Specyfikacja techniczna

Produkt

ID
3050835
Nazwa
Technicqll Pasta epoksydowa hydrauliczna Epoxy Hydraulic 7702 100g (E-532)
Kategoria
Kleje
Producent
Technicqll
EAN
5902051000532

Cena

Cena brutto
25.00

Gwarancja

Okres gwarancji
Typ gwarancji
n/d

Informacje podstawowe

Rodzaj powierzchni klejenia
Aluminium
Beton
Drewno
Guma
Kamień
Metal
Szkło
Tworzywa sztuczne
Specjalne przeznaczenie
Uniwersalny

Opis produktu

Pasta epoksydowa hydrauliczna Epoxy Hydraulic 7702 100g

 

Epoksydowa pasta hydrauliczna to nowy bardzo skuteczny produkt przeznaczony do usuwania wszelkiego rodzaju nieszczelności, szczególnie w pomieszczeniach wilgotnych, narażonych na częstą obecność wody i pary wodnej (np. w łaźniach, piwnicach, kanałach wodociągowych). Epoxy Hydraulic jest dwu składnikowym tiksotropowym klejem na bazie żywicy epoksydowej, utwardzacza, włókien szklanych i specjalnych środków sieciujących pod wpływem wilgoci. Charakteryzuje się najwyższą adhezją (siłą przyczepności) do prawie wszystkich materiałów twardych: metali (żelaza, stali, aluminium, żeliwa, itp.), tworzyw sztucznych, szkła, drewna, kamienia, betonu, gumy itp. (z wyjątkiem polipropylenu i polietylenu, silikonu i teflonu).

 

Sposób użycia:

Należy zlokalizować miejsce wycieku, a następnie zamknąć dopływ wody (w czasie klejenia woda nie może wypływać z nieszczelności ponieważ mogłaby wypłukać nie utwardzoną masę kleju). Powierzchnie przeznaczone do klejenia należy zszorstkować (np. papierem ściernym) i bardzo dokładnie odtłuścić (np. myjąc gorącą wodą z płynem do mycia naczyń). Pojemniki zanurzyć na kilka minut w gorącej wodzie, co pozwoli na łatwe wydostanie pasty. Bardzo dokładnie wymieszać obydwa składniki aż do uzyskania jednolitego koloru (do mieszania można użyć np. płaskiego wkrętaka). Bardzo dokładne wymieszanie składników jest gwarancją skuteczności pasty.


1. Mieszanie pasty należy wykonać w dwóch etapach, używając jednorazowo połowy masy składników A+B. Jeżeli mamy wątpliwości czy proporcja składników jest odpowiednia to należy zawsze użyć mniejszej ilości utwardzacza, składnika B w stosunku do żywicy, składnika A.

 


2. Nanieść warstwę pasty zwracając uwagę aby wpłynęła w szczeliny nieszczelności, jeżeli jest to np. pęknięta rura to po nałożeniu pasty alby zwiększyć wytrzymałość należy owinąć miejsce nieszczelności siatką szklaną i pozostawić spoinę na około 30 minut do wstępnego zsieciowania kleju jednak tak aby masa nie utwardziła się.

3. Następnie wymieszać pozostałą ilość pasty i nałożyć drugą warstwę. Odczekać kilkanaście minut tak aby pasta nie spływała z powierzchni i całość podgrzać dostępnym nośnikiem ciepła (np. suszarką do włosów), wyższa temperatura znacznie skróci czas sieciowania i zwiększy wytrzymałość spoiny szczególnie podczas pracy w temperaturze np. około 80°C. Jeżeli stwierdzimy, że uszczelnienie jest już na tyle twarde, że nadaje się do obróbki mechanicznej (np. szlifowania) to uważamy naprawę za zakończoną.

 

Parametry:

Stan skupienia gęsta pasta
Kolor jasno niebieski
Ciężar właściwy A=1,51-1,55 g/cm3 , B=1,57-1,59 g/cm3
Udarność 10,4 kJ/m2
Chłonność wody 0,15%
Odporność termiczna od -40°C do +100°C

 

Pliki do pobrania:

Karta bezpieczeństwa