Deski sedesowe (628)

Deski sedesowe

(628)
Dostępność w Netpunkcie/Czas wysyłki
Wybierz
Odbierz teraz w Netpunkcie
Kraków, Aleja Pokoju 78
Warszawa-Ursynów, Aleja KEN 83/U7
Warszawa-Białołęka, Modlińska 176
Łódź-Bałuty, Żurawia 3/5
Warszawa-Centrum, Aleje Jerozolimske 56
Kraków-Presto, Mogilska 97
Kraków, Wadowicka 6/9 Buma
Wysyłka
natychmiastowa
w 1 dzień roboczy
do 2 dni roboczych
Cena (zł):
  • Sortowanie domyślne
  • Cena - od najniższej
  • Cena - od najwyższej
  • Po popularności
  • Po ocenach klientów
  • Po ilości komentarzy
Deska sedesowa jest niezbędnym elementem w każdej łazience. Jeszcze do niedawna królowały klasyczne deski plastikowe w białym kolorze. Obecnie wiele osób przy urządzaniu domowej łazienki zwraca uwagę na to, aby deska była nie tylko trwała i funkcjonalna, ale także pasowała do aranżacji całego wnętrza. W sklepie znajdziemy więc wiele modeli, które niewiele mają wspólnego z nudną klasyką.

Różnice pomiędzy deskami

Deski sedesowe różnią się wymiarami, które należy dopasować do konkretnego sedesu. Modele dostępne w sklepie wykonane są także z różnych materiałów, mają różne kształty i kolory. Mogą posiadać mechanizm wolnego opadania oraz inne dodatkowe opcje.

Wymiary deski

Zarówno deski klasyczne, jak i nowoczesne różnią się wymiarami. Przed wizytą w sklepie lub hurtowni, należy zmierzyć odległość, która dzieli otwory w sedesie przeznaczone do zamocowania deski. Następnie musimy zmierzyć szerokość sedesu oraz odległości między otworami mocującymi, a krawędzią z przodu sedesu.

Możemy również wybrać deski sedesowe uniwersalne. Posiadają one duże możliwości regulacji długości i szerokości na śrubach, co pozwala dopasować deskę niemal do każdego sedesu. Materiały

Deski sedesowe produkowane są z różnych tworzyw. Najpopularniejsze są deski z polipropylenów i innych miękkich plastików oraz z plastiku twardego. W sklepie znajdziemy jednak także deski sedesowe drewniane, wykonane z żywicy poliestrowej lub inoxu (stal nierdzewna). Poszczególne materiały różnią się strukturą i wyglądem oraz wytrzymałością czy poziomem higieny, którą zapewniają.

Deski plastikowe

Deski plastikowe mogą być wykonane z miękkich polipropylenów lub twardego plastiku. Modele z miękkich tworzyw są najtańsze. Ich zaletą jest także wzornictwo. Wśród takich modeli znajdziemy deski sedesowe kolorowe. Producenci coraz częściej wykonują również deski sedesowe ozdobne z różnymi nadrukami. Ich minusem jest jednak niewielka trwałość i podatność na zarysowania. Deski z plastiku twardego są trwalsze, mają dobre mocowania. Ich plusem jest duża higieniczność – plastikowe deski sedesowe łatwo jest utrzymać w czystości. Niektórzy producenci proponują również deski sedesowe antybakteryjne. Warstwa plastiku jest tutaj powlekana substancją, która niszczy bakterie.

Deski sedesowe drewniane

Deski sedesowe z drewna lub płyt MDF są bardzo eleganckie, trwałe i idealnie wpisują się w klasyczny czy rustykalny wystrój łazienki. Niestety drewno nie jest zbyt higieniczne i wymaga specjalnej pielęgnacji.

Dodatkowe opcje

Producenci proponują również kolorowe deski sedesowe dla dzieci. Są one wykonane z miękkich materiałów i zmniejszają muszlę. Dużym zainteresowaniem cieszą się deski klasyczne ze specjalną pokrywą przeznaczoną dla dzieci. Deski wolnoopadające niwelują zaś hałas i chronią materiał przed zniszczeniem.