Kotły na paliwa stałe (2)

Kotły na paliwa stałe

(2)
Czas realizacji zamówienia
Wybierz
Towar dostępny na magazynie
Wysyłka natychmiastowa Złóż zamówienie do 16:00, a towar wyślemy tego samego dnia roboczego!
Wysyłka w ciągu 1 dnia roboczego
Towar dostępny na magazynie dostawcy
Wysyłka w ciągu 2 dni roboczych
Wysyłka w ciągu 3 dni roboczych i dłużej
Cena (zł):
  • Sortowanie domyślne
  • Cena - od najniższej
  • Cena - od najwyższej
  • Po popularności
  • Po ocenach klientów
  • Po ilości komentarzy
 Vorel Piec grzewczy 5kW (73004)

Vorel Piec grzewczy 5kW (73004)

CECHY PRODUKTU
Paliwo podstawowe: Węgiel orzech
Rodzaj kotła: Zasypowe bez podajnika
Pokaż więcej
588,35 zł
NISKA CENA bez wysiłku
Niska cena bez wysiłku oznacza, że nie musisz już sprawdzać, czy kupujesz w atrakcyjnej cenie - robimy to za Ciebie!

 Opal Kocioł retortowy 5 klasa 5-15kW lewy Eco (201000239)

Opal Kocioł retortowy 5 klasa 5-15kW lewy Eco (201000239)

CECHY PRODUKTU
Paliwo podstawowe: Węgiel groszek / ekogroszek
Rodzaj kotła: Z podajnikiem automatycznym
Pokaż więcej
6 453,29 zł
NISKA CENA bez wysiłku
Niska cena bez wysiłku oznacza, że nie musisz już sprawdzać, czy kupujesz w atrakcyjnej cenie - robimy to za Ciebie!

Gdzie sprawdzą się najlepiej kotły na paliwo stałe?

Odpowiednie ocieplenie domu to podstawa prawidłowego przygotowania się na nadchodzącą zimę. Kotły to bardzo uniwersalna technika grzewcza, która zapewnia wysoką wydajność oraz stosunkowo niskie koszty eksploatacji. Najważniejszą kwestią jest wybór paliwa, którym będziemy zasilać kocioł - możemy postawić na gaz lub paliwo stałe, takie jak drewno, węgiel lub zboża energetyczne. Kotły na paliwa stałe to zdecydowanie jedno z najbardziej ekonomicznych rozwiązań grzewczych, głównie ze względu na fakt, że możemy wykorzystywać do ich funkcjonowania różne materiały. Co więcej, mnogość dostępnych na rynku typów, rodzajów i modeli takich urządzeń sprawia, że możemy znaleźć wersję najlepiej dostosowaną do naszych indywidualnych wymagań i preferencji. Na co warto zwrócić uwagę, decydując się na kupno kotła na paliwo stałe?

Rodzaje kotłów na paliwa stałe

Do eksploatacji kotłów paliwowych możemy użyć bardzo wiele materiałów. Wyróżniamy zatem kotły na:

Kotły na paliwa stałe różnego rodzaju stanowią podstawowe źródła ciepła do instalacji CO i CWU. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup konkretnego modelu, warto pamiętać, że nawet dość podobne do siebie zewnętrznie modele, mogą działać zupełnie inaczej i być przeznaczone do stosowania w zupełnie innych typach instalacji. Kocioł węglowy 5 klasy może dostarczyć sporo energii zarówno do ogrzewania niewielkiego domu, jak i bardziej rozbudowanego kompleksu mieszkalnego. Oczywiście w takim przypadku trzeba zwrócić uwagę na moc i sprawność kotła, bo różnica w cenie kotła węglowego 6 kW i kotła zasypowego UKS 12 kW Ekocentr, a nawet podobnych do siebie kotłów zasypowych dolnego spalania i kotłów zasypowych górnego spalania, może być dość znaczna. Kotły warto wyróżnić także na kotły na paliwa stałe z podajnikiem automatycznym, zasypowe bez podajnika oraz kocioł na paliwo stałe dwufunkcyjny. Złożoność budowy i zastosowania poszczególnych typów kotłów sprawia, że decyzja na zakup konkretnego modelu nie jest wcale łatwa. Warto zatem dobrze zastanowić się nad wyborem odpowiedniego kotła, który będzie jak najlepiej odpowiadał potrzebom grzewczym w naszym domu.

Ogniwo czy Heiztechnik - jakie kotły na paliwa stałe wybrać?

Ogrzewanie domu w zimie przysparza często wielu problemów. Tymczasem ich rozwiązaniem może być po prostu zakup porządnego, solidnego kotła, który będzie nam dobrze służył wiele długich lat, nie zawodząc zwłaszcza w sytuacjach kryzysowych, kiedy temperatura za oknem sięga krytycznych wartości. W szerokiej ofercie sklepu budujesz.pl znajdziemy kotły na paliwa stałe sprawdzonych i zaufanych producentów, takich jak OgniwoHeiztechnik, Viadrus, Vorel, Galmet czy OPAL. Produkty solidnych firm to gwarancja solidności i trwałości wykonania, która odgrywa kluczową rolę w prawidłowym użytkowaniu ogrzewania. Warto zatem postawić na wysokiej jakości produkty, które nie zawiodą i będą nam służyć przez długi czas. Warto jednak pamiętać, że starsze modele kotłów nie mają tak zaawansowanych systemów ekologicznych jak nowsze modele. Tym samym emitują do atmosfery szkodliwe związki chemiczne, zanieczyszczając tym samym środowisko. Wymiana starych kotłów na nowe to nasz obowiązek, dlatego też nie warto zwlekać i jak najszybciej zdecydować się na nowy model, wyposażony w ekologiczne systemy minimalizowania wypuszczenia szkodliwych związków chemicznych do atmosfery. Ich nowoczesna konstrukcja oraz inteligentne systemy odprowadzania pomagają dbać o środowisko, nie zanieczyszczając go.