Narzędzia ogrodnicze (1233)

Narzędzia ogrodnicze

(1233)
Dostępność w Netpunkcie/Czas wysyłki
Wybierz
Odbierz teraz w Netpunkcie
Kraków, Aleja Pokoju 78
Warszawa-Ursynów, Aleja KEN 83/U7
Warszawa-Białołęka, Modlińska 176
Łódź-Bałuty, Żurawia 3/5
Warszawa-Centrum, Aleje Jerozolimske 56
Kraków-Presto, Mogilska 97
Kraków, Wadowicka 6/9 Buma
Wysyłka
natychmiastowa
w 1 dzień roboczy
do 2 dni roboczych
Cena (zł):
  • Sortowanie domyślne
  • Cena - od najniższej
  • Cena - od najwyższej
  • Po popularności
  • Po ocenach klientów
  • Po ilości komentarzy
 Klin do kosy
NoName

Klin do kosy

1,90 zł
 Fiskars Pazurki QuikFit (136515)
Fiskars

Pazurki QuikFit (136515)

31,89 zł
Zadbany ogród jest źródłem radości i zdecydowanie najlepszym estetycznie wykończeniem okolicy domu, jednak żeby dbałość o jego piękno nie była wyczerpująca, trzeba skompletować dość pokaźny zestaw narzędzi ogrodniczych. Są wśród nich bardziej i mniej znane, mniej lub bardziej popularne narzędzia, ale jedno jest pewne – dobrze skompletowany zestaw zamienia pracę nad wyglądem ogrodu w prawdziwą przyjemność.

Warto wybór zacząć od często lekceważonych grabi do liści, grabi do siana i grabi do wyczesywania trawnika. Drewniane grabie albo takie z uchwytem aluminiowym pozwalają bardzo łatwo usunąć różnego rodzaju zanieczyszczenia, a małe plastikowe grabie pomagają w utrzymani porządku w bezpośrednim sąsiedztwie nasadzeń czy grządek. Jeśli jednak budżet jest ograniczony, można sobie ułatwić wybór, stawiając na grabie Fiskars z wymiennymi głowicami, albo wysokiej klasy grabie wachlarzowe.

Jednak usuwanie opadłych liści czy skoszonej trawy to tylko jedna strona medalu. Żeby ogród był naprawdę piękny, potrzebna będzie jeszcze motyczka do pielenia, a więc trapezowa. Do przewietrzania przyda się z kolei motyka sercowata z kultywatorem albo sam kultywator ogrodowy. Do dużych trawników niezbędny będzie kultywator do trawy, a wtedy przydadzą się też być może widły gospodarcze, dzięki którym znacznie łatwiej będzie przerzucić sporą ilość siana.

To wszystko jednak narzędzia dość subtelne i przydatne do pielęgnacji grządek, trawników, ewentualnie niewielkich krzewów. Jeśli jednak w ogrodzie znajdują się drzewa, to niezbędna będzie też piła ogrodnicza. Pozwala ona na przycinanie drzew i krzewów o grubszych gałązkach, więc pielęgnacja i formowanie takich roślin będzie dużo łatwiejsze. Wprawdzie w celu sięgnięcia do najwyższych gałęzi przyda się nie tylko zwykła piła, ale piła ogrodnicza na wysięgniku, ale to kwestia indywidualna.

Oczywiście w każdym ogródku przyda się też wąska łopatka albo nożyce do trawy i kilka innych drobnych narzędzi, a czasem także dołownik – wszystko zależy od projektu ogrodu i lokalnych warunków.