Udostępnij
Skomentuj

Jaka kosiarka elektryczna do 300 zł sprawdzi się w małym ogrodzie?

Do niewielkich, przydomowych trawników bardzo dobrze sprawdzi się niewielka kosiarka elektryczna do 300 zł. By była tania i dobra, konieczne jest porównanie wielu modeli i ich funkcjonalności. Kupmy taką, która spełni nasze wszystkie oczekiwania, ale nie warto wybierać jej na wyrost.

Jakie funkcjonalności powinna mieć kosiarka elektryczna do małego ogrodu?

Na rynku dostępnych jest wiele modeli, różniących się silnikami i dodatkowymi funkcjonalnościami. Nasza kosiarka elektryczna może być z:

  • napędem, dzięki czemu urządzenie nie będzie wymagało pchania,
  • funkcją mulczowania i aeratorem, dzięki której skoszona trawa zostanie rozdrobniona i rozrzucona po trawniku,
  • koszem, w którym zbierzemy skoszoną trawę,
  • bocznym wyrzutem, który wymaga od nas późniejszego zebrania trawy.

Dostępne są także urządzenia uniwersalne, które łączą w sobie trzy ostatnie funkcjonalności. Dobra kosiarka elektryczna do małych trawników powinna być lekka. Możemy wybrać model zasilany z akumulatora lub standardowo przez podłączenie do gniazdka. Przy niewielkich powierzchniach oba rozwiązania są dopuszczalne, jednak do dużych trawników poleca się urządzenia bezprzewodowe. Nie trzeba będzie przedłużać kabla ani uważać na niego podczas koszenia. Zwróćmy uwagę na zabezpieczenia – bezawaryjna kosiarka elektryczna do trawy powinna być wyposażona w czujnik przegrzania silnika oraz sprzęgło przeciążeniowe. Cena takiego modelu nie powinna przekraczać 300 złotych.

Kosiarka elektryczna do 300 zł – jaka firma będzie najlepsza?

Standardowo kosiarka elektryczna wyposażona jest w silnik o mocy 1800W lub 1400W. Lekkie i proste w obsłudze modele to z pewnością Faworyt GTK 1400 czy Makita ELM3311. Nie posiadają napędu, co wpływa korzystnie na ich wagę, a trawa zbierana jest do kosza. Bosh 0710AS jest z kolei bardzo kompaktowy. Możemy złożyć rączkę i przechowywać go nawet pionowo. Kosiarka elektryczna Nac LE13-32-PB-B jest wyposażona w napęd na koła, dzięki czemu koszenie będzie proste i przyjemne. Stiga COLLECTOR 34 E to z model wyjątkowo lekki i poręczny – idealny do przydomowych trawników i ułatwiający manewrowanie między krzewami czy grządkami.

Lekko przekraczające budżet będą urządzenia Alko CLASSIC 3.22 SE i Jakmet 1200 Mini. Oba mają jednak bardzo dobre recenzje i warto poszukać promocji, w której będą one dostępne w kwocie maksymalnie 300 zł. W tym budżecie raczej niedostępna jest do zakupu kosiarka elektryczna z mulczowaniem czy metalowym korpusem. Marki takie jak Viking czy Huaqvarna także nie oferują interesujących modeli spełniających kryteria cenowe.

Kosiarka elektryczna do 300 zł posłuży nam tylko do koszenia przydomowych trawników. Czy warto wybierać droższe modele? Zdania są podzielone. Mocny silnik i duża powierzchnia robocza nie są nam specjalnie potrzebne. Tak samo można nią kosić mokrą trawę, czy równo przystrzyc trawnik jak droższymi urządzeniami.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)