Farby emulsyjne białe (0)

Farby emulsyjne białe

(0)
Czas realizacji zamówienia
Wybierz
Towar dostępny na magazynie
Wysyłka natychmiastowa Złóż zamówienie do 16:00, a towar wyślemy tego samego dnia roboczego!
Wysyłka w ciągu 1 dnia roboczego
Towar dostępny na magazynie dostawcy
Wysyłka w ciągu 2 dni roboczych
Wysyłka w ciągu 3 dni roboczych i dłużej
Cena (zł):
  • Sortowanie domyślne
  • Cena - od najniższej
  • Cena - od najwyższej
  • Po popularności
  • Po ocenach klientów
  • Po ilości komentarzy

Brak wyników :(

Napisz do nas na chacie! Pomożemy znaleźć to, czego szukasz.

Emulsyjne farby białe są zdecydowanie najczęściej kupowane. Raz, że można nimi pomalować prawie każdą powierzchnię, jeśli tylko wybierze się właściwy typ emulsji, a dwa, że dzięki dostępnym w każdym sklepie budowlanym pigmentom można nadać im dowolny kolor bez konieczności angażowania mieszalni.

Bardzo często jako pierwsze przy poszukiwaniach białej farby pada pytanie: farba emulsyjna czy akrylowa? Arylowa jest tylko szczególnym rodzajem emulsji – jest farbą wodorozcieńczalną i zdecydowanie mniej toksyczną niż farby na bazie rozpuszczalników organicznych. Nie jest jednak jedynym dostępnym typem emulsji – poza nią można jeszcze kupić farbę emulsyjna lateksową i farbę emulsyjną winylową. Która farba emulsyjna będzie najlepsza? To trudne pytanie, ponieważ należy uwzględnić wiele kryteriów porównania: akrylowa jest tańsza, lateksowa dobrze oddycha, a winylowa jest bardzo odporna na zmywanie, zatem jednym z podstawowych czynników decydujących o wyborze muszą być względu funkcjonalne. Farba do pokoju będzie inna niż do łazienki i kuchni. W tym ostatnim pomieszczeniu sugeruje się dziś raczej użycie lateksu, a akryl zostawia się raczej do pokoju i innych pomieszczeń, w których wilgotność jest niższa, a ryzyko zabrudzenia ścian ograniczone. Jeśli chodzi o białe emulsje, są one chętnie wybierane ze względów praktycznych – rozjaśniają wnętrze i optycznie je powiększają. Właśnie ze względu na uniwersalność białych farb emulsyjnych najpopularniejszym opakowaniem jest 10 litrowe wiadro, a farba emulsyjna biała po 1 litrze jest traktowana raczej jako materiał naprawczy.

Warto przy okazji dodać, że białe emulsje stosowane są nie tylko we wnętrzach. Farba emulsyjna biała zewnętrzna dzięki dodatkom uodparniającym ją na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych jest chętnie wykorzystywanym wariantem wykończenia elewacji – jasny, elegancki i uniwersalny kolor jest po prostu ponadczasowy. Jedyne, o czym warto pamiętać, to wybór dobrego producenta: w segmentach różnych typów emulsji najbardziej znanymi markami są Śnieżka, Dulux, Dekoral, Beckers, Magnat i Nobiles.