Udostępnij
Skomentuj

Jak dobrać lustro do przedpokoju? Jakie wymiary wybrać?

Przestrzeń przedpokoju jest niezwykle trudna do właściwego zagospodarowania. Na co najlepiej zwrócić uwagę przy zakupie lustra do przedpokoju?

Niewielkie pomieszczenie, a w dodatku o szczególnych potrzebach potrzebuje nierzadko naszej specjalnej uwagi. Ważnym elementem wyposażenia jest lustro. Bez niego bardzo trudno sobie poradzić!

Lustro do przedpokoju – jaki wymiar?

Lustro w korytarzu to ważny element wystroju. To w tym zwierciadle najczęściej przeglądamy się, wychodząc z domu: panie robią korektę makijażu przed wielkimi wyjściami, a także panowie zerkają na siebie kontrolnie zanim zatrzasną drzwi do domu czy mieszkania. Wiele więc wskazuje na to, że najlepiej wybierać możliwie duże lustro w przedpokoju tak, aby mogło ono jak najlepiej spełniać swoją funkcję.

Wszystko oczywiście zależy od ilości miejsca, jaką dysponujemy. Ostatecznie to, jaki wymiar lustra do przedpokoju wybierzemy, zależy także od mebli, jakie już mamy lub chcemy nabyć. Można wybrać ścienne lustro na korytarz i dobrać do tego wieszak i szafki lub zdecydować się na jeden specjalnie dedykowany do przedpokoju mebel wraz z lustrem. Ważne, by przed zakupem odpowiednio sprawdzić wymiary, na jakie możemy sobie pozwolić przy zakupie. Znajomość wymiarów pomieszczenia i przestrzeni na lustro znacznie usprawni zakup.

Jak dobrać lustro do przedpokoju?

Kiedy już rozważymy małe i duże lustra na ścianę do przedpokoju, warto pomyśleć również o designie. Dostępnych jest wiele wariantów – lustra o klasycznym kształcie – okrągłe, owalne lub prostokątne, a także o nieco bardziej ekstrawaganckim wyglądzie i kształcie. Warto wziąć pod uwagę ogólny wystrój mieszkania i tego konkretnie pomieszczenia.

Zazwyczaj mamy do dyspozycji określoną przestrzeń na powieszenie lustra. O wymiarach była już mowa. Dobrze jest się rozejrzeć po pomieszczeniu – jeżeli najwięcej jest tu opływowych kształtów, dobrze jest rozważyć lustro o łagodnych krawędziach. Jeśli natomiast przeciwnie – dobrze jest postawić na klasyczne prostokątne lustro z dobrze wyprofilowanymi krawędziami.

Dobrze jest także zastanowić się wcześniej nad sposobami montażu lustra. Czy trzeba wiercić w ścianie, czy też lustro można zawiesić na specjalnej mocującej taśmie.

Co trzeba rozważyć przed zakupem lustra na korytarz?

  • wymiary dostępnej przestrzeni;
  • kształt i krawędzie;
  • materiał;
  • design i rama;
  • cena.

Lustra ścienne do przedpokoju – kolory

Nowoczesne lustra do przedpokoju może mieć wiele wariantów kolorystycznych. Czasem wskazane jest wybranie lustra z jasną ramą lub ozdobnymi elementami w jasnych barwach, by rozjaśnić przestrzeń niewielkich, często słabo oświetlonych przedpokojów. W tym przypadku doskonale sprawdzi się białe lustro do przedpokoju lub na przykład lustro do przedpokoju w srebrnej ramie.

Jeśli faktycznie przedpokój nie jest wielki i mało doświetlony można rozważyć także zakup lustra z oświetleniem albo rozejrzeć się za specjalnym nadlustrzanym podświetleniem. To opcja szczególnie przydatna dla pań, które mogą dzięki temu rozwiązaniu łatwiej przygotować się do wyjścia i wykonać ostatnie szlify swojego makijażu.

Ramy lustra lub kolory zależą tylko od naszej wyobraźni i koncepcji aranżacji przestrzeni. Lustra ścienne do przedpokoju występują w szerokiej gamie kolorystycznej. Można wybrać też materiał, z którego wykonana jest okienna rama. Możemy rozważyć klasyczne drewno, a jego gatunek i kolor dostosować do innych mebli z przedpokoju albo inny materiał – jak na przykład stal nierdzewna, która doskonale sprawdzi się choćby wtedy, kiedy mamy inne metalowe dodatki – np. pojemniki, wieszaki na biżuterię, stojaki na parasolki czy wieszaki. Zdarzają się też ramy lustrzane niezwykle kunsztowne i bardzo ozdobne, które z pewnością dodadzą splendoru niejednemu korytarzowi. Do nowoczesnych designerskich wnętrz pasować mogą także dodatki z tworzyw sztucznych, które z kolei mogą dodać nieco lekkości wystrojowi naszego przedpokoju.

 
Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)