Miski WC (527)

Miski WC

(527)
Dostępność w Netpunkcie/Czas wysyłki
Wybierz
Odbierz teraz w Netpunkcie
Kraków, Aleja Pokoju 78
Warszawa-Ursynów, Aleja KEN 83/U7
Warszawa-Białołęka, Modlińska 176
Łódź-Bałuty, Żurawia 3/5
Warszawa-Centrum, Aleje Jerozolimske 56
Kraków-Presto, Mogilska 97
Kraków, Wadowicka 6/9 Buma
Wysyłka
natychmiastowa
w 1 dzień roboczy
do 2 dni roboczych
Cena (zł):
  • Sortowanie domyślne
  • Cena - od najniższej
  • Cena - od najwyższej
  • Po popularności
  • Po ocenach klientów
  • Po ilości komentarzy
Miska WC Cersanit Crea CleanOn wisząca  (K114-016)
-4 %
Cersanit

Miska WC Crea CleanOn wisząca (K114-016)

537,20 zł
557,52 zł
Może się wydawać, że wybór podstawowego wyposażenia każdej łazienki, jakim jest kompakt WC, nie będzie stanowił żadnego problemu. Jednak czasami chcąc, aby nasza łazienka wyglądała nowocześnie lub niestandardowo do końca nie wiemy, na jaką się zdecydować. W jaki sposób więc wybrać odpowiednią miskę i kompakt WC? Jakie będą najlepsze?

Sposób montażu miski WC
Pierwszą rzeczą, na którą musimy zwrócić uwagi jest sposób montażu miski WC. Producenci oferują nam miski ustępowe wiszące oraz stojące. Miski ustępowe wiszące charakteryzują się tym, że zajmują znacznie mniej miejsca i są łatwiejsze w czyszczeniu. Ich minusem jest jednak wymóg zakupu dodatkowego stelaża, na którym miska będzie zamontowana. Dodatkowo nasz stelaż musimy ukryć pod płytą karton-gips, przez co wymagają więcej pracy przy zamontowaniu. Zwykle miski stojące są za to znacznie tańsze i mniej kłopotliwe podczas instalacji, przez co są dużo bardziej popularne.

Rodzaj odpływu
Kolejna istotna kwestią jest dobór odpowiedniego rodzaju odpływu. Wyróżnić możemy właściwie dwa rodzaje odpływów: poznański i warszawski. Miska typu poznańskiego to miska z poziomym odpływem, przeznaczona do podejścia kanalizacyjnego umieszczonego w ścianie. Drugi typ odpływu, warszawski, to odpływ pionowy, przeznaczony do podejść kanalizacyjnych znajdujących się w podłodze. Dostępna jest również wersja z odpływem uniwersalnym.

Rozmiar
Istotnym elementem podczas wyboru odpowiedniej miski czy kompaktu WC jest rozmiar. Ma to szczególnie duże znaczenie, jeżeli mamy małą łazienkę. Wtedy też kompakt WC nie powinien być mniejszych rozmiarów, żeby nie utrudniał dostępu do pozostałych artykułów sanitarnych.

Spłuczka
Szukając najlepszego kompaktu WC dobrze zwrócić uwagę na ilość zużywanej wody. W tym wypadku sporo zależy od samej pojemności zbiornika. Najczęściej spotykanym rozwiązaniem jest pojemnik 6L. Aby zużycie wody było mniejsze, spłuczki z reguły mają dwa przyciski, jeden do spuszczania całego zbiornika, a drugi do połowy jego wielkości.

Kształt
Tak jak w przypadku wszystkich artykułów sanitarnych, tak i w miskach WC producenci oferują nam różne kształty. Dostępne mamy klasyczne, poprzez kwadratowe czy prostokątne. Nie inaczej jest jest też z rozwiązaniami wewnątrz misek WC. Pierwszym podziałem jest podział na wersje kołnierzowe i bez kołnierzowe. Te drugie są coraz bardziej popularne, ze względu na to, że eliminują problem brudu gromadzącego się pod kołnierzem miski. Następnym podziałem jest podział na wewnętrzny kształt miski. Tu dostępne mamy wersje lejowe oraz z półką.

Podsumowanie
W zależności od tego, co dokładnie potrzebujemy, możemy zakupić samą muszlę jak i cały zestaw. Nie inaczej jest z kolorami. Producenci oferują nam białe, czarne i inne różne kolory swoich produktów, aby idealnie pasowały do aranżacji naszych łazienek. Warto tez zdecydować się na jednego z popularnych producentów. Do takich należą między innymi firmy Roca, Koło, Cersanit, Kfa czy Deante.