Wkrętaki, śrubokręty (1850)

Wkrętaki, śrubokręty

(1850)
Dostępność w Netpunkcie/Czas wysyłki
Wybierz
Odbierz teraz w Netpunkcie
Kraków, Aleja Pokoju 78
Warszawa-Ursynów, Aleja KEN 83/U7
Warszawa-Białołęka, Modlińska 176
Łódź-Bałuty, Żurawia 3/5
Warszawa-Centrum, Aleje Jerozolimske 56
Kraków-Presto, Mogilska 97
Kraków, Wadowicka 6/9 Buma
Wysyłka
natychmiastowa
w 1 dzień roboczy
do 2 dni roboczych
Cena (zł):
  • Sortowanie domyślne
  • Cena - od najniższej
  • Cena - od najwyższej
  • Po popularności
  • Po ocenach klientów
  • Po ilości komentarzy
 Stanley Zestaw wkrętaków 34szt. (STHT0-70885)
-5 %
Stanley

Zestaw wkrętaków 34szt. (STHT0-70885)

29,41 zł
30,70 zł
 Stanley Zestaw wkrętaków 57szt. (62-143)
-4 %
Stanley

Zestaw wkrętaków 57szt. (62-143)

92,41 zł
95,71 zł
Nie ma chyba powszechniej używanych narzędzi niż wkrętaki. Jednak myliłby się ten, komu się wydaje, że jedynym ich ważnym parametrem jest kształt końcówki i wielkość. W praktyce rodzajów wkrętaków jest tak dużo, że nikt nie zajmuje się na poważnie uporządkowaniem tego chaosu, ponieważ o wiele wygodniej jest się w nim odnaleźć, patrząc na całą tę kategorię jednocześnie.

Można zaryzykować twierdzenie, że najważniejszym wyróżnikiem wkrętaków jest kształt końcówki. I tutaj nie ma, jak się wielu osobom wydaje, tylko dwóch możliwości: płaski lub krzyżak. Płaskie – zgoda, krzyżakowe to tak naprawdę dwie minimalnie różniące się od siebie opcje PH i PZ. Te drugie mają dodatkowe niewielkie skrzydełka zwiększające precyzję. I choć teoretycznie na siłę można używać ich w ten sam sposób, może to prowadzić do uszkodzenia wkrętaka lub wkrętu. Poza tymi trzema już typami należy wspomnieć o śrubokrętach Torx oraz Torx Plus w kształcie gwiazdowym.

Poza tym ważne jest również w jaki sposób będzie używany wkrętak, ponieważ wcale nie musi to być samodzielne narzędzie. Końcówki mogą być wymiennymi bitami albo mogą być używane do nasadek. Warto też wspomnieć o wkrętach precyzyjnych, które mają nieco inną konstrukcję zapewniającą pewny chwyt. Są to śrubokręty do telefonu, iPhona albo laptopa, ale potrzebne są również choćby po to, aby zmienić baterię w zegarku.

Wkrętaki można kupić jako pojedyncze narzędzia, jako zestawy takich albo jako zestaw śrubokrętu zbudowanego podobnie do terkotki od kluczy nasadowych i bitów do niego pasujących. Są oczywiście również wkrętaki elektryczne, które jednak nie do wszystkiego można, w przeciwieństwie narzędzi ręcznych, o ile są dobrze dobrane, użyć.

Ponieważ właśnie wkrętaków majsterkowicze i profesjonaliści szukają najczęściej, to i firm produkujących śrubokręty jest wiele. Najbardziej znane marki to Stanley, Wera, Wiha, Neo i Felo, a także Yato i Vorel, ale można też kupić wkrętaki no-name z hipermarketu. Czy warto? Sądząc po ich wytrzymałości – zwykle nie, ale każdy sam podejmuje tę decyzję.