Organizery narzędzi (726)

Organizery narzędzi

(726)
Dostępność w Netpunkcie/Czas wysyłki
Wybierz
Odbierz teraz w Netpunkcie
Kraków, Aleja Pokoju 78
Warszawa-Ursynów, Aleja KEN 83/U7
Warszawa-Białołęka, Modlińska 176
Łódź-Bałuty, Żurawia 3/5
Warszawa-Centrum, Aleje Jerozolimske 56
Kraków-Presto, Mogilska 97
Kraków, Wadowicka 6/9 Buma
Wysyłka
natychmiastowa
w 1 dzień roboczy
do 2 dni roboczych
Cena (zł):
  • Sortowanie domyślne
  • Cena - od najniższej
  • Cena - od najwyższej
  • Po popularności
  • Po ocenach klientów
  • Po ilości komentarzy
Jeśli nie utrzyma się porządku we warsztacie, to po prostu nie da się pracować. Uporządkowanie narzędzi jest ważne tak samo dla amatora, jak i dla profesjonalisty. Każdy, kto używa narzędzi, musi zadbać o ich właściwe przechowywanie i właśnie temu służą organizery narzędzi różnego typu.

Najprostszym modelem organizera jest zwyczajna skrzynka, najczęściej wykonywana z tworzywa sztucznego. O wiele większą wytrzymałością cechuje się jednak skrzynka narzędziowa aluminiowa. Jest wprawdzie droższa i nieco cięższa od tworzywowej, ale przeznaczone jest przede wszystkim do przechowywania większej ilości narzędzi. Trzeba jednak przyznać, że jej wadą jest ograniczona mobilność. Lepiej pod tym względem wypada każda skrzynka narzędziowa na kółkach, jednak w tym przypadku z kolei wielu użytkowników nie jest w stanie w pełni jej wykorzystać, bo to zwykle dość pojemny organizer, ale do pracy z mobilnym technikiem się nie nadaje. Wtedy w sukurs przychodzą organizery-plecaki na narzędzie i torby narzędziowe. Te nie są może szczególnie pojemne, ale bardziej często jako organizer dla elektryka albo mechanika w zupełności wystarczają, choć mechanicy, z racji tego, że pracują głównie w jednym miejscu, wykorzystują chętniej pasy narzędziowe. Podobnego wyboru dokonują często elektromonterzy, którzy muszą mieć najpotrzebniejsze narzędzia zawsze natychmiast pod ręką.

Jednak poza takimi „ogólnymi” organizerami często potrzebne są jeszcze inne, dedykowane konkretnym narzędziom, a więc walizki na wiertarkę, nieco mniejsze na wkrętarkę, a także całkiem małe pojemniki na śrubki, bo utrzymanie porządku w tych najmniejszych elementach często przysparza największych kłopotów, a przecież nie zawsze można po prostu użyć wkładów do szuflad. Oczywiście do tego całego asortymentu trzeba dodać jeszcze organizery na narzędzia do auta – małe, pojemne i możliwe do zabezpieczenia w bagażniku. Zupełnym przeciwieństwem takich organizerów jest ruchomy warsztat – zmieści wszystko, ale żeby udało się go umieścić w aucie, trzeba mieć dużo siły i jeszcze więcej miejsca.

W praktyce bez organizerów na narzędzia pracować się wydajnie po prostu nie da. A wybór właściwego organizera uzależniony jest od tego, ile i jakich narzędzi musi się do niego zmieścić oraz z jaką częstością będą używane.

skrzynka narzędziowa na kółkach, skrzynka narzędziowa z wyposażeniem, skrzynka narzędziowa aluminiowa, do auta, pas monterski, torby narzędziowe, kasetki, wkłady do szuflad, plecaki, pojemniki, na wiertarkę, na wkrętarkę, zaczepy, na elektronarzędzia, na śrubki, dla elektryka, dla mechanika, dla majsterkowicza, ruchomy warsztat