Udostępnij
Skomentuj

Jak wybrać stojak na ręcznik papierowy? Jaki będzie najlepszy?

Ręczniki papierowe coraz szybciej stają się przedmiotem z kategorii must have w polskich kuchniach czy nawet biurach i łazienkach.

Ręczniki mają pomóc utrzymać dane miejsce w czystości w szybki sposób, przydają się też do okrywania i zawijania niektórych artykułów spożywczych. Postawiony w nieodpowiednim miejscu jednak może się zamoczyć bądź leżeć zapomniany. Z pomocą przychodzą uchwyty i stojaki – za ich pomocą można w prosty sposób sięgnąć po ręcznik w dowolnej chwili. Jako że rozwiązanie jest coraz bardziej popularne, producenci oferują stojaki w wielu stylach, wykonane z różnych materiałów. Zobaczmy przegląd przez nie wszystkie oraz praktyczne porady, jakie pomogą nam wybrać tak estetyczne, jak i najbardziej praktyczne rozwiązanie.

Stojak na ręcznik papierowy kuchenny – na co zwracać uwagę?

Zanim zabierzemy się za przegląd mocy przeróżnych stylów i propozycji, zastanówmy się nad stroną praktyczną – jakie cechy musi mieć stojak, aby sprawdził się w naszej kuchni? Zebraliśmy te najważniejsze w kilku poręcznych punktach:

 1. Konstrukcja stojaka powinna zapobiegać rozwijaniu się papieru.
 2. Stojak nie może być za gruby ani za krótki – powinien spasować na roli różnego rodzaju.
 3. Stojak musi być funkcjonalny i stabilny, a dopiero potem ładnie wyglądać.
 4. Warto wybrać model, który posiada dodatkowy uchwyt, dzięki któremu będziemy mogli łatwo odrywać papierowy ręcznik nawet, gdy będziemy mieć brudne ręce.
 5. Model powinien mieć antypoślizgowe nóżki oraz nieprzemakalne podłoże.
 6. Stojak na ręczniki papierowe powinien pasować o ogólnego wystroju naszej kuchni czy innego pomieszczenia, w którym będzie się znajdował.

Warto wiedzieć

Jeśli zależy nam na kompromisie między jakością a ceną, naszym wyborem może paść stojak na ręcznik papierowy tupperware. To prosty model z tworzywa, posiada jednak większość wymienionych w tym artykule ważnych cech dobrego stojaka.

Stojak na ręcznik papierowy retro, a może miedziany lub marmurowy? Przegląd ofert

Przeglądając moc ofert, czasem ciężko uwierzyć, że tak banalne rozwiązanie, jak stojak do kuchni, może mieć tyle wcieleń. Modele mogą dodawać naszej kuchni elegancji, nowoczesnego szyku, swojskości, a nawet humoru. Zobaczmy, jakie style oferują nam różni producenci.

 1. Stojak na ręcznik papierowy nowoczesny – nowoczesne stojaki mogą być na przykład metalowe – stal kojarzy się z prostym, ale niezwodnym materiałem, który doskonale pasuje do wnętrz nowoczesnych, na przykład w klasycznym, minimalistycznym albo industrialnym stylu. Stojaki stalowe są stabilne, jeśli wybierzemy tę nierdzewną, będzie też łatwa do czyszczenia i utrzymania w dobrym stanie. Warto tu pamiętać jednak o antypoślizgowej wstawce.
 2. Stojak na ręcznik papierowy retro – unikatowe modele stojaków, często wykonane z materiałów takich jak drewno, ceramika albo miedź sprawdzą się w kuchniach miłośników tego stylu. Wybór jest tu bardzo szeroki – mogą być to na przykład stylowo wykończony ceramiczny stojak na ręcznik papierowy czarny albo biały. W przypadku ceramicznych modeli musimy jednak uważać, aby się nie przewróciły i nie stłukły.
 3. Stojak na ręcznik papierowy drewniany – to bardzo popularna opcja ze względu na szeroką dostępność i niską cenę. Świetnie sprawdzą się w kuchniach w stylu klasycznym, skandynawskim czy rustykalnym. Trzeba jednak zwracać uwagę, czy drewniany model jest odpowiednio zabezpieczony przed wilgocią – inaczej może szybko przestać wyglądać estetycznie, będzie też nieporęczny do mycia.
 4. Stojak na ręcznik papierowy marmur – to eleganckie, ale też droższe rozwiązanie. Marmurowy stojak jest dostatecznie ciężki, nie potrzebuje więc dodatkowych wzmocnień. Jest także bardzo poręczny jeśli chodzi o utrzymanie go w czystości.
 5. Stojak na ręcznik papierowy kot – kot to jedynie przykład zakończenia, jakie mogą posiadać stojaki z tworzywa sztucznego. Ich zaletą jest niska cena, zabawny i często ładny wygląd, duża dostępność i łatwość w utrzymaniu czystości. Wadą natomiast fakt, że stojaki z tworzywa są dość lekkie, muszą mieć więc dobrą podkładkę antypoślizgową i nie być używane zbyt gwałtownie, aby się nie przewracały.

Warto wiedzieć

A może stojak na ręcznik papierowy Bolesławiec? Charakterystyczne, folklorowe naczynia z Bolesławca mają wielu fanów. Warto wiedzieć, że produkowane są także stojaki w unikalne biało-granatowe wzory.

Uchwyt na ręcznik papierowy pod szafkę

Jeśli używamy ręczników, naszym wyborem nie musi paść oczywiście stojak. Bardziej dyskretną formą są uchwyty mocowane wewnątrz (albo też za zewnątrz) szafki. Jest to też sposób na zaoszczędzenie miejsca. Uchwyty zwykle są metalowe, na przykład z chromu, lub z tworzywa sztucznego, jednak zakupić można też bardziej wyszukane, na przykład miedziane. Jak zamontować jaki uchwyt albo wieszak na ręcznik? Najprostszym i najtańszym sposobem jest montaż na samoprzylepne podkładki. Są one odpowiednie dla każdej powierzchni, nie jest to jednak rozwiązanie wieloletnie ani trwałe. Uchwyt może znajdować się też na stalowej albo plastikowej konstrukcji przytwierdzonej do szafki na śruby.

 
Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)