Udostępnij
Skomentuj

Duravit Delos – przegląd serii

Jeżeli szukamy mebli łazienkowych, które urzekają minimalistyczną formą, seria Duravit Delos będzie odpowiednim wyborem. Gdzie sprawdzi się najlepiej?

Czym wyróżnia się seria Duravit Delos?

Seria mebli łazienkowych Duravit Delos nadaje wnętrzu lekkości. Sprawdzi się zatem doskonale w przypadku łazienek o niewielkim metrażu. Atrakcyjny design i wysoka jakość wykonania sprawia, że rozwiązania te przypadną do gustu nawet najbardziej wymagającym użytkownikom.

Nie zapominajmy jednak, że łazienka powinna nie tylko pięknie się prezentować, ale również być funkcjonalna. Wychodząc temu naprzeciw, kolekcja Duravit Delos oferuje wygodne otwieranie i zamykanie szafek. Jest to technika „Tip-On” – po zastosowaniu lekkiego nacisku szuflada łatwo się otwiera lub zamyka.

Taka konstrukcja jest niezwykle praktyczna, a dodatkowo wpływa na elegancki wygląd szafek i szuflad. Są one bowiem pozbawione uchwytów, dzięki czemu prezentują się niezwykle lekko.

Wśród cech charakterystycznych tej serii wymienić można:

 • minimalistyczne wzornictwo – sprawia ono, że meble są eleganckie i doskonale sprawdzają się w nowoczesnych łazienkach, gdzie króluje oszczędność formy,
 • zastosowanie prawdziwego drewna – wprowadza do wnętrza nie tylko szyk, ale również przytulny klimat, który doskonale odpręża podczas relaksacyjnych kąpieli,
 • zastosowane struktury reliefu – dzięki niemu powierzchnia mebli prezentuje się niezwykle naturalnie i elegancko.

Jakie produkty możemy wybrać?

Spośród szerokiej gamy produktów z serii Duravit Delos na wyróżnienie zasługują:

 • konsole – w ich przypadku postanowiono zrezygnować z widocznej konstrukcji nośnej, w ten sposób zyskując wrażenie lekkości i unoszenia się mebla w powietrzu. Takie rozwiązanie prezentuje się niezwykle nowocześnie i oryginalnie,
 • szuflady – dzięki zastosowaniu techniki Tip-On wygodnie się otwierają. Co więcej, opcjonalnie możemy nabyć inteligentnie zaprojektowany system porządkowania wnętrza szuflad. Ułatwia to segregację kosmetyków i przyborów łazienkowych, zapewnia ład, a także sprawia, że wszelkie niezbędne akcesoria mamy zawsze pod ręką.

  Takie wewnętrzne organizery są niezwykle praktyczne. W przypadku serii Duravit Delos są dostępne w dwóch atrakcyjnych kolorach – orzecha oraz klonu,

 • szklane półki – są niezwykle stabilne, a przy okazji eleganckie. Doskonale wpisują się w koncepcję minimalistycznego wnętrza. Mocuje się je za pomocą niewidocznych wsporników aluminiowych, które są anodyzowane na kolor odpowiadający kolorowi szafki,
 • szafki – modele wiszące nadają wnętrzu lekkości i są odpowiednie do łazienek o niewielkiej powierzchni, gdyż optycznie zwiększają przestrzeń. Ich wnętrza są w kolorze głębokiej czerni, dzięki czemu wyglądają elegancko. Szafki dostępne są w różnych wariantach: wysokim, półwysokim, podumywalkowym wiszącym, klasycznym do konsoli oraz dolnym do konsoli.

  Ciekawym rozwiązaniem jest szafka z lustrem z zintegrowanym systemem dźwiękowym, który przesyła muzykę poprzez Bluetooth. Gwarantuje on delikatne, czyste, a zarazem intensywne brzmienie. Relaks nigdy nie był łatwiejszy! Wystarczy włączyć ulubioną muzykę podczas kąpieli i gotowe!

Jak stworzyć niepowtarzalny nastrój w łazience?

Relaksująca muzyka to nie jedyny sposób, aby z serią Duravit Delos stworzyć niepowtarzalny nastrój w łazience. Dużą rolę pełni w tym względzie oświetlenie, zwłaszcza przestrzeni lustra. W ofercie kolekcji znajdują się lustra z oświetleniem, które są nie tylko praktyczne, ale wprowadzają do wnętrza odpowiedni klimat.

Zastosowane światło LED jest bowiem dyskretne i nieoślepiające. Zapewnia przyjemny nastrój, a jednocześnie dobrze oświetla. Włącznik znajduje się przy przeszklonej krawędzi lustra, dzięki czemu jest praktycznie niewidoczny.

Podsumowując, seria mebli łazienkowych Duravit Delos to koncepcja dobrze przemyślana. Znajdziemy w niej praktyczne rozwiązania, które są nie tylko funkcjonalne, ale również atrakcyjne wizualnie. Sprawdzą się w różnych łazienkach, jednak najlepiej w tych urządzonych nowocześnie.

Podobne artykuły
 
Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)