Baterie prysznicowe (0)

Baterie prysznicowe

(0)
Dostępność w Netpunkcie/Czas wysyłki
Wybierz
Odbierz teraz w Netpunkcie
Kraków, Aleja Pokoju 78
Warszawa-Ursynów, Aleja KEN 83/U7
Warszawa-Białołęka, Modlińska 176
Łódź-Bałuty, Żurawia 3/5
Warszawa-Centrum, Aleje Jerozolimske 56
Kraków-Presto, Mogilska 97
Kraków, Wadowicka 6/9 Buma
Wysyłka
natychmiastowa
w 1 dzień roboczy
do 2 dni roboczych
Cena (zł):
  • Sortowanie domyślne
  • Cena - od najniższej
  • Cena - od najwyższej
  • Po popularności
  • Po ocenach klientów
  • Po ilości komentarzy

Brak wyników :(

Napisz do nas na chacie! Pomożemy znaleźć to, czego szukasz.

Bateria prysznicowa to specyficzny rodzaj baterii. Oczywiście można obsługiwać prysznic z baterii wannowej, ale ze względów praktycznych rozwiązania tego nie stosuje się w kabinach. Natomiast jeśli chodzi o same baterie prysznicowe, to ich konstrukcja zwykle jest trochę prostsza niż baterii wannowych, przy czym należy pamiętać o tym, że obecnie asortyment jest naprawdę szeroki.

Każda bateria prysznicowa została zaprojektowana z myślą o rozwiązaniu konkretnych problemów technicznych i spełnieniu określonych wymogów estetycznych. Dlatego też baterie podtynkowe i natynkowe tak bardzo się od siebie różnią: pierwsze zwykle są minimalistyczne, a drugie okazałe, o bardzo rozbudowanym projekcie. I choć zwykle baterie prysznicowe są bez termostatu, bo oczywiście można kupić i takie, które utrzymują zadaną temperaturę. Kolejna różnica: dawniej segment baterii prysznicowych zdominowany był niemal całkowicie przez baterie dwuuchwytowe, a dziś bardzo często stosuje się baterie jednouchwytowe. Szczególnych zmian w budowie baterii wymagają potrzeby osób niepełnosprawnych, dlatego konstruowane z myślą o nich baterie prysznicowe często wyglądają dość oryginalnie, co jednak nie jest żadnym widzimisię estetycznym, tylko wynikiem analizy potrzeb osób niepełnosprawnych i najbardziej ergonomicznym projektem. Skoro zaś już mowa o funkcjonalności, warto zwrócić uwagę na baterie prysznicowe o małym rozstawie. Są one często wykorzystywane do zabudowy niewielkich kabin i nie będą pasowały do starszych instalacji.

Co, jeśli chodzi o materiały? Tutaj nic się nie zmieniło: najlepsze i najtrwalsze baterie prysznicowe wykonuje się z trwałego i odpornego na korozję mosiądzu. Inne materiały są używane rzadko, dlatego, nawet jeśli chodzi o inne niż klasyczny chrom wykończenia (w modzie są między innymi białe baterie prysznicowe), to kolor uzyskuje się raczej przez naniesienie ozdobnych powłok na mosiężne mechanizmy.