Armatura przemysłowa (40)

Armatura przemysłowa

(40)
Czas realizacji zamówienia
Wybierz
Towar dostępny na magazynie
Wysyłka natychmiastowa Złóż zamówienie do 16:00, a towar wyślemy tego samego dnia roboczego!
Wysyłka w ciągu 1 dnia roboczego
Towar dostępny na magazynie dostawcy
Wysyłka w ciągu 2 dni roboczych
Wysyłka w ciągu 3 dni roboczych i dłużej
Cena (zł):
  • Sortowanie domyślne
  • Cena - od najniższej
  • Cena - od najwyższej
  • Po popularności
  • Po ocenach klientów
  • Po ilości komentarzy
 KACZMAREK Właz żeliwny 315mm A15 - 2901131100
 Ideal Standard Korek do umywalki (N8326AA)
 IDMAR Zawór kulowy WK 2a do wody i ciepłownictwa DN45
 KACZMAREK Właz żeliwny 315mm D400 - 2901134100
 Wavin Właz żeliwny D400 do rury teleskopowej 315 3164142694
 KACZMAREK Właz żeliwny 425mm D400 - 2901164100
 Wavin Właz żeliwny B125 425mm 12,5T 3164142691
Armatura przemysłowa, choć często wygląda topornie, to w dużej części bardzo precyzyjne elementy wykonywane z dużą dbałością o jakość. Estetyka w tym przypadku ma drugorzędne znaczenie, natomiast liczy się trwałość i niezawodność, czego doskonałym przykładem jest żeliwo kanalizacyjne – bez wątpienia można by je było zastąpić materiałem wyglądającym lepiej, ale jest to optymalne rozwiązanie jeśli chodzi o trwałość, funkcjonalność i cenę. Podobnie rzecz ma się, jeśli chodzi o kształtki – te również nie są szczególnie piękne, natomiast jeśli są odpowiednio wykonane, to ich montaż jest stosunkowo prosty, a trwałość nawet w trudnych warunkach może zdumiewać.

Oczywiście armatura przemysłowa to nie tylko większe i nieco mniej eleganckie elementy znane z armatury domowej. To także spora ilość elementów o specyficznym przeznaczeniu, takich jak na przykład filtry osadnikowe, zawory zwrotne czy zasuwy i zawory grzybkowe oraz nawiertki. Są to elementy, które wykonywane są przede wszystkim w trosce o niezawodność. Wiele z nich nie musi świetnie wyglądać, ponieważ i tak zostaną schowane w skrzynkach lub studniach wodomierzowych, gdzie nie będą widoczne.

Armatura przemysłowa to w ogóle pojęcie bardzo szerokie, ponieważ mieszczą się w nim zarówno elementy typowe dla instalacji przemysłowych, a więc montowanych w zakładach produkcyjnych o dużym zapotrzebowaniu na wodę, jak i wspomniane już nawiertki i inne elementy, które znajdują się na styku instalacji głównej i domowej. Co do przyporządkowania tych elementów do kategorii armatury przemysłowej oczywiście można mieć zastrzeżenia, ale zwyczajowo już się taki podział przyjął. W przypadku wszystkich tych elementów jednak jedna cecha jest wspólna – są one produkowane przez niezbyt znane, bo bardzo specjalistyczne, niszowe firmy, często zupełnie obce dla osób spoza branży, ale wysoko cenione przez specjalistów.