Udostępnij
Skomentuj

Fotel z podnóżkiem do sypialni - jak wybrać najlepszy?

Nowoczesne fotele do sypialni zwiększają funkcjonalność wnętrza. Ich uzupełnieniem mogą być wygodne podnóżki.

Jakie fotele wypoczynkowe kupić, aby zrelaksować się po całym dniu pracy? Jaki podnóżek wybrać, aby miejsce do wypoczynku było wygodne i funkcjonalne?

Polecane podnóżki do fotela

Fotel z podnóżkiem to nie tylko element aranżacji wnętrza. To przede wszystkim mebel, który ma praktyczne zastosowanie. Jakie? O tym dowiesz się z dzisiejszego artykułu.

Po co fotel w sypialni?

Wiele osób uważa, iż w sypialni nie ma miejsca na dodatkowe meble. Standardem jest ograniczenie się do łóżka, szafek i lampek nocnych oraz komody. Tymczasem nowoczesne fotele do sypialni, podnóżek czy pufa pojawiają się w aranżacjach znanych projektantów. Wbrew pozorom nie jest to żaden chwyt marketingowy, lecz chęć urządzenia przestrzeni stylowej i funkcjonalnej.

Mały fotel do sypialni może pełnić funkcję wypoczynkową. Świetnie sprawdzi się podczas czytania książki, gazety, chwili relaksu po południu czy też wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych (np. rozprowadzania balsamu po ciele). Praktycznym zastosowaniem jest także fotel do karmienia z podnóżkiem, który stanowi udogodnienie dla młodych matek. W trakcie mroźnej zimy przyjemnie jest rozsiąść się na wygodnym fotelu z nogami opartymi o wełniany podnóżek i podziwiać białe piękno zza szyby.

Wygodne fotele do sypialni

Fotele do sypialni powinny być przede wszystkim wygodne. Szybko okaże się bowiem, że będą stanowiły ulubione miejsce wypoczynku wszystkich domowników, łącznie z psem lub kotem. Funkcjonalnym rozwiązaniem jest podnóżek z regulowaną wysokością. Jeżeli z fotela będzie korzystało więcej osób, każdy będzie mógł dostosować jego parametry do własnych preferencji. Połączenie fotela oraz podnóżka zwiększa komfort siedzenia. W przypadku niewielkich pomieszczeń mały fotel do sypialni będzie odpowiednim rozwiązaniem. Jeśli zaś dysponujemy większą przestrzenią, możemy pokusić się o zakup fotela z podnóżkiem.

Fotel z wysuwanym podnóżkiem

Warto wiedzieć!

Podnóżek czy pufa? A może oba pojęcia znaczą dokładnie to samo? Zgodnie z definicją encyklopedyczną podnóżek to rodzaj mebla, którego głównym zadaniem jest zmniejszenie obciążenia statycznego całego układu kostno-mięśniowego dolnych kończyn w trakcie siedzenia. Podnóżek może przybrać formę pufy lub taboretu.

Fotel tapicerowany wyposażony w wysuwany podnóżek częściej gości w salonie niż w sypialni. Niemniej jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby obok łóżka, stał się głównym elementem wystroju tego pomieszczenia. Biały fotel do sypialni wkomponuje się w przestrzenie nowoczesne, klasyczne, tradycyjne i minimalistyczne. W przypadku kolorowych mebli konieczne jest dopasowanie ich do innych elementów aranżacyjnych. Wówczas sypialnia zmieni się w przytulne, stylowe wnętrze, w którym chętnie będziemy spędzać czas, nie tylko w łóżku.

Fotel Egg z podnóżkiem

Jaki podnóżek wybrać? Osobny mebel czy połączony z fotelem? W głównej mierze jest to uzależnione od przestrzeni, którą dysponujemy w sypialni, a także indywidualnych preferencji. Podnóżek w formie pufy lub taboretu może być wykorzystany także do innych czynności (np. wykonywania makijażu przy toaletce). Fotel z wysuwanym podnóżkiem bardziej będzie przypominał rozkładane łóżko, na którym można wygodnie się rozsiąść. Jeżeli chcemy, aby w naszej sypialni znalazł się fotel do karmienia z podnóżkiem, rozważmy tę drugą propozycję. Umożliwi ona wygodniejsze ułożenie się z dzieckiem na ręku.

Podnóżek pasujący kolorem do fotela

Z reguły kupowane w zestawie fotele i podnóżki pasują do siebie kolorystycznie. Jeżeli zdecydujemy się na dokupienie któregoś z tych mebli po pewnym czasie, zadbajmy o to, aby były one z tej samej serii. Gdy jest to niemożliwe, szukajmy zbliżonego koloru tapicerki.

Ranking foteli z podnóżkiem obejmuje różnorodne modele, zróżnicowane pod względem zarówno formy, jak i koloru. Oto kilka interesujących propozycji foteli z podnóżkami:

  • Snug marki D2 Design to biały fotel do sypialni. Atrakcyjny design sprawia, że trudno uwierzyć, iż został zaprojektowany przeszło 70 lat temu.
  • Contour marki King Home to fotel tapicerowany z ozdobnymi guzikami. Kubełkowy kształt zapewnia wygodę siedzenia.
  • Modele Jajo marki D2 Design to typowe nowoczesne fotele do sypialni. Oryginalny kształt oraz wełniany podnóżek tworzą designerskie połączenie.

Podnóżek z regulowaną wysokością najczęściej sprzedawany jest jako osobny mebel. Jeżeli już mowa o regulacji, warto wspomnieć o fotelu wypoczynkowym Calviano. Model ten został wyposażony m.in. w funkcję masażu o różnej intensywności.

Polecane artykuły
 
Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)