Parawany nawannowe (0)

Parawany nawannowe

(0)
Dostępność w Netpunkcie/Czas wysyłki
Wybierz
Odbierz teraz w Netpunkcie
Kraków, Aleja Pokoju 78
Warszawa-Ursynów, Aleja KEN 83/U7
Warszawa-Białołęka, Modlińska 176
Łódź-Bałuty, Żurawia 3/5
Warszawa-Centrum, Aleje Jerozolimske 56
Kraków-Presto, Mogilska 97
Kraków, Wadowicka 6/9 Buma
Wysyłka
natychmiastowa
w 1 dzień roboczy
do 2 dni roboczych
Cena (zł):
  • Sortowanie domyślne
  • Cena - od najniższej
  • Cena - od najwyższej
  • Po popularności
  • Po ocenach klientów
  • Po ilości komentarzy

Brak wyników :(

Napisz do nas na chacie! Pomożemy znaleźć to, czego szukasz.

Parawany nawannowe pozwalają zamienić wannę w komfortową kabinę prysznicową i chronią podłogi dookoła przed zachlapaniem. Nie są wciąż szczególnie popularnym rozwiązaniem, ale to w dużej mierze ze względu na trudności w doborze idealnego sprzętu. W praktyce wybór jest spory, ale podjęcie decyzji nie powinno być szczególnie trudne.

Parawan nawannowy wymiary ma zwykle standaryzowane (żeby pasował do określonej wielkości wanny), ale niektórzy producenci produkują również parawany na zamówienie w bardzo dużej rozpiętości wymiarów. Jeśli chodzi o rodzaje parawanów nawannowych, to też nie ma tu wielkiej różnorodności – w zasadzie typy są podobne do wersji kabin prysznicowych, przy czym zdecydowanie dominują parawany nawannowe przesuwne – mają prostą konstrukcję, więc kosztują niewiele, rzadko się psują (chyba że modele hipermarketowe, ale to jak wszystkie tego rodzaju produkty) i są łatwe do utrzymania w czystości. Oczywiście, jeśli parawan nawannowy przesuwny to nie to, czego szukasz, możesz skorzystać również z ofert producentów innych wariantów.

Na dobrą sprawę największym wyzwaniem jest dobór materiałów. Z jednej strony to parawan nawannowy szklany wydaje się najbardziej elegancki i trwały, ale mimo wszystko względna kruchość i spory ciężar szkła mogą budzić pewne wątpliwości. Wtedy alternatywa jest parawan nawannowy z tworzywa sztucznego (zamiast szkła stosuje się płyty poliwęglanowe: twarde, niekruszące się, trochę lżejsze niż szkło, ale i łatwiejsze do zarysowania). Poza tym różnie wykończone są też powierzchnie płyt – zarówno szkło, jak i poliwęglany mogą być pokryte materiałem hydrofobowym lub barwione na niemal dowolny kolor (choć w ofertach standardowych zwykle paleta jest węższa i obejmuje tylko kilka odcieni).

Wybór jest prosty: parawan nawannowy szerokość musi mieć dopasowaną do wanny, a wysokość – do wzrostu użytkownika i wysokości zamocowania słuchawki prysznicowej. Kwestie materiałowe są już do rozstrzygnięcia indywidualnie, ponieważ uniwersalny rozwiązań nie ma.