Kabiny prysznicowe (11964)

Kabiny prysznicowe

(11964)
Dostępność w Netpunkcie/Czas wysyłki
Wybierz
Odbierz teraz w Netpunkcie
Kraków, Aleja Pokoju 78
Warszawa-Ursynów, Aleja KEN 83/U7
Warszawa-Białołęka, Modlińska 176
Łódź-Bałuty, Żurawia 3/5
Warszawa-Centrum, Aleje Jerozolimske 56
Kraków-Presto, Mogilska 97
Kraków, Wadowicka 6/9 Buma
Wysyłka
natychmiastowa
w 1 dzień roboczy
do 2 dni roboczych
Cena (zł):
  • Sortowanie domyślne
  • Cena - od najniższej
  • Cena - od najwyższej
  • Po popularności
  • Po ocenach klientów
  • Po ilości komentarzy
 Koło Szyba Stała (A100163)
Koło

Szyba Stała (A100163)

228,90 zł
Wybór odpowiedniej kabiny prysznicowej dopasowanej do łazienki nie jest wcale łatwym. Producenci w swojej ofercie mają szereg różnych modeli, różniących się kształtem, rodzajem szkła czy rozmiarem. Na co więc konkretnie zwrócić uwagę, żeby wybrać najlepszą? Jaka będzie dobra do małej łazienki? Który producent jest najlepszy?

Rodzaje
Jedną z najważniejszych kwestii jest ustalenie w jakim miejscu nasza kabina będzie się znajdowała, aby najlepiej sprawdzała się w danej aranżacji łazienki. Po pierwsze kabiny możemy podzielić ze względu na jej umiejscowienie. Wyróżniamy wówczas narożne, montowane na wannach, przyścienne, wnękowe i wolnostojące. Kolejnym podziałem, który możemy zastosować to podział ze względu na typ konstrukcji. Producenci oferują kabiny profilowe, bez ramowe oraz wykonane z tafli szkła. Szukając odpowiedniej kabiny musimy pamiętać, że w małych łazienkach nie uda się zamontować kabin bez ramowych.

Kształt
Aby kabiny pasowały do wnętrza i lepiej się w nim prezentowały, możemy wybrać różne kształty tych samych modeli. W ofertach producentów dostępne są kabiny: półokrągłe, kwadratowe, prostokątne, okrągłe, ale również same drzwi kabinowe i ścianki stałe. Wszystko po to, aby wnętrze wyglądało jak najbardziej oryginalnie.

Materiał
Tańsze kabiny wykonane są głównie z tworzyw sztucznych. Najczęściej wykonuje się je z akrylu lub polistyrenu. Droższe modele natomiast wykonane są ze szkła hartowane. W zależności na jaką kabinę się zdecydujemy może mieć ono od 3 do 8mm grubości. Niezależnie jaki z tych materiałów wybierzemy, wykończenie na które możemy się zdecydować jest dowolne.

Montaż
Wyróżniamy trzy metody montażu kabiny: do brodzika, do wanny lub na podłodze. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest montaż na brodziku. Kolejnym rozwiązaniem jest montaż na wannie. Sprawdza się to w szczególności, gdy nie chcemy zrezygnować z wanny lub mamy mała łazienkę i nie zmieści się jeszcze prysznic. Ostatni sposób to montaż na podłodze. To coraz częściej stosowana metoda, wybierana ze względu na atrakcyjność wizualną i łatwość w utrzymaniu czystości. W tym wypadku kupujemy samą kabinę bez brodzika, a jedyne na co musimy się zdecydować to rodzaj odpływu.

Drzwi
Szukając najlepszej kabiny musimy określić w jaki sposób mają otwierać się drzwi. Producenci oferują nam drzwi uchylne, przesuwne, składane oraz system walk-in. Drzwi skrzydłowe, zwane również uchylnymi najczęściej otwierają się na zewnątrz kabiny. Należy o tym pamiętać, ponieważ do ich otwarcia potrzebujemy trochę miejsca. Zdarzają się modele, które pozwalają otwierać drzwi do wewnątrz. Jeżeli jednak mamy małą łazienkę to lepszym wyborem wydaje się być inny system otwierania drzwi np. przesuwny. Jak sama nazwa wskazuje, drzwi przesuwają się za pomocą specjalnych rolek wzdłuż ściany kabiny. Kolejną ciekawą opcją są drzwi składane, które składają się podobnie jak harmonijka. To rozwiązanie ma sporo zalet, ale musimy pamiętać, że nie są aż tak szczelne, jak pozostałe rozwiązania. Ostatni rozwiązanie to system walk-in, w którym całkowicie zrezygnowano z drzwi, a przez odpowiednią konstrukcję kabiny, woda nie wylewa się poza nią.

Dodatki
Aby jeszcze bardziej uprzyjemnić pobyt pod prysznicem, producenci oferują nam kilka dodatkowych funkcji w swoich modelach. Jedną z najpopularniejszych jest dysza do masażu. Kabina z hydromasażem umożliwi relaksującą kąpiel w krótkim czasie. Niektóre kabiny wyposażone są też w termostat, dzięki któremu możemy dobrać odpowiednią temperaturę i mieć np. saunę. Dostępne są również modele z radiem, przez co możemy posłuchać sobie ulubionych stacji radiowych pod prysznicem.

Podsumowanie
Wybierając najlepszą kabinę prysznicową powinniśmy zaufać polecanym i znanym producentom. Firmy Koło, Ravak, Sanplast, Cersanit, Aquaform, Deante specjalizują się w tworzeniu wszystkich artykułów sanitarnych i możemy mieć pewność, że ich produkty posłużą nam długo.