Udostępnij
Skomentuj

Jak przechowywać buty i torebki? Praktyczne meble do przechowywania

Pudełka na buty, organizer do szafy, a może szafka z siedziskiem - które rozwiązanie do przechowywania wybrać?

Przechowywanie butów oraz torebek zwłaszcza na niewielkiej przestrzeni może okazać się pewnym wyzwaniem. Nie zawsze możemy pozwolić sobie na wygospodarowanie przestrzeni pod osobną garderobę.

Polecane wieszaki do przedpokoju

Wówczas pewnym rozwiązaniem mogą okazać się pudełka na buty, szafa materiałowa, organizer do szafy czy też szafka na buty z siedziskiem.

Jak dbać o buty i torebki?

Jak przechowywać buty i torebki? Jak o nie dbać, aby posłużyły nam jak najdłużej?

  • W przypadku obuwia skórzanego warto wyposażyć się w prawidła, których zadaniem jest zapobiegnięcie odkształceniom podczas przechowywania. Prawidła doskonale sprawdzają się także podczas suszenia butów.
  • Obuwie z wysokim cholewkami najlepiej wypełnić specjalnym wypełniaczem, który można kupić w sklepie obuwniczym lub rulonem wykonanym z twardego kartonu. Do przechowywania butów bez sztywnej cholewki może posłużyć wieszak na drzwi
  • Zaleca się, aby obuwie miało dostęp do powietrza. Dlatego też warto do przechowywania wykorzystać specjalne pudełka na buty. Odradza się stosowanie reklamówek wykonanych z tworzyw sztucznych. Dodatkowo odpowiednio dobrany rozmiar pudełka chroni obuwie przed odgnieceniem oraz deformacjami.
  • Przed schowaniem butów np. zimowych na okres letni, warto je odpowiednio wyczyścić. Dobrze jest więc znać zasady, jak pielęgnować galanterię skórzaną.
  • W przypadku torebek należy zadbać o to, aby podczas przechowywania nie uległy one odgnieceniom oraz załamaniom. Pomóc w organizacji przestrzeni dla torebek może wieszak do przedpokoju. Torby nie powinny leżeć jedna na drugiej, ponieważ może to przyczynić się do powstania defektów na materiale.

Szafki do przechowywania butów

Jak urządzić mały przedpokój, aby było to wnętrze funkcjonalne? Na jakie meble zdecydować się w pomieszczeniu? Podstawą każdego przedpokoju jest wieszak na odzież wierzchnią, szafki na buty oraz lustro.

Wśród praktycznych modeli szafek na buty można wymienić:

  • model Halmar ST3 - szafka na buty została wyposażona w praktyczne siedzisko, które ułatwia założenie butów przez dzieci, osoby dorosłe oraz starsze,
  • szafka na buty z kolekcji Classic Mahoń producenta Alt-Pol - wysuwane półki pozwalają na wygodne przechowywanie obuwia oraz segregację butów, ten model świetnie sprawdzi się jako uzupełnienie wnętrz utrzymanych w stylu klasycznym,
  • grecka półka na buty producenta Kapelańczyk - trzy półki wykonane ze stylizowanej stali sprawdzą się we wnętrzach tradycyjnych, nowoczesnych i minimalistycznych.

Wieszaki na torebki

Większość kobiet dysponuje wieloma modelami torebek. Pewnym problemem może okazać się ich odpowiednie przechowywanie, zwłaszcza gdy jest to pokaźna kolekcja. Aby zapobiec ewentualnym odgnieceniom oraz zniekształceniom materiału, zaleca się zastosowanie specjalnych wieszaków na torebki.

Wieszak na drzwi można z powodzeniem umieścić na drzwiach w szafie, jak i drzwiach w konkretnym pomieszczeniu. Dzięki temu zyskamy dodatkową przestrzeń na przechowywanie torebek oraz innych elementów galanterii. Wieszaki do przedpokoju sprawdzą się jako miejsce na odzież wierzchnią oraz najczęściej wykorzystywane przez nas torebki. Na takim wieszaku można powiesić torbę, np. bezpośrednio po powrocie z pracy lub z zakupów.

Wieszak Halmar W35

Jak zaoszczędzić miejsce w garderobie?

Warto wiedzieć!

Jak pielęgnować galanterię skórzaną? Najczęściej buty wykonane są ze skór licowych, zamszu lub nubuku. W przypadku skór licowych zaleca się częste natłuszczanie powierzchni obuwia, co uchroni je przed zanieczyszczeniami oraz uszkodzeniami. Zamsz oraz nubuk wymaga zabezpieczenia specjalnymi preparatami na bazie lakierów, które mają uchronić przed działaniem wilgoci. Do czyszczenia należy stosować środki do pielęgnacji skór oraz szczoteczkę obuwniczą.

Idealną sytuacją jest, gdy dysponujemy w mieszkaniu miejscem, które możemy przeznaczyć na osobne pomieszczenie do przechowywania odzieży, obuwia, torebek oraz innych dodatków. Jak urządzić garderobę, aby była przestrzenią funkcjonalną? Konieczne jest wyposażenie jej w odpowiednie, praktyczne meble. Podstawą każdej garderoby są szafki - może to być szafa z drewna lub szafa materiałowa. Do przechowywania obuwia może posłużyć specjalny organizer do szafy. Z zasady zajmuje on niewiele miejsca, a może pomieścić wiele par obuwia. Funkcjonalnym rozwiązaniem są także wysuwane półki.

Teraz już wiesz, jak przechowywać buty i torebki. Czas więc na działanie i odpowiednie zagospodarowanie miejsca do magazynowania obuwia oraz pozostałych elementów galanterii.

Polecane artykuły
 
Udostępnij
5,0
1 ocena
1 komentarz
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (1)

Ja dla odmiany, moją kolekcję trzymam w wynajętym pomieszczeniu w Less Mess Storage. Są tam odpowiednie warunki, dostęp do rzeczy mam przez całą dobę.