Udostępnij
Skomentuj

Duravit Brioso – przegląd serii

Każdego dnia spędzamy w łazience sporo czasu. Warto zatem zadbać o to, aby przestrzeń ta była urządzona komfortowo. Efekt ten zapewnia seria mebli łazienkowych Duravit Brioso. Czym się wyróżnia to umeblowanie?

Cechy charakterystyczne serii

Łazienka to wnętrze, które musi być urządzone funkcjonalnie, wygodnie i ze smakiem. Wówczas służy ona nie tylko do wykonywania czynności higienicznych, ale również do relaksu. Powyższe kryteria spełnia seria mebli łazienkowych Duravit Brioso. Kolekcja ta powstała we współpracy z projektantem Christianem Wernerem.

Wprowadza ona nutę świeżości do nowoczesnego, minimalistycznego wystroju łazienki. Dzięki niej łazienka nabiera przytulnego charakteru, który jak żaden inny pozwala zrelaksować się po dniu pełnym wrażeń.

Umeblowanie to wyróżnia się:

  • smukłymi krawędziami i delikatnie zarysowaną geometrią, co sprawia, że pomieszczenie nabiera lekkości,
  • stonowaną kolorystyką – która podkreśla delikatny i lekki wygląd tej serii. Dzięki takim barwom relaks przychodzi nam łatwo,
  • różnym wykończeniem powierzchni – w ofercie serii znajdziemy aż 15 różnych wykończeń powierzchni, począwszy od fornirów naturalnych, poprzez matowe i połyskujące lakiery, aż na satynowych farbach zakończywszy. To, na jaki efekt się zdecydujemy, zależy zatem od naszych indywidualnych preferencji oraz stylu, w jakim chcemy urządzić łazienkę.

Na uwagę zasługuje również szeroki wachlarz produktów, który sprawia, że zyskujemy dowolność w aranżacji przestrzeni. W skład kolekcji wchodzą:

  • szafki wysokie i półwysokie,
  • szafki podumywalkowe wiszące i stojące,
  • szafki z lustrem,
  • lustra z oświetleniem,
  • umywalki typu c-bonded z zintegrowanymi szafkami wiszącymi i stojącymi.

Co ważne, wszystkie powyższe elementy mogą być łączone także z innymi liniami wzorniczymi matki Duravit. Szczególnie dobrze prezentować się będą wspólnie serie: D-Code, P3 Comforts, ME by Starck, Starck 3, Vero Air.

Praktyczne rozwiązania

Jak zostało wspomniane, łazienka to pomieszczenie, które musi być funkcjonalnie urządzone. Nie może w niej zatem zabraknąć praktycznych rozwiązań. W serii Duravit Brioso dostępne są konsole w dwóch grubościach i dwóch głębokościach oraz pojemne szafki. Dzięki nim zyskujemy dużo przestrzeni do przechowywania kosmetyków i akcesoriów łazienkowych.

Co więcej, umywalki z tej kolekcji dostępne są w wersji c-bonded, czyli w połączeniu z szafką podumywalkową. To praktyczne rozwiązanie oferuje dużą powierzchnię odkładania, dzięki czemu wszystkie niezbędne przybory łazienkowe mamy zawsze pod ręką. Umywalka jest niemal niezauważalnie zintegrowana z szafką, co sprawia, że obszar mycia prezentuje się niezwykle stylowo.

Przestrzeń przy umywalce wymaga odpowiedniego oświetlenia. Warto zatem nad nią zamontować lustro z oświetleniem lub szafkę z lustrem z serii Duravit Brioso. Dzięki temu zyskamy spójną kompozycję. Ponadto obramowanie szafki możemy dopasować do koloru wykończenia, co będzie zwieńczeniem ogólnego efektu lekkości i świeżości aranżacji.

Istotna rola detali

Na efekt końcowy każdej aranżacji wpływają detale. Jeżeli szukamy harmonijnego połączenia, warto zatem wybrać uchwyty i nóżki, które będą kolorystycznie dopasowane do mebli. Wówczas optycznie zwiększymy metraż i sprawimy, że wnętrze nabierze jeszcze większej lekkości.

Gdy zaś zależy nam na kontrastowym połączeniu, do mebli dobierzmy uchwyty i nóżki chromowane. Rzucają się one w oczy, odciągając tym samym uwagę od ewentualnych mankamentów wnętrza. Sprawdzą się one doskonale, jeżeli chcemy urządzić łazienkę w stylu nowoczesnym.

Podsumowując, seria Duravit Brioso to optymalne rozwiązanie zarówno w przypadku małych, jak i dużych łazienek. Wprowadza ona do wnętrza świeżość, ład i harmonię, dzięki czemu wnętrze może nam służyć również do relaksu. Jest przy tym niezwykle funkcjonalne i urządzone zgodnie z najnowszymi trendami. Wszystko za sprawą stylowego umeblowania.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)