Drabiny (227)

Drabiny

(227)
Dostępność w Netpunkcie/Czas wysyłki
Wybierz
Odbierz teraz w Netpunkcie
Kraków, Aleja Pokoju 78
Warszawa-Ursynów, Aleja KEN 83/U7
Warszawa-Białołęka, Modlińska 176
Łódź-Bałuty, Żurawia 3/5
Warszawa-Centrum, Aleje Jerozolimske 56
Kraków-Presto, Mogilska 97
Kraków, Wadowicka 6/9 Buma
Wysyłka
natychmiastowa
w 1 dzień roboczy
do 2 dni roboczych
Cena (zł):
  • Sortowanie domyślne
  • Cena - od najniższej
  • Cena - od najwyższej
  • Po popularności
  • Po ocenach klientów
  • Po ilości komentarzy
 BEST-Tools Pomost roboczy aluminiowy 2 x 6 stopni (BEST-PRA2X6)
-3 %
Banalnie proste i niemożliwe do zastąpienia – drabiny, bo o nich mowa, przydają się nie tylko w czasie prac budowlanych i remontowych, ale także na co dzień. Nie zawsze muszą to być drabiny teleskopowe 3×11 albo 3×14, ale wystarczają zwykłe, kilkustopniowe, na przykład 2×4 albo nawet 2×3 –mniejsze, lżejsze, bardzo poręczne i niezwykle praktyczne. Sama wielkość jednak nie jest jedynym kryterium, które ocenia się przed zakupem drabiny. Bardzo ważny jest też materiał. Drewno, które jakiś czas temu było krytykowane za to, że jest ciężkie i niepraktyczne, faktycznie ma swoje wady, jednak gdyby ktoś szukał drabiny dla elektryka, prawdopodobnie wybierze właśnie drewnianą. Drabina aluminiowa jest dobra w czasie codziennej eksploatacji i wygodna w transporcie, ponieważ jest stosunkowo lekka i bardzo wytrzymała.

Warto też zwrócić uwagę na to, jak się drabinę rozkłada: drabina teleskopowa, która jest dziś najpopularniejsza, to najczęściej drabina wolnostojąca, jednak do niektórych prac w zupełności wystarcza zwykła drabina przystawna. Jeśli jest za niska, można kupić składaną. Nie jest to może wariant tak wygodny, jak teleskopy, ale również praktyczny.

To prawda, że drabinę do domu i dla firmy remontowej wybiera się inaczej. Nie ma w tym niczego dziwnego, bo przecież potrzeby też są różne. Sporadycznie używana drabina do domu albo drabina na schody musi być oczywiście solidna, ale nie musi się wyróżniać odpornością na wiele różnych środków chemicznych obecnych na placu budowy. W domu za to może przydać się prosta drabina dwustronna – teoretycznie nie jest szczególnie wyrafinowaną konstrukcją, ale jej funkcjonalność często bije na głowę inne rozwiązania. Warto też przyjrzeć się drabinom różnych producentów, bo Drabex, Elkop czy Krause, najpopularniejsze w Polsce marki, często wyróżniają się jakimiś detalami, które przesądzają o wyborze tej, a nie innej drabiny. Może to być dodatkowe miejsce na zawieszenie wiadra albo jakieś szczególne wykończenie stopni, dzięki któremu drabina zapewnia stopom pewniejsze oparcie w każdych warunkach.