Narzędzia budowlane (1209)

Narzędzia budowlane

(1209)
Dostępność w Netpunkcie/Czas wysyłki
Wybierz
Odbierz teraz w Netpunkcie
Kraków, Aleja Pokoju 78
Warszawa-Ursynów, Aleja KEN 83/U7
Warszawa-Białołęka, Modlińska 176
Łódź-Bałuty, Żurawia 3/5
Warszawa-Centrum, Aleje Jerozolimske 56
Kraków-Presto, Mogilska 97
Kraków, Wadowicka 6/9 Buma
Wysyłka
natychmiastowa
w 1 dzień roboczy
do 2 dni roboczych
Cena (zł):
  • Sortowanie domyślne
  • Cena - od najniższej
  • Cena - od najwyższej
  • Po popularności
  • Po ocenach klientów
  • Po ilości komentarzy
Lista narzędzi budowlanych jest bardzo długa. I choć niemal każdego dnia trafia na nią jakiś nowoczesny wynalazek, który w zamyśle jego twórców ma ułatwiać pracę specjalistom na placu budowy, i tak wciąż najbardziej poszukiwane są podstawowe narzędzia, często banalnie proste, ale niemożliwe do zastąpienia.

Najbardziej chyba znanym narzędziem jest kielnia murarska, ale myliłby się ten, kto widziałby w niej po prostu stalową płytkę na rękojeści. Kielnia bowiem może mieć różne kształty i wielkości, z tym że wybór pomiędzy nimi nie jest tylko kwestią widzimisię. Po prostu kielnia sztukatorska, kielnia do murowania na cienką spoinę. Każdy murarz ma w małym palcu zasady doboru kielni, ale komuś, kto wcześniej nie miał okazji przekonać się o tym, jak duże znaczenie praktyczne mogą mieć pozornie nieistotne detale, kielnie różnych typów często się mylą.

Poniekąd podobna do kielni jest szpachelka, prawda? Też jest to rodzaj płytki na rękojeści. Inny jest jednak kształt, gabaryty też najczęściej różne, a wszystko dlatego, że inne jest przeznaczenie obu tych narzędzi. Szpachelka do gładzi, do silikonu, do gipsu czy do kleju – tutaj też jest spora różnorodność, a w każdej z tych klas pojawiają się różnice wielkości i pewne inne detale, które pozwalają odróżnić sprzęt przydatny na budowie od niepraktycznego. A czy warto skupiać się na takich detalach? Zdecydowanie tak, bo choć szpachelce nie poświęca się zwykle wiele uwagi, właśnie to narzędzie decyduje często o szybkości robót na placu budowy.

Duże znaczenie mają także czerpaki. Tutaj też próżno szukać tak lubianej przez dzisiejsze media elektroniki i nowoczesności – czerpaki są banalnie proste i nie da się ich zastąpić. Tak samo nie da się zastąpić pacy, z tym że tutaj różnorodność jest już dużo większa: z tworzywa sztucznego, ze styropianu, nierdzewna, z gąbką, z filcem, z zębami tępymi, ostrymi, półokrągłymi, a każda służy do pracy z innymi materiałami i w winnych okolicznościach. Czy można użyć ich inaczej? Oczywiście, ale to nie ułatwia pracy i raczej psuje efekt, a nie go poprawia. O wiele łatwiej jest zamienić miejscami łaty murarskie służące do ustalania poziomu między oddalonymi punktami – te długi listwy z poziomicami są może i banalnie proste, ale równie niezastąpione.