Udostępnij
Skomentuj

Biała kuchnia z drewnem - jak urządzić? Jakie meble wybrać?

Kuchnia to jedno z najważniejszych miejsc w naszym domu. Nie jesteś pewny, na jakie meble do kuchni się zdecydować, by nadal jej wyjątkowy charakter?

Poniżej znajdziesz kilka informacji na temat dostępnych materiałów i wykończeni kuchennych, oraz odpowiedź na pytanie czy biała kuchnia z elementami drewna to na pewno dobry wybór.

Biała kuchnia z drewnem – meble.

Urządzenie nowoczesnej kuchni to nie tylko kwestia estetyki, ale także (a może przede wszystkim) naszej wygody. Projektując kuchnię musimy zdecydować się na odpowiednie rozmieszczenie szafek i sprzętów kuchennych oraz odpowiedzieć sobie na pytane czy chcemy połączyć kuchnię z jadalnią poprzez wstawienie dużego stołu. W zależności od naszych preferencji możemy zdecydować się na zakup niezwykle nowoczesnych mebli lakierowanych, jak na przykład szafki otwierane bez uchwytów, lub też na bardziej tradycyjną formę wnętrza ze standardowymi szafkami drewnianymi.

Dostępne materiały i rodzaje wykończeni.

Każdy, kto jest w trakcie urządzania mieszkania bądź się do niego przygotowuje z pewnością wie, jaką ogromną różnorodność oferuje rynek. Oprócz zróżnicowanych wersji kolorystycznych możemy się zdecydować się także na wielość dostępnych materiałów. Do najpopularniejszych od lat należą lakierowane płyty MDF, które cechuje duża odporność na zarysowania i wilgotność. Płyta MDF oferuje także szeroką gamę kolorystyczną – od klasycznej bieli, po bardziej odważne rozwiązania w stylu czerwieni, zieleni czy fuksji. Coraz częściej decydujemy także się na drewniane wykończenie kuchni i drewniane dodatki.

Drewno jako materiał naturalny nadaje wnętrzom unikalny, ciepły charakter. Odpowiednio zaimpregnowane będzie odporne na zarysowania czy wilgoć. Przez swój wyjątkowy charakter jest coraz częściej spotykane w wielu kuchniach. Biała kuchnia z elementami drewna to niezwykle klasyczna aranżacja, na którą możemy się zdecydować. Białe szafki bardzo dobrze będą współgrały z klasycznym drewnianym blatem.

Biała kuchnia z drewnem – aranżacje.

Możemy zdecydować się na meble kuchenne utrzymane w całości w minimalistycznym, białym stylu, podczas gdy elementy drewniane będą występować jedynie jako dodatki. Szafki z lakierowanej płyty MDF bardzo dobrze wzbogaci chociażby bukowy blat – nada on wnętrzu oryginalny i ciepły charakter. Coraz częściej projektuje się jednak bardziej odważne rozwiązania, gdzie część mebli kuchennych pozostaje biała a część wykonana jest z drewna. Zróżnicowanie szafek kuchennych pod względem kolorów i faktur jest niezwykle atrakcyjne dla oka. W tym przypadku możemy również możemy zdecydować się na wiele rozwiązań – począwszy od decyzji, które szafki pozostawić białe a które wykonać w drewnie (czy wiszące, stojące czy do zabudowy) po wybór odpowiedniego rodzaju drewna. Możemy rozważać wykończenie kuchni drewnem dębowym (ciemny odcień), bukowym (delikatny, beżowy koloryt), lub nawet akacjowym (sprawia wrażenie mozaikowego połączenia kolorów). Ciekawym połączeniem będzie na pewno biel zestawiona z orzechem. Drewno orzechowo cechuje dość ciemny odcień oraz piękny przekrój słojów, który idealnie będzie współgrał z minimalistyczną bielą szafek. Od rodzaju tego materiału zależeć będzie ostateczny charakter naszego wnętrza.

Chcąc nadać wnętrzu bardziej surowy charakter możemy zdecydować się na połączenie białych mebli z elementami z cegieł bądź surowego kamienia. Coraz popularniejsze stają się rozwiązania, gdzie jedna ze ścian zostaje pokryta cegłami, bądź kamiennymi panelami, mającymi odzwierciedlać surowość tynku. Daje to oryginalny efekt niewykończonego pomieszczenia. Biała kuchnia z drewnym blatem i cegłą będzie dana naszemu wnętrzu rustykalny charakter. Surowy charakter nada pomieszczeniu także kamienny blat, zestawiony z chłodną bielą szafek i ciepłem drewnianych elementów. Jeśli obawiamy się samej bieli, możemy rozważyć dołączenie do projektu kilku elementów w kolorze czarnym. Czarno biała kuchnia z drewnem to wariacja na temat klasycznej wersji. Dodanie czarnego blatu bądź pomalowanych na ten kolor fragmentów ścian to bardzo mocny akcent, który sprawi, że nasze wnętrze zyska niezwykle elegancki charakter

Biała kuchnia to kwintesencja elegancji. Biel nadaje pomieszczeniu niezwykle wysublimowany charakter. Wybierając meble do kuchni możemy zdecydować się wiele opcji różnych wykończeń. Jeśli obawiamy się urządzenia kuchni jedynie w odcieniach bieli, możemy zdecydować się na uzupełnienie pomieszczenia drewnianymi dodatkami. Dysponujemy szerokim wyborem dodatków i materiałów, zróżnicowanych nie tylko pod względem kolorystycznym ale także pod względem faktur.

 
Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)