Udostępnij
Skomentuj

Fotel w stylu skandynawskim - jak wygląda? Jaki wybrać?

Styl skandynawski jest obecny w wielu polskich mieszkaniach. Dlaczego warto mieć kilka takich mebli u siebie?

Jak wygląda styl skandynawski?

Styl skandynawski charakteryzuje się prostotą i funkcjonalnością. To prosta recepta na to, żeby urządzić praktyczne i schludne wnętrze. Ogromną zaletą tego stylu jest również jego popularność i dostępność w sklepach. Dodatkowo, cechuje się dużą uniwersalnością, czyli bez problemu możesz go użyć w mniejszych i większych przestrzeniach.

Polecane fotele

Dominującym kolorem jest biel – zresztą trudno się dziwić, w końcu to mroźna kraina. Ale nie z tego powodu jest on tak często używany w aranżacjach. Jasne kolory mebli i ścian optycznie powiększają, i rozjaśniają mieszkanie, a że na północy promienie słoneczne są na wagę złota – Skandynawowie starają się je łapać za wszelką cenę.

Bardzo popularne są też drewniane dodatki – z sosny, brzozy czy wikliny - i naturalne materiały, takie jak len. Zwłaszcza możesz zauważyć to w popularnych białych fotelach w stylu skandynawskim, tak zwanych uszakach.

Jakie są zalety stylu skandynawskiego?

  • Jest łatwo dostępny w sklepach meblowych,
  • Wpasowuje się w każdy gust,
  • Ma monochromatyczne kolory, dzięki czemu możemy bawić się dodatkami, na przykład kolorowymi fotelami,
  • Do produkcji mebli są używane naturalne materiały.

Salon w stylu skandynawskim

Jeśli chcesz stworzyć w stylu skandynawskim salon zrezygnuj ze skórzanych kanap i foteli. Skandynawowie nie lubią takich rzeczy i zamiast tego, wybierają meble obite grubymi tkaninami. We wnętrzach bardzo często pojawiają się akcenty kolorystyczne, które dodają charakteru reszcie monochromatycznych kolorów i przy okazji mogą zostać szybko wymienone na inne, jeśli się nam znudzą. Bardzo ważne są dla nich również wygodne meble, które dodatkowo mogą spełniać kilka funkcji – na przykład pufa, która równocześnie jest pojemnikiem.

Warto wiedzieć!

W salonie w stylu skandynawskim powinno być wiele różnych lamp i dodatków. Bardzo popularne jest łączenie staroci z nowoczesnymi formami, albo odnawianie je, na przykład malowanie.

Modne fotele w stylu skandynawskim

Szukasz nowoczesnych foteli do salonu? Koniecznie zwróć uwagę na te w stylu skandynawskim, ponieważ ich prosta i minimalistyczna forma bardzo dobrze pasują do wnętrz w nowoczesnym klimacie. Kolorowy fotel może być też świetnym akcentem kolorystycznym, który doda salonowi smaku.

Czym się charakteryzują fotele w stylu skandynawskim?

  • Mają obicie z naturalnych materiałów, drewniane nóżki i podłokietniki, dzięki którym fotele są komfortowe i stworzone do relaksu po całym dniu.
  • Ich dodatkowym atutem jest możliwość kupienia ich w zestawie z podnóżkiem, który idealnie sprawdzi się w strefie wypoczynkowej, gdzie będziesz czytać książki lub oglądać telewizję.

Wypróbuj też flagowe fotele bujane, które dodatkowo przypomną ci dziecieństwo.

Z czym łączyć styl skandynawski?

Styl skandynawski można łączyć ze wszystkim i nie trzeba szczególnie znać się na architekturze wnętrz. Dzięki jego uniwersalności, bez problemowo można dodać do niego wiele kolorów, wzorów i form. Najczęściej łączy się go ze stylem retro, rustykalnym, włoskim czy loftowym. 

Styl skandynawski może wydawać się nudny, ale z odpowiednimi dodatkami kolorystycznymi i elementami z innych stylów – nabiera charakteru i potrafi nacieszyć oko.

Polecane artykuły
 
Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)