Baterie wannowe (638)

Baterie wannowe

(638)
Dostępność w Netpunkcie/Czas wysyłki
Wybierz
Odbierz teraz w Netpunkcie
Kraków, Aleja Pokoju 78
Warszawa-Ursynów, Aleja KEN 83/U7
Warszawa-Białołęka, Modlińska 176
Łódź-Bałuty, Żurawia 3/5
Warszawa-Centrum, Aleje Jerozolimske 56
Kraków-Presto, Mogilska 97
Kraków, Wadowicka 6/9 Buma
Wysyłka
natychmiastowa
w 1 dzień roboczy
do 2 dni roboczych
Cena (zł):
  • Sortowanie domyślne
  • Cena - od najniższej
  • Cena - od najwyższej
  • Po popularności
  • Po ocenach klientów
  • Po ilości komentarzy
Oferta baterii wannowych jest czymś więcej niż tylko prostym rozwinięciem wizji funkcjonalnej łazienki. Dziś w projektowaniu armatury równie ważne, co walory funkcjonalne, są cechy estetyczne i baterie wannowe nie są żadnym wyjątkiem. W propozycjach poszczególnych producentów wyraźnie widać zróżnicowanie stylistyczne, ale również odmienną jakość wykonania, co oczywiście skorelowane jest z ceną baterii.

Najpopularniejsze są obecnie jednouchwytowe baterie wannowe, natomiast te dwuuchwytowe dziś często występują w stylizacjach retro, a nowoczesnych jest nieco mniej. I to nie jest jedynie kwestia estetyki, ponieważ zarówno jedno, jak i dwuuchwytowe baterie dostępne są w różnych wersjach funkcjonalnych: pierwsze można kupić jako baterie termostatyczne lub kilkustopniowe (aby można było bezproblemowo dostosować ilość zużywanej wody), a dwuuchwytowe doskonale można przystosować do współpracy z deszczownicą albo ruchomą wylewką, co dobrze współgra z klasycznymi stylizacjami.

Jeśli chodzi o funkcje, najważniejszy jest jednak zawsze wybór między wannowymi bateriami 3-otworowymi a 4-otworowymi, ponieważ to właśnie ta kwestia jest kluczowa, jeśli chodzi o możliwość podłączenia do konkretnej konstrukcji sieci wodociągowej. Mówiąc o estetyce, zanim zwróci się uwagę na konkretna linię stylistyczną, należy wcześniej ocenić, czy lepszym rozwiązaniem będzie bateria wannowa ścienna, podtynkowa stojąca czy nablatowa. Nie jest to wprawdzie wyłącznie kwestia estetyczna, bo każdy z tych typów ma pewne szczególne cechy funkcjonalne, niemniej właśnie estetyka najczęściej decyduje o wyborze typu baterii. Drugim istotnym aspektem jest możliwość współpracy z prysznicem – niektóre baterie wannowe nie mają takiej możliwości (na przykład niektóre baterie wannowe kaskadowe), z kolei inne lepiej niż z deszczownicą działają z klasycznym prysznicem.

Wybór jest olbrzymi i można śmiało powiedzieć, że bez baterii wannowej łazienka nie tylko jest niefunkcjonalna, ale także niewykończona estetycznie. Nowoczesna armatura sanitarna ma poważne walory dekoracyjne i nie można tego bagatelizować przy podejmowaniu decyzji o zakupie konkretnego modelu.