Obrabiarki (0)

Obrabiarki

(0)
Dostępność w Netpunkcie/Czas wysyłki
Wybierz
Odbierz teraz w Netpunkcie
Kraków, Aleja Pokoju 78
Warszawa-Ursynów, Aleja KEN 83/U7
Warszawa-Białołęka, Modlińska 176
Łódź-Bałuty, Żurawia 3/5
Warszawa-Centrum, Aleje Jerozolimske 56
Kraków-Presto, Mogilska 97
Kraków, Wadowicka 6/9 Buma
Wysyłka
natychmiastowa
w 1 dzień roboczy
do 2 dni roboczych
Cena (zł):
  • Sortowanie domyślne
  • Cena - od najniższej
  • Cena - od najwyższej
  • Po popularności
  • Po ocenach klientów
  • Po ilości komentarzy

Brak wyników :(

Napisz do nas na chacie! Pomożemy znaleźć to, czego szukasz.

Niezbędnym narzędziem nie tylko w profesjonalnych zakładach produkcyjnych, ale również w domowych warsztatach okazują się być obrabiarki skrawające. To właśnie dzięki tym urządzeniom możemy nadać odpowiedni kształt elementom drewnianym i metalowym. W jaki sposób więc wybrać najlepszą obrabiarkę?

Co to jest właściwie obrabiarka skrawająca?
Obrabiarka skrawająca jest urządzeniem, które poprzez usuwanie części materiału nadaje odpowiedni kształt przedmiotom. Taki opis pasuje do wielu urządzeń np. szlifierek wiertarek, pił, strugarek czy tokarek. Obrabiarki to tak naprawdę właśnie te urządzenia, choć na co dzień używa się ich w odniesieniu do stołowych urządzeń warsztatowych.

Podział obrabiarek
Obrabiarki możemy podzielić ze względu na to, do jakich prac będziemy ich używać. Wyróżniamy obrabiarki specjalistyczne, specjalizowane i wieloczynnościowe. Pierwsze z nich, obrabiarki specjalistyczne, wykorzystuje się np. do obróbki walców hutniczych. W związki z tym nie są one przydatne majsterkowiczom. Obrabiarki specjalizowane, jak sama nazwa wskazuje, mogą wykonywać tylko określone i wąskie grono prac. Przykładem takich urządzeń są frezarki. Ostatnim rodzajem są obrabiarki wieloczynnościowe, które mogą wykonać wiele różnych prac. Idealnym przykładem takiego narzędzia są wiertarki stołowe(kolumnowe).

Jak wybrać dobrą obrabiarkę?
Pierwszym parametrem, na który musimy zwrócić uwagę podczas wyboru każdego elektronarzędzia jest moc urządzenia. Nie inaczej jest w wypadku obrabiarek. Im wyższa moc tym twardsze materiały możemy obrabiać, dlatego np. do obrabianie metalu dobrze jest wybrać urządzenie z większą mocą. Kolejnym ważnym parametrem jest wielkość narzędzia. Ocenia się ją w odniesieniu do pożądanej mobilności, jednak wiadomo, że narzędzia warsztatowe są znacznie większe i cięższe, jednak charakteryzują się większymi możliwościami regulacji parametrów pracy. Sama obrabiarka nie jest funkcjonalnym narzędziem, dlatego nie można zapomnieć również o urządzeniach z dostępnością do dużej ilości akcesoriów.

Podsumowanie
Wybór najlepszej obrabiarki jest uzależniony przede wszystkim od tego, do jakich prac będzie przeznaczona. Do zadań profesjonalnych dobrze zdecydować się na obrabiarki sterowane numerycznie, zwane też CNC, jednak konieczna jest umiejętność posługiwania się panelem sterującym. Minusem jest także ich cena. W przypadku obrabiarek ważne jest też zdecydowanie się na jednego z polecanych i popularnych producentów. Produkty firm: Proma, Dedra, Dewalt, Einhell, Tryton, Verto znane są z najlepszych podzespołów i dobrej wydajności.