Szczypce (1307)

Szczypce

(1307)
Dostępność w Netpunkcie/Czas wysyłki
Wybierz
Odbierz teraz w Netpunkcie
Kraków, Aleja Pokoju 78
Warszawa-Ursynów, Aleja KEN 83/U7
Warszawa-Białołęka, Modlińska 176
Łódź-Bałuty, Żurawia 3/5
Warszawa-Centrum, Aleje Jerozolimske 56
Kraków-Presto, Mogilska 97
Kraków, Wadowicka 6/9 Buma
Wysyłka
natychmiastowa
w 1 dzień roboczy
do 2 dni roboczych
Cena (zł):
  • Sortowanie domyślne
  • Cena - od najniższej
  • Cena - od najwyższej
  • Po popularności
  • Po ocenach klientów
  • Po ilości komentarzy
 Top Tools Szczypce wydłużone proste 160mm (32D113)
-19 %
Top Tools

Szczypce wydłużone proste 160mm (32D113)

10,82 zł
13,29 zł
Są takie narzędzia, których różnorodność może być przytłaczająca dla kogoś, kto ma pierwszy raz wybrać modelu idealnego dla siebie i jednym z takich przykładów są szczypce. Ilość typów i rodzajów jest naprawdę olbrzymia, a to oczywiście oznacza, że dokonanie doskonałego wyboru robi się trudniejsze. Żeby jakoś poradzić sobie z tym wyzwaniem, należy określić, do czego szczypce będą używane. Oczywiście – nie bez kozery podstawowy model nazywa się szczypcami uniwersalnymi lub kombinerkami, ale nawet ich uniwersalność ma swoje granice.

Dość często przydają się szczypce do opasek zaciskowych – dzięki nim można opaskę dociągnąć do końca, a następnie uciąć w pożądanym miejscu. Tutaj jednak należy od razu sobie odpowiedzieć na pytanie, która płaszczyzna szczypiec powinna być przeznaczona do cięcia, ponieważ niektóre szczypce mają ostrze tnące bocznie, a inne czołowo. Szczypce do opasek to jednak nie jedyne potencjalnie problematyczne narzędzie. Czasem nawet większym wyzwaniem są szczypce do ściągania izolacji – niezbędne przy różnego rodzaju pracach elektrycznych i monterskich. Dlaczego jednak problematyczne? Przede wszystkim dlatego, że trzeba wybrać, jakie średnice przewodów będą najczęściej odizolowywane, ponieważ to decyduje o konieczności zakupu szczypiec przystosowanych do węższych lub szerszych przewodów. Przy okazji prac elektrycznych przydadzą się też szczypce do zaciskania konektorów – z dość małą końcówką, co umożliwia pracę w trudno dostępnych miejscach. W podobnym celu – sięgnięcia tam, gdzie szczypce segera się nie mieszczą – używa się szczypiec przedłużonych, zarówno prostych, jak i zagiętych.

Inne wyzwania z kolei pozwalają pokonywać szczypce zaciskowe lub nastawne, jeszcze w innych zastosowaniach sprawdzają się płaskie albo okrągłe. A ponieważ dość trudno jest raz zdecydować co do przyszłych zastosowań, wiele osób decyduje się na zakup zestawu szczypiec, w skład którego wchodzi kilka najczęściej wykorzystywanych modeli w różnych rozmiarach. Jest właściwie tylko jeden typ szczypiec, które nie trafiają do zestawów z pozostałymi i są to szczypce kowalskie.