Udostępnij
Skomentuj

Duravit P3 Comforts – przegląd serii

Urządzając łazienkę, powinniśmy myśleć przede wszystkim o komforcie jej użytkowania. Optymalną wygodę zapewnią odpowiednio dobrane meble i ceramika łazienkowa. Wymagania te spełnia seria Duravit P3 Comforts. Czym się ona wyróżnia?

Spis treści:

  1. Zróżnicowana oferta

Zróżnicowana oferta

Seria Duravit P3 Comforts powstała we współpracy z Phoenix Design. Jej twórcom przyświecał cel osiągnięcia maksymalnego komfortu i wygody użytkowania. Nie oznacza to jednak, iż nastąpiło to kosztem estetycznego wyglądu. Seria bowiem jest niezwykle atrakcyjna także pod względem wizualnym. Na uwagę zasługuje przede wszystkim minimalistyczny i elegancki design, który sprawia, że poszczególne rozwiązania prezentują się modnie.

Wśród szczególnie polecanych produktów wymienić można:

1. Umywalki – ich cechą charakterystyczną jest delikatnie podwyższana półka pod baterię, co prezentuje się niezwykle elegancko. Spełnia ona kilka funkcji:

  • oddziela obszar mokry komory umywalki od suchego,
  • tworzy podest dla armatury,
  • oferuje dużą powierzchnię do odkładania kosmetyków i przyborów łazienkowych.

Na uwagę zasługuje również wąska krawędź komory umywalki. Sprawia ona, że ceramika prezentuje się niezwykle lekko i elegancko.

Jeżeli zależy nam na jak największej powierzchni do odkładania, warto zdecydować się na asymetryczną umywalkę meblową z serii Duravit P3 Comforts. Dzięki łagodnym krawędziom i subtelnym przejściom zyskujemy atrakcyjną powierzchnię, zarówno pod względem wyglądu, jak i dotyku.

Gdy zaś poszukujemy rozwiązania do łazienki o ograniczonym metrażu, warto zdecydować się na umywalkę małą (450 mm szerokości). Jej cechą charakterystyczną są nie tylko niewielkie rozmiary, ale również wąska krawędź komory. Pozwala to na optymalne wykorzystanie niedużej przestrzeni. By zaoszczędzić jeszcze więcej miejsca, możemy wybrać umywalkę, w przypadku której armatura jest umiejscowiona z boku,

2. Wanny – wyposażone są w możliwie jak najwęższą krawędź, dzięki czemu oferują duże wnętrze. Pozwala to osiągnąć wysoki komfort kąpieli. Subtelne przejścia nadają wannom elegancki wygląd. Łagodnie podwyższona krawędź boczna zaś zapewnia dużą powierzchnię do odkładania akcesoriów i kosmetyków. Jest to zatem niezwykle wygodna i praktyczna opcja. Wszystkie niezbędne przybory kąpielowe mamy bowiem pod ręką.

Co więcej, duże rozmiary wanien sprawiają, że z powodzeniem mogą być one wygodnie używane przez dwie osoby. Miękki zagłówek zaś zwiększa komfort kąpieli. Aby relaks w wannie był jeszcze przyjemniejszy, warto zdecydować się na model wyposażony w system do hydromasażu.

Kąpiel z bąbelkami nie tylko odpręża ciało i usuwa zmęczenie, ale również wykazuje działanie prozdrowotne. Poprawia krążenie krwi, łagodzi bóle stawów i rozluźnia mięśnie. Wpływa także pozytywnie na nasze samopoczucie oraz dodaje energii. Warto zatem zdecydować się na wannę z hydromasażem z serii Duravit P3 Comforts, tym bardziej że panel sterowania systemem został ukryty w lekko podwyższonej krawędzi wanny, co prezentuje się niezwykle elegancko,

3. Prysznice – w przypadku serii Duravit P3 Comforts brodziki prysznicowe montowane są na równi z podłogą. Takie rozwiązanie jest nie tylko bardzo praktyczne, zwłaszcza w przypadku małych dzieci i osób starszych, które mogą mieć problemy z wejściem do standardowego brodzika, ale również elegancko wygląda.

Co więcej, optycznie zwiększa przestrzeń. Sprawdzi się zatem nie tylko w dużych pokojach kąpielowych, ale również w małych łazienkach. Na uwagę zasługuje również innowacyjny materiał, z którego wykonano brodziki tej serii – DuraSolid. Jest on trwały, odporny na uszkodzenia mechaniczne i łatwy w czyszczeniu.

Dodatkowo brodziki Duravit P3 Comforts zostały wyposażone w szeroką krawędź, która może posłużyć nam do odkładania kosmetyków i przyborów kąpielowych, co jest niezwykle wygodną opcją.

Dzięki zdejmowanej osłonie odpływu czyszczenie brodzika nie nastręcza żadnych trudności. Warto również wspomnieć o wysokiej wydajności odpływu, która jest zapewniona, pomimo że powierzchnia brodzika jest niemal płaska.

Pamiętajmy, iż brodziki z tej serii można łączyć z kabinami prysznicowymi Duravit Open Space i Duravit Open Space B. Co więcej, w ofercie marki znajdują się również atrakcyjne dodatki, w tym między innymi stołek P3 Comforts, który możemy umieścić w brodziku, czyniąc w ten sposób kąpiel przyjemniejszą,

4. Miski toaletowe – zapewniają wysoki komfort siedzenia. Ich design doskonale komponuje się ze stylem innych elementów łazienkowych z tej serii. Wszystko za sprawą jednolitego wzornictwa.

Na podkreślenie zasługuje zastosowanie przez producenta innowacyjnego systemu spłukiwania – Duravit Rimless. Zapewnia on wysoką skuteczność przy niskim poborze wody. Jest to korzystne nie tylko dla domowego budżetu, ale również środowiska naturalnego.

Zaletą misek toaletowych z tej serii jest również to, iż są one łatwe do utrzymania w czystości. Wszystko za sprawą odpowiedniej konstrukcji, a dokładniej mówiąc – otwartego rantu spłukującego. Dla zapewnienia większego komfortu użytkowania i większej higieny do miski toaletowej z serii Duravit P3 Comforts warto dobrać deskę sedesową wyposażoną w funkcję mycia SensoWash Slim.

Jest ona sterowana pilotem i pozwala na wybór jednego z trzech sposobów mycia: mycie tylne, damskie (lady) oraz komfort. System umożliwia również regulację temperatury wody, dzięki czemu z łatwością możemy dostosować ją do naszych potrzeb. Obsługa urządzenia jest prosta i intuicyjna. Co więcej, w przypadku deski sedesowej SensoWash Slim mamy również do czynienia z systemem wolnego opadania.

Większą higienę i komfort czyszczenia zapewnia również materiał, którym zostało wypełnione wnętrze misek toaletowych z serii Duravit P3 Comforts. Jest to innowacyjna glazura ceramiczna, która wykazuje właściwości antybakteryjne, dzięki czemu skutecznie zabija zarazki i bakterie,

5. Bidety – podobnie jak miski toaletowe, mają jednolite wzornictwo, dzięki czemu pasują do innych produktów z tej serii. Umożliwiają wygodne siedzenie, a to za sprawą szerszych wymiarów.

Seria Duravit P3 Comforts to także inne elementy wyposażenia łazienkowego. W bogatej ofercie obok umywalek, wanien i pryszniców znajdziemy również postumenty i półpostumenty do umywalek, spłuczki oraz deski sedesowe.

Podsumowując, seria Duravit P3 Comforts dzięki innowacyjnym rozwiązaniom zapewnia wysoki komfort użytkowania. Wygoda to jednak nie jedyny jej atut. Na uwagę zasługuje bowiem także elegancki, minimalistyczny design, który sprawia, że łazienka pięknie się prezentuje, niezależnie od swego metrażu.

Podobne artykuły
 
Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)