Odkurzacze przemysłowe (0)

Odkurzacze przemysłowe

(0)
Dostępność w Netpunkcie/Czas wysyłki
Wybierz
Odbierz teraz w Netpunkcie
Kraków, Aleja Pokoju 78
Warszawa-Ursynów, Aleja KEN 83/U7
Warszawa-Białołęka, Modlińska 176
Łódź-Bałuty, Żurawia 3/5
Warszawa-Centrum, Aleje Jerozolimske 56
Kraków-Presto, Mogilska 97
Kraków, Wadowicka 6/9 Buma
Wysyłka
natychmiastowa
w 1 dzień roboczy
do 2 dni roboczych
Cena (zł):
  • Sortowanie domyślne
  • Cena - od najniższej
  • Cena - od najwyższej
  • Po popularności
  • Po ocenach klientów
  • Po ilości komentarzy

Brak wyników :(

Napisz do nas na chacie! Pomożemy znaleźć to, czego szukasz.

Bardzo dawno już skończyły się czasy, w których jeden odkurzacz mógł – choć nie bez szwanku – służyć praktycznie do wszystkiego. Wraz z pojawieniem się kolejnych potrzeb z zakresie utrzymania czystości, pojawiły się też nowe urządzenia mające je zaspokajać, a chyba nigdzie nie widać tego tak dobrze, jak w ofertach odkurzaczy.

Odkurzacze przemysłowe to w sumie najbliżsi krewni zwyczajnych bezworkowych odkurzaczy domowych. Różnica polega na tym, że przemysłowe są specjalnie zabezpieczone przed pyłem i zwykle mają większą moc, co pozwala szybciej i sprawniej usuwać nawet cięższe zanieczyszczenia. Z takim wyzwaniem nie poradziłyby sobie domowe urządzenia, które zresztą też coraz częściej wypierane są przez odkurzacze wodne. Te wyróżniają się znakomitą skutecznością zatrzymywania zanieczyszczeń i alergenów. Z kolei piorące, czasem z wodnymi mylone, mogą również wyrzucać strumienie piany aktywnej, dzięki czemu przyspieszają usuwanie zaschniętych plam z dywanów. Przydają się także do utrzymania porządku w aucie, choć odkurzacze samochodowe to już zupełnie inna klasa – niektóre, te mniejsze, mają zasilanie akumulatorowe, inne muszą być zasilane z gniazda zapalniczki.

Poza tym warto wspomnieć o znacznie bardziej wyspecjalizowanych urządzeniach, takich jak odkurzacze do basenu i odkurzacze do liści. Te nawet zewnętrznie niezbyt przypominają klasyczny odkurzacz, choć działają podobnie i niekoniecznie są najbardziej zaawansowanymi technicznie urządzeniami w swojej klasie. Znacznie większy stopień zaawansowania kojarzy się na przykład z odkurzaczem do gipsu – ten wygląda typowo, ale cechuje się znakomitą filtracją o olbrzymią odpornością na pył. Producenci tacy jak Bosch, Karcher, Black&Decker i nie tylko robią wszystko, żeby stworzyć odkurzacz idealny. Dziś jednak nikt już nie ma wątpliwości, że nie będzie on uniwersalny, ale bardzo specjalistyczny. Kandydatów nie brakuje, natomiast co do wyboru najlepszego odkurzacza – każdy musi wybrać za siebie, znając swoje potrzeby, oczekiwania i możliwości.