Udostępnij
Skomentuj

Dekoracje świąteczne na zewnątrz-jak wybrać? Które będą najlepsze?

Świąteczny nastrój dotyczy nie tylko naszych wnętrz, ale także ogrodów i tarasów. Można udekorować je figurkami świątecznym do ogrodu – na pewno zadbają o piękny wygląd zaśnieżonego tarasu.

Nie zapominaj o ogrodzie i tarasie, czyli dekoracje nie tylko do domu

Troszcząc się o odpowiednie udekorowanie naszego miejsca zamieszkania, zawsze dbamy o wnętrza. Choinka bożonarodzeniowa, świąteczne figurki, dekoracje to podstawa, bez której ciężko wyobrazić sobie Boże Narodzenie. Często jednak mieszkając w domu czy mieszkaniu z tarasem lub balkonem zapominamy o udekorowaniu ich miejsc. Na szczęście na rynku dostępnych mnóstwo figurek świątecznych do ogrodu czy na balkon, które zrobią wrażenie na sąsiadach, gościach, a także dodadzą świątecznego uroku naszemu otoczeniu. Podświetlone figurki świąteczne w otoczeniu śniegu i drzewek iglastych od razu przybliżają nas do tego wyjątkowego okresu w roku. Dopasowanie odpowiednich figurek nie jest trudne – zależy w zasadzie tylko od stylu, w którym urządzony jest ogród, jak i jego rozmiaru. W większym jedna czy dwie figurki się zgubią, zatem warto wybrać ich więcej, natomiast w mniejszym czy też na tarasie wystarczy ich kilka. Z przyjemnością pomożemy wybrać najlepsze figurki dla najbardziej wymagających!

Bezpieczne ozdoby do ogrodu od zaufanych producentów

Podobnie jak w wypadku innych dekoracji bardzo istotny jest zarówno zaufany producent, taki jak na przykład polecany przez nas wytwórca ozdób Titanium, jak i pewny sprzedawca figurek świątecznych do ogrodu, szczególnie jeśli chodzi o podświetlane ozdoby.  Ponieważ są to urządzenia zasilane energią elektryczną, niezbędne jest ich regularna kontrolowanie i naprawa, aby nie stanowiły zagrożenia. Warto zaopatrzyć się w figurki świąteczne u zaufanych sprzedawców, aby w razie problemów z łatwością skontaktować się w sprawie naprawy, wymiany czy dokupienia kolejnej wersji ☺. Polecamy szczególnie:

Oszczędzi nam to wielu problemów i stresu. Zaufani kontrahenci to podstawa! Tylko korzystając z ich usług, mamy pewność, że dekoracja zewnętrzna posłuży nam przez lata. W końcu musi stawić czoła warunkom atmosferycznym, śnieg i mróz to standardowa pogoda podczas świąt, zatem produkty dekoracyjne na zewnątrz muszą być na nie odporne.

Rozświetl swój ogród, czyli figurki świąteczne podświetlane

Wspomniane już figurki podświetlane to znakomity wybór. Ilość wzorów jest ogromna, dlatego możemy dopasować figurki do swoich potrzeb. Do najpopularniejszych należą:

  • Figurki świąteczne na zewnątrz w kształcie zwierząt,
  • Figurki świąteczne do ogrodu w kształcie Mikołajów i aniołków,
  • Figurki świąteczne na zewnątrz w kształcie szopki i świętej rodziny.

Przy ich zastosowaniu można z łatwością skomponować własne aranżacje i dekoracje do ogrodu czy na taras. Z łatwością dobierzemy je do naszego domu i jego stylu. Na działkę, do ogródka – renifery, misie, Mikołaje będą prezentować się wyjątkowo atrakcyjnie. Wysokiej jakości figurki podświetlane zazwyczaj oświetlane są lampkami LED, dzięki czemu praktycznie się nie nagrzewają i są bezpieczne, jednak mimo wszystko wybierając dekoracje do swojego domu czy ogrodu, warto korzystać z zaufanych źródeł. Dodatkową zaletą takich figurek jest ich trwałość – zadbane i odpowiednio użytkowane na pewno przetrwają wiele lat i będą niezmiennie dekorować nasz ogród. Wyjątkowe i imponujące figurki świąteczne to jednak te, które nie dość, że są podświetlane, to jeszcze dodatkowo się poruszają. To ogromna gratka zwłaszcza dla najmłodszych domowników.

Alternatywna wersja, czyli figurki bożonarodzeniowe z drewna do ogrodu

Podświetlane czy ruchome figurki na zewnątrz to nowoczesne rozwiązanie, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać klasyczne, drewniane rzeźby. Zazwyczaj w takiej wersji występują szopki i figurki świętej Rodziny, które pięknie prezentują się w otoczeniu drzew i krzewów iglastych. Nie musimy martwić się o trwałość. Mimo że drewno nie jest tak wytrzymałe, jak tworzywa sztuczne, z których robi się podświetlane figurki, to figurki bożonarodzeniowe z drewna są na tyle dobrze zabezpieczone, że z powodzeniem przetrwają wiele lat. Świetnie będą pasować do oświetlonych choinek czy latarenek, dzięki czemu będą dobrze widoczne w długie, zimowe wieczory.

Dekoracje na balkon czyli kiedy nie mamy ogrodu

Figurki świąteczne na zewnątrz nie zostały przygotowane wyłącznie dla mieszkańców domów. Także do mieszkań jest sporo opcji dekoracji, zaczynając od dekoracyjnych światełek na balustradę i kończąc na figurkach. Najpopularniejszą opcja na balkony są niezmiennie od kilku lat mikołaje wspinające się po balustradzie.  Można wybrać je nawet nie posiadając balkonu – świetnie udekorują parapet. Warto zdecydować się na taką dekorację oprócz wieńca na drzwi czy klasycznych lampek zewnętrznych. Ich poświata od razu wprowadzi nas w świąteczny nastrój, dlatego zdecydowanie warto zadbać o takie detale. W końcu te wyjątkowe święta są tylko raz w roku. Warto postarać się, by przebiegły w miłej, rodzinnej atmosferze, a dekoracje, także te zewnętrzne istotnie się do tego przyczynią.

 
Udostępnij
5,0
4 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)