Śruby (2)

Śruby

(2)
Czas realizacji zamówienia
Wybierz
Towar dostępny na magazynie
Wysyłka natychmiastowa Złóż zamówienie do 16:00, a towar wyślemy tego samego dnia roboczego!
Wysyłka w ciągu 1 dnia roboczego
Towar dostępny na magazynie dostawcy
Wysyłka w ciągu 2 dni roboczych
Wysyłka w ciągu 3 dni roboczych i dłużej
Cena (zł):
  • Sortowanie domyślne
  • Cena - od najniższej
  • Cena - od najwyższej
  • Po popularności
  • Po ocenach klientów
  • Po ilości komentarzy
ALPAR Śruba hakowa M16 L-600 OC ocynkowana (S3017)
Yato Sworznie z łbem i otworem 60szt. (YT-06786)
Śruby to jedne z najchętniej wykorzystywanych elementów łączeniowych. Pozwalają na stworzenie bardzo trwałych połączeń między niemal dowolnymi materiałami. To, jaka będzie jakość wytworzonego połączenia, w dużej mierze zależy od doboru śrub – niektóre są bardzo tanie, inne, te specjalistyczne, mają wysokie ceny. Mimo że większość śrub wygląda bardzo podobnie, nawet niewielkie różnice w konstrukcji gwintu lub doborze materiału mogą poważnie zmienić zastosowania.

Dwa najpopularniejsze rodzaje śrub to śruby z łbem sześciokątnym gwint częściowy i śruby z łbem sześciokątnym gwint cały. Sześciokątny łeb jest ułatwieniem, dzięki któremu śrubę można odkręcić, nawet jeśli jest zapieczona, a dokręcanie odbywa się z duża precyzją. Podobne zalety mają śruby imbusowe, natomiast gorzej pod tym względem wypadają śruby z łbem pod wkrętaki, szczególnie płaskie. Specyficzną odmianą są śruby motylkowe, które zakręca i odkręca się bez użycia dodatkowych narzędzi, ale też takie łby zajmują więcej miejsca i nie wszędzie mogą być stosowane. Podobnie rzecz ma się, jeśli chodzi o śruby z uchem – nie są one przesadnie często stosowane, za to często w rozwiązaniach nietypowych.

Inne specyficzne rodzaje śrub to śruba maszynowa, śruby młotkowe, śruby dwuwintowe (lub dwugwintowane, obie nazwy funkcjonują równolegle) oraz konfirmanty. W tych przypadkach już na pierwszy rzut oka widać różnicę w stosunku do typowych śrub, natomiast co do zastosowań, to są one dość specyficzne, co jednak nie oznacza, że te rodzaje śrub są używane rzadko. Przy doborze śrub, tak samo, jak innych mocowań, warto zwrócić uwagę nie tylko na wielkość i typ, ale również producenta. Wytrzymałość gwintu na zerwanie, twardość łba i jakość jego wykończenia mają duże znaczenie i czasem mogą przesądzić o możliwości zastosowania danej śruby. Oczywiście nie zawsze potrzebna jest najmocniejsza z dostępnych śrub, ale zwykle też zakup najtańszych i najsłabszych nie jest idealnym rozwiązaniem.