Udostępnij
Skomentuj

Duravit Starck – przegląd serii

Jeżeli znudziły nam się klasyczne rozwiązania meblowe mające zastosowanie w łazienkach, warto sięgnąć po serię mebli Duravit Starck. Pozwala ona na tworzenie ciekawych zestawień geometrycznych, które sprawiają, że nuda w łazience nam nie grozi. Na jakie opcje warto się zdecydować?

Początki serii – Starck 1

Serię mebli zaprojektowaną przez Philippe’a Starck’a można określić w kilku słowach jako wiszące bloki monolityczne. Jednym z najbardziej znanych projektów stworzonych przez niego dla marki Duravit jest szafka podumywalkowa, którą znajdziemy w kolekcji Starck 1. Została ona zaprojektowana już w 1994 roku i do dzisiaj cieszy się niesłabnącą popularnością.

Wpływ na to ma przede wszystkim jej charakterystyczna i ponadczasowa stożkowa forma, która sprawdza się w każdych warunkach. Niezależnie od tego, czy urządzamy łazienkę w stylu klasycznym czy też nowoczesnym. Obecnie szafka ta dostępna jest także w innych wersjach: kwadratowej i w kształcie walca. Z łatwością zatem jesteśmy w stanie dobrać jej formę do naszych indywidualnych potrzeb i preferencji.

Nowe rozwiązania

Projektant nie spoczął jednak na laurach i dla marki Duravit stworzył także nowe rozwiązania, tym razem są to:

 • prostokątne szafki podumywalkowe - są one dostępne w różnych rozmiarach, dzięki czemu bez żadnych problemów dopasujemy je do ergonomii i metrażu naszej łazienki.

  Co więcej, możemy je zestawiać z różnymi umywalkami nablatowymi – począwszy od prostokątnych, poprzez okrągłe, a na trójkątnym owalu kończąc, w ten sposób bawiąc się ich geometryczną formą i tworząc harmonijne bądź kontrastujące ze sobą zestawienia. To, na jaki efekt się zdecydujemy, zależy od naszych upodobań oraz stylu, w jakim urządzamy łazienkę.

  Zaletą tych szafek jest nie tylko atrakcyjny design, ale również pojemność. Oferują one bowiem dużo miejsca do przechowywania. Wszystkie kosmetyki oraz akcesoria i przybory łazienkowe mamy zatem pod ręką.

  Cechą charakterystyczną nowych rozwiązań Starck’a są szuflady, które da się otworzyć, dotykając je jedynie kolanem. To niezwykle praktyczna i wygodna opcja. Na uwagę zasługują również aluminiowe listwy, które zostały umieszczone po bokach szuflad. Prezentują się one niezwykle nowocześnie, pięknie zdobiąc meble.

  Projektant nie zapomniał również o wnętrzu szuflad. Zostały one wyłożone dekorem w kolorze aluminium. Jeżeli zdecydujemy się na meble w kolorze lakierowanej bieli lub czerni, utworzy to niezwykle dekoracyjny kontrast,

 • szafki z lustrem – ich cechami charakterystycznymi są obrotowa oś i kwadrat świetlny. Kosmetyki i przybory łazienkowe możemy przechowywać na tylnej stronie obrotowej części lustra. To właśnie tam umiejscowione są bowiem drewniane skrzynki, w których możemy przechowywać wszelkie niezbędne akcesoria. W razie potrzeby skrzynki możemy w prosty sposób odchylić do przodu, zyskując łatwiejszy dostęp do przyborów.

  Taka konstrukcja lustra z jednej strony sprawia, że wszelkie niezbędne rzeczy mamy zawsze pod ręką. Z drugiej strony zaś pozwala ukryć je przed gośćmi, którzy również będą korzystać z łazienki. Dzięki temu pomieszczenie sprawia wrażenie schludnego i uporządkowanego, nawet jeśli wewnątrz szafek panuje bałagan.

  Z kolei kwadrat świetlny znajduje się na trwale zamocowanej prawej stronie szafki z lustrem. Wyposażony jest on w specjalną folię, która równomiernie i subtelnie rozprowadza światło, gwarantując optymalne oświetlenie twarzy, co ma znaczenie podczas wielu czynności pielęgnacyjnych.

  Projektant nie poprzestał jedynie na kwadracie świetlnym. Aby zapewnić prawidłowe oświetlenie twarzy i nastrojowy klimat wnętrza, zamontował dodatkowe źródła światła, które są prowadzone górą oraz bokiem – tuż przy ścianie. Całość prezentuje się niezwykle wytwornie i wprowadza do łazienki atmosferę przytulności.

Podsumowując, kolekcja mebli łazienkowych z serii Duravit Starck wyróżnia się nowoczesnym wzornictwem, wysoką jakością wykonania oraz ciekawymi zestawieniami geometrycznymi. Pozwala to na zabawę formą i optymalne dostosowanie mebli do metrażu i ergonomii wnętrza, naszych indywidualnych potrzeb i preferencji oraz stylu, w jakim zamierzamy urządzić łazienkę.

Podobne artykuły
 
Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)