Po ilości komentarzy
 Anser Mydło malarskie 40% szare kubek 0,5kg (14-19-0)
 Impregnat do bruku AQUASTOP B 1L (42125825)

Impregnat do bruku AQUASTOP B 1L (42125825)

ID produktu: 3060143
CECHY PRODUKTU
Zastosowanie: Do kostki brukowej
Pokaż więcej
Grunty, impregnaty i uszczelniacze to często produkty, w których rolę funkcjonalną odgrywają bardzo podobne lub nawet takie same związki, choć w innym stężeniu. Są to specyficzne produkty o bardzo szczególnych zastosowaniach, którym niestety wielu wykonawców nie poświęca należytej uwagi, jakby zapominając, że trwałość wykończeń zawsze zależy w dużej mierze od gruntu, a odporność na wilgoć od impregnatów i uszczelniaczy, a nie tylko warstwy wykończeniowej.

Ze względu na funkcje dzieli się grunty i impregnaty na szczegółowe typy – choć impregnat do ścian i impregnat do posadzek w ogólnym zarysie mają podobne znaczenie, to jednak narażenie ścian i posadzek na wilgoć jest różne, stąd też inne zalecenia co do składu stosowanych produktów i sposobu ich nakładania. Impregnatów używa się zresztą do wielu różnych powierzchni i to nie tylko na etapie ich przygotowania, czego dowodem może być impregnat do kostki brukowej, impregnat do kamienia, impregnat do dachówek czy impregnat do klinkieru. Na wykończone powierzchnie nakłada się też impregnat do fug. Wszystkie te wymienione preparaty mają w równej mierze chronić przed wilgocią, co osłaniać materiał przed wykształceniem kolonii grzybowych lub pleśni. Impregnaty hydrofobizują powierzchnię, sprawiając, że materiał nie nasiąka wodą i nie zatrzymuje jej na powierzchni. Dzięki takiemu działaniu szeroko rozpowszechnione stały się na przykład impregnaty do drewna, zarówno konstrukcyjnego, jak i wykończeniowego. Szczególnym rodzajem uszczelniacza i impregnatu jest folia w płynie, która ma wiele zastosowań, a praktyka pokazuje, że te, o których producent informuje, to tylko wąski wycinek praktycznego użycia tego rodzaju preparatów.

Oczywistą jest rzeczą, że przy wyborze impregnatów trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na ich sugerowane przeznaczenie, ale ważna będzie również marka i sposób stosowania, ponieważ w pewnych okolicznościach trzeba sięgnąć po niestandardowe rozwiązania – mocniejszy impregnat lub na przykład odporny na działanie promieni UV.