Kołki (5)

Kołki

(5)
Czas realizacji zamówienia
Wybierz
Towar dostępny na magazynie
Wysyłka natychmiastowa Złóż zamówienie do 16:00, a towar wyślemy tego samego dnia roboczego!
Wysyłka w ciągu 1 dnia roboczego
Towar dostępny na magazynie dostawcy
Wysyłka w ciągu 2 dni roboczych
Wysyłka w ciągu 3 dni roboczych i dłużej
Cena (zł):
  • Sortowanie domyślne
  • Cena - od najniższej
  • Cena - od najwyższej
  • Po popularności
  • Po ocenach klientów
  • Po ilości komentarzy
Good Work Kołek rozporowy z wkrętem do drewna 6 x 10 x 100mm (04662)
Onnline Śruba dwugwintowa 8x40mm z dyblem
Arvex Dybel do mocowania stopni schodowych DS 10x60mm (1020.0001)
Kołek rozporowy z nacięciem krzyżowym 8/4x45mm 100szt.

Kołek rozporowy z nacięciem krzyżowym 8/4x45mm 100szt.

ID produktu: 3145689
CECHY PRODUKTU
Rodzaj: Rozporowe z nacięciem krzyżowym
Pokaż więcej
PGB Dybel ramowy z wkrętem z łbem sześciokątnym 10 x 200mm 25szt. (SMRPZ310200ANZN)
Kołki to bardzo solidny rodzaj mocowań, które w dodatku łatwo jest wykorzystać. Ich użycie wymaga jedynie przygotowania otworu, co oczywiście w pewnych materiałach może być wyzwaniem, natomiast w ogólnym zarysie jest to jedna z najpewniejszych technik mocowania, ponieważ kołki rozporowe służą do kotwiczenia haków w substancji trwałej budynku, a ich usunięcie przez przypadek jest praktycznie niemożliwe. Oczywiście z przyczyn technicznych stworzono liczne rodzaje kołków – nie wszystkie mają te same właściwości, choć wygląd zewnętrzny zwykle nie różni się w znacznym stopniu.

Najpopularniejsze są uniwersalne kołki rozporowe z nacięciem krzyżowym lub płaskim. Są one stosunkowo tanie i dobrze kotwiczą się w większości materiałów, o ile tylko nie będą zbytnio obciążone. Trochę inną konstrukcję mają kołki rozporowe do gazobetonu, ponieważ specyfika tego materiału wymaga solidniejszego zakotwiczenia. Zwykle też tego rodzaju kołki służą do zamocowania haków podtrzymujących spore ciężary. Kołki mogą też różnić się między sobą kształtem łba: w sprzedaży dostępne są kołki rozporowe z łbem sześciokątnym i kołki rozporowe z łbem ściętym i kołki rozporowe z łbem torx. Tym, co jeszcze je różni, jest hak. Teoretycznie w większość kołków można wkręcić niemal każdy hak, ale ze względów praktycznych są one sprzedawane w zestawach, np. kołki rozporowe z hakiem prostym, kołki rozporowe z hakiem sufitowym czy kołki rozporowe z hakiem kołyskowym.

Poza typowymi kołkami rozporowymi można też kupić kołki szybkiego montażu do wbijania metalowe oraz różnego rodzaju kołki specjalistyczne, których konstrukcja może być bardzo nietypowa, a zastosowanie wąskie. W takich przypadkach zwykle są to niezastąpione i często nawet niemające alternatywy systemy mocowań dla pewnych elementów instalacyjnych i konkretnych materiałów. Nawet w tych przypadkach cena kołków nie jest przesadnie wysoka, więc w każdym razie otrzymuje się solidne mocowanie o dużej trwałości w rozsądnej cenie.