Udostępnij
Skomentuj

Duravit Fogo – przegląd serii

Drewno to materiał, który coraz częściej gości w łazience, czyniąc z niej niezwykle przytulne wnętrze. W odpowiedzi na ten trend powstała seria mebli łazienkowych Duravit Fogo. Czy warto na takie rozwiązanie się zdecydować?

Cechy wyróżniające serię

Dzięki zastosowaniu drewna w łazience staje się ona wnętrzem przytulnym i pełnym ciepła, które nie tylko stanowi oazę spokoju dla domowników, ale również zachwyca gości swym wystrojem. Aby pięknie się prezentować, drewniane meble muszą być najwyższej jakości. Nie mniej istotne jest także ich odpowiednie zabezpieczenie przed wodą, wilgocią i wahaniami temperatur, czyli wszystkimi tymi czynnikami, które wpływają na mikroklimat tego pomieszczenia.

Wszystkie wymagania stawiane drewnianym powierzchniom w łazience spełnia seria mebli Duravit Fogo. Są to produkty odznaczające się:

 • najwyższą jakością,
 • trwałością,
 • wytrzymałością na zarysowania i inne uszkodzenia mechaniczne,
 • odpornością na mikroklimat wnętrza,
 • starannością wykonania,
 • dbałością o detale wykończenia.

Na uwagę zasługuje również to, iż umeblowanie to dostępne jest w pięciu wariantach kolorystycznych. Dzięki temu z łatwością dobierzemy produkty, które odpowiadają naszym preferencjom. Prosta forma mebli to ich kolejny atut. Pozwala ona bowiem dopasować je do każdego stylu aranżacyjnego, zarówno klasycznego, jak i nowoczesnego.

Dzięki umeblowaniu z prawdziwego drewna z powodzeniem stworzymy w łazience przytulny klimat, który sprzyjać będzie relaksowi. A nic nie działa tak odprężająco jak kąpiel przy świecach.

Przegląd serii

Zaletą serii Duravit Fogo są również ciekawe rozwiązania projektowe. Zaliczymy do nich między innymi:

 

 • konsole meblowe – dzięki poziomemu prowadzeniu linii tworzy się wolna przestrzeń pomiędzy nimi a podłogą. Taka konstrukcja nadaje wnętrzu elegancji i lekkości, a także optycznie zwiększa dostępną przestrzeń, co jest szczególnie ważne w łazienkach o niewielkim metrażu.

  Przy wyborze konsoli meblowej warto wziąć pod uwagę potrzeby naszej rodziny. Seria Duravit Fogo umożliwia nam bowiem zakup konsoli na dwie umywalki i z dodatkowym miejscem na przechowywanie akcesoriów, co jest niezwykle praktyczne. Warto skorzystać z tej opcji, jeżeli mamy dużą rodzinę lub planujemy jej powiększenie.

  Co więcej, w zależności od naszych potrzeb możemy wybrać konsole wyposażone w dolne szafki o różniej szerokości w wariancie:

  1. lewostronnym,
  2. prawostronnym,
  3. obustronnym.

  Jak zostało wspomniane, konsole z serii Duravit Fogo sprawdzają się w niewielkich łazienkach. Mogą być bowiem przycinane na dowolną długość, dzięki czemu pasują na wymiar. Wprowadzają one porządek we wnętrzu o ograniczonej przestrzeni i ułatwiają segregację kosmetyków i akcesoriów łazienkowych.

  Co więcej, powierzchnia konsol z tej serii jest łatwa w czyszczeniu i pielęgnacji. Zapewnia również dodatkową przestrzeń odkładania.

  Niezwykle istotną kwestią jest również głębokość konsoli. Modele z serii Duravit Fogo występują w dwóch wariantach: o głębokości klasycznej (55 cm) i zredukowanej (36 cm). Ta druga opcja jest szczególnie polecana w przypadku małych łazienek. Wraz z odpowiednio dobraną umywalką będzie tworzyć obszar mycia o smukłej formie.

  Na uwagę zasługuje również duże zróżnicowanie szerokości konsol – od 900 do 1800 centymetrów. Pozwala to na maksymalne dostosowanie mebla do naszych potrzeb. Gwarantuje również różnorodność,

 • szafki podumywalkowe – z łatwością możemy je dopasować do konsol, gdyż występują w takiej samej kolorystyce. Mają również identyczną formę, a także charakterystyczny dla całej serii chromowany uchwyt,
 • kontenery na kółkach – mają niewielkie rozmiary, jednak są bardzo pojemne. Oferują dodatkowe miejsce do przechowywania i segregowania rzeczy. Wyposażone są w praktyczne szuflady, które pomieszczą wszelkie niezbędne przybory łazienkowe. Dzięki kółkom są w pełni mobilne, co zaś sprawia, że akcesoria mamy zawsze pod ręką.

  Podobnie jak cała seria, kontenery zostały wyposażone w chromowane uchwyty. Mają również charakterystyczną prostą formę,

 • szafki łazienkowe – wyposażone są w dwa typy półek. Mniejsze i większe. Te pierwsze z powodzeniem nadają się do przechowywania mniejszych akcesoriów łazienkowych, drugie zaś są odpowiednie do segregacji większych kosmetyków i przyborów czy też ręczników,
 • szafki z lustrami – są niezwykle praktyczne. Wyposażone zostały w gniazdko elektryczne i włącznik sensorowy, co jest funkcjonalnym i wygodnym rozwiązaniem. Dzięki zróżnicowanej szerokości produktów z łatwością dopasujemy je do ilości miejsca, jakim dysponujemy.

  Co więcej, szafki te mają wbudowane pośrednie źródła światła, które subtelnie oświetla jej wnętrze, a także umywalkę. Jest to niezwykle praktyczna opcja.

Podsumowując, seria mebli łazienkowych Duravit Fogo sprawdzi się zarówno w łazience klasycznej, jak i tej nowoczesnej. Dzięki naturalnemu materiałowi, z którego została wykonana – drewnu, wprowadza do wnętrza przytulny klimat, który zachwyci zarówno stałych użytkowników, jak i gości.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)