Udostępnij
Skomentuj
https://www.budujesz.pl/wiadomosc/biokominek-jaka-firme-wybrac-polecane-biokominki/10467/ 2018-09-07 14:42:50.000000

Biokominek - jaką firmę wybrać? Polecane biokominki

Za oknem zamieć, widzisz jedynie mdły zarys latarni. Całe szczęście dotarłeś do domu przed całym zamieszaniem. Robisz gorącą herbatę, rozpalasz kominek i w spokoju kontemplujesz pojawiające się płomienie. Brzmi dobrze? Świetnie! Ale już wiesz, że jest jeden problem. Nie mieszkasz w domu wolnostojącym, więc nie masz możliowści zainstalowania kominka.

Nie przejmuj się. Wielu było takich jak Ty. Na szczęście wymyślono biokominki. Co to takiego? Spokojnie, powiemy Ci wszystko, co trzeba wiedzieć o biokominkach.

Co to jest biokominek?

Zacznijmy od podstaw – co to takiego ten ,,biokominek’’? Biokominek jest urządzeniem, które odróżnieniu od zwykłego kominka można stosować w pomieszczeniach z tradycyjnym systemem wentylacyjnym. Montażu biokominka należy dokonać bez podłączania go do komina spalinowego – biokominki to po prostu kominki bez komina.

Biokominek zasilany jest bezwonnym i bezdymnym bioetalonem czyli paliwem na bazie alkoholu etylowego. Czy w takim razie, kominki tego typu są bezpieczne i zdrowe? Tak. Biokominek nie wydziela żadnych zapachów. Paliwo - bioetanol (tylko on jest przeznaczony do biokominków) - spala się praktycznie w 100%. Podczas spalania powstają szczątkowe ilości pary wodnej i dwutlenku węgla. Bioetanol jest naturalnym paliwem produkowanym z surowców roślinnych. Jest w 100 % biodegradowalny, a więc przyjazny środowisku. Dodatkowo o bezpieczeństwie biopaliwa świadczy fakt, że dopuszeczenie go do obrotu i powszechnego stosowania jest uwarunkowane ostrymi wymogami norm, przepisów i procedur jakościowych. Należy jednak pamiętać, że pomieszczenie w którym mieści się kominek, powinno być regularnie wietrzone.

Biokominek – instrukcja użytkowania

Biokominki posiadają wbudowany palnik na etanol. Jedyne co musimy zrobić to zatankować zbiornik, ,,podłożyć’’ ogień i voila – kominek rozpalony. Okres spalania w kominku zależny jest w zasadzie od dwóch czynników: od rodzaju palnika oraz stopnia otwarcia dopływu paliwa do paleniska. Najczęściej litr biopaliwa spala się przeciętnie w granicach 2 do 5 godzin. Uwaga! Bardzo ważna zasada dotycząca bezpieczeństwa: nigdy nie dolewamy biopaliwa do płonącego lub dopero co wygaszonego pojemnika!

Czy biokominek daje ciepło? Oczywiście, że tak! Więszkość biokominków w standardowych rozmiarach ma szacunkową moc grzewczą ok. 2 kW. Na pierwszy rzut oka, nie jest to duża wartość, ale miejmy na uwadze, że przecietny grzejnik pokojowy posiada moc od 1,5 kW do 2 kW. Natomiast średnia moc najbardziej typowych wkładów kominkowych mieści się w przedziale od 7 do 14 kW. Wniosek z tego taki, że biokominek może ogrzać pokój lecz nie zastąpi instalacji grzewczej w mieszkaniu.

Gdzie i jak postawić biokominek?

Biokominki to produkty, które łatwo dostosować do charakteru wnętrza. Świetnie wpisują się do nowoczestnych, jak rownież tradycyjnych wnętrz.

Zazwyczaj zbudowane są one ze stali nierdzewnej, ale bywają również wykonane ze szkła, z kamienia lub betonu. Na rynku dostępne są również biokominki z lustrem.

Biokominki bardzo często, jeżeli nie zawsze, prezentowane są z szybą ochronną. Niemniej jednak, biokominek można również nabyć bez szyby. Zastanawiasz się czy wybrać biokominek z szybą czy bez? Przede wszystkim, należy wyjaśnić, że szyba w biokominku ma walor wyłącznie estetyczny. W żadnym wypadku, nie wpływa na sposób spalania się biopaliwa. Jedynie, może stwarzać wrażenie większego biezpieczeństwa, zwłaszcza jeżeli w naszym domu są małe dzieci lub zwierzęta. Biokominek bez szyby jest łatwiejszy w utrzymaniu ponieważ…..nie wymaga czyszczenia jej z odcisków palców!

Jeszcze jedną zaletą biokominków jest możliwość pozostawienia go bez zabudowy jak również bez obudowy. W takim układzie kwestia gdzie postawić biokominek organiczona jest wyłącznie Twoją wyobraźnią. Dla tradycjonalistów dostępne są biokominki do zabudowy lub z obudową. Jak zabudować biokominek? Całość zabudowy sprowadza się do przygotowania wnęki o określonych wymiarach, osadzenia w niej biokominka lub wkładu biokominkowego i ewentualnego wykończenia ściany.

Niewątpliwie ciekawą propozycją jest biokominek z pilotem. O co chodzi? W skrócie, jest to system pozwalający na automatyczne uzupełnianie biopaliwa i sterowanie płomieniem. Jest to bezpieczniejszy sposób obsługi biokominka, ponieważ nie musimy bezpośrednio ingerować w jego rozpalanie.

Biokominek – czy warto?

Główną zaletą biokominka jest fakt, że dostępny jest właściwie dla każdego. Chcesz mieć kominek w mieszkaniu na parterze? Nie ma problemu! Poza tym, nowoczesny kominek jest świetną dekoracją i zawsze przykuwa wzrok. Mobilny charakter biokominka sprawia, że możemy go umieścić gdziekolwiek chcemy – w salonie, łazience czy przedpokoju a nawet na tarasie. Z pewnością okaże się on świetnym uzupełnieniem przestrzeni. Na szczęście na rynku jest z czego wybierać. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą takich producetnów jak: Antrax, Bio-Blaze, EcoFire, Globmetal, Horus, Infire, Kami, Kratki, Maisonfire, MCJ, Radius, Ruby Fires, Sol-Tech czy Tristar.

Podsumowując, jeżeli Twoim marzeniem jest posiadanie kominka, a nie stać Cię na stworzenie warunków na tradycyjny kominek, warto zainteresować się biokominkiem. Z pewnością, każdy znajdzie produkt odpowiedni dla siebie.

Podobne artykuły
 
Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Zwykły zakup
Od 39,99 zł do 100 zł
Kurier 24h
0 zł
od 19,99 zł
Kurier Poczta Polska 48h
0 zł
od 15,99 zł
Paczkomaty 24/7
0 zł
od 9,99 zł
Punkty Odbioru
0 zł
od 9,99 zł
od 100 zł
Kurier 24h
0 zł
od 19,99 zł
Kurier Poczta Polska 48h
0 zł
0 zł
Paczkomaty 24/7
0 zł
0 zł
Punkty Odbioru
0 zł
0 zł
CZAS NA ZWROT PRODUKTU*
Morele
30 dni
14 dni
Inni Sprzedawcy
14 dni
14 dni