Udostępnij
Skomentuj

Bielizna robocza - jak wybrać? Jaka najlepsza?

Bielizna to dość intymna kwestia, choć jeśli chodzi o bieliznę roboczą, to tutaj nie ma już powodów do tak wielkiego tabu. Jej wybór może być wyjątkowo trudny i sprawić nam nie lada problemy. Zawsze gdy jej potrzebujemy, warto zapamiętać kilka zasad, dzięki którym będziemy szczególnie zadowoleni z efektów naszych wyborów. Zatem przekonajmy się jak wybrać najlepszą bieliznę roboczą.

Odzież robocza a odzież ochronna

Czym jest bielizna robocza i dlaczego jest zupełnie odmienna od odzieży ochronnej oraz dlaczego nie może być nazywana ochronną właśnie? Aby odpowiedzieć na to pytanie, musimy przeanalizować różnice między odzieżą roboczą a odzieżą ochronną. Całą specyfikację ubioru specjalistycznego używanego w pracy i regulowanego przepisami BHP można podzielić na cztery części: czynnik, przed którym chroni dane ubranie; certyfikacja, jaka jest lub nie jest wymagana; możliwość dostosowania estetycznego do warunków pracy oraz stosunek noszenia do odzieży własnej. Biorąc więc pod uwagę statystyczną odzież roboczą, jest ona funkcjonalna głównie przeciwko zabrudzeniom, podczas gdy odzież ochronna może osłonić nas przed substancjami szkodliwymi dla zdrowia. Przy stosowaniu i kupowaniu odzieży roboczej certyfikacja nie jest wymagana, podczas gdy w przypadku odzieży ochronnej mamy niezbędną certyfikację pod kątem zagrożenia, które ma niwelować. Rzadko kiedy mamy również możliwość jej estetycznego dopasowania, podczas gdy odzież robocza występuje w wielu wariantach między innymi kolorystycznych. Jest też czwarty aspekt, a więc stosunek do odzieży własnej. Odzież robocza zazwyczaj ją zastępuje, natomiast odzież ochronna jest używana na odzież własną, by ją chronić.

Podział ubrania roboczego

Podstawowy podział opiera się o kryterium przynależności ubrań roboczych kompletów do określonej grupy asortymentowej. Zatem odzież roboczą możemy podzielić na:

Ten klasyczny podział nie odróżnia się znacząco zatem od normalnego podziału odzieży własnej.

Dzięki czemu wybieramy?

Wybór odpowiedniej ocieplanej bielizny termoaktywnej czy mocnych skarpet roboczych jest niezwykle trudny i skomplikowany. Jest tu bowiem wiele kryteriów, które należałoby spełnić, by cieszyć się jakością oraz dobrą ceną. To właśnie te dwa aspekty wyróżniają się na pierwszym planie. Bielizna termoaktywna czy oddychająca to zarówno koszulka termoaktywna, jak i specjalne kalesony. Muszą być to produkty wysokiej jakości, ale w dobrej cenie. Tylko właściwy stosunek tych dwóch aspektów może sprawić, że dokonamy satysfakcjonującego wyboru. Nie warto iść w najtańsze produkty, ale wysoka cena nie musi być synonimem jakości. Warto zwrócić uwagę na wytrzymałość, na materiały, których użyto oraz na design danego produktu. Wszystko ma znaczenie, nawet jeśli wydaje się nam, że tak nie jest.

Jak wybrać dobre skarpety robocze oraz bieliznę oddychającą?

Wybór bielizny termoaktywnej – antybakteryjnych skarpet roboczych work czy bielizny jest niezwykle trudne. Warto zwrócić uwagę na firmę, gdyż renomowane firmy i jej produkty, takie jak skarpety robocze Blue Guard, Cat czy Lahti mogą być idealnym rozwiązaniem w zakresie stosunku jakości do ceny. Musimy również wiedzieć do czego nam będą one potrzebne. Wówczas wybieramy skarpety robocze na lato, skarpety robocze krótkie czy skarpety robocze górnicze. Dopasowanie ich do pracownika jest niezwykle ważne. Chodzi tu także o rozmiary oraz wygląd. Dobrze dopasowane skarpety, podobnie jak kalesony czy bluzka, powinny być dobrze przylegające, ale niekrępujące ruchów pracującego.

Bielizna robocza jest ważnym elementem wyposażenia każdego pracownika fizycznego. Rzecz jasna są zawody, w których przydaje się bardziej, są w których nie jest niezbędna. Warto jednak pamiętać, by celować w wysoką jakość za jak najmniejszą cenę. Wówczas będziemy zadowolenie i przed długi czas skorzystamy z nowych produktów.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)