Udostępnij
Skomentuj

Jaki stolik szklany wybrać? Który będzie najlepszy?

Stół to element domu przy którym najczęściej skupia się życie domowników. Wybór odpowiedniego mebla do jadalni bądź salonu warunkuje wiele czynników.

Coraz większą popularność zyskują stoły o charakterze uniwersalnym, niekoniecznie dostosowanych jedynie do spożywania posiłków. To serce domu, wokół którego najczęściej się gromadzimy. Stół jest niezwykle ważnym meblem, wokół którego spędzamy czas ze znajomymi, rodziną, przy którym możemy się także swobodnie relaksować. Z roku na rok coraz większą popularność zyskują stoliki kawowe, o mniejszych gabarytach, idealnie dostosowane do wnętrza salonu. Na rynku dostępne są obecnie zarówno zróżnicowane pod względem samego materiału jak i designu. Coraz bardziej popularne są stoliki i stoły wykonane ze szkła. Szklane stoliki do salonu będą na pewno ciekawym urozmaiceniem wnętrza. Szklana tafla blatu nada naszemu wnętrzu oryginalny charakter, będzie też łatwiej utrzymać ją w czystości. Na jaki model powinniśmy się jednak ostatecznie zdecydować?

Szklane stoliki do salonu - na jaki model zdecydować się podczas zakupu?

Obecnie dysponujemy ogromną różnorodnością jeśli chodzi o wybór stolików kawowych. Nasz wybór możemy uzależnić od materiałów, z których wykonano mebel, od jego wielkości czy wyglądu. Stolik pokojowy szklany sprawdzi się także jako tradycyjny stół jadalny.

Do najpopularniejszy modeli stołów zaliczyć należy:

  • Stoły bankietowe, które są zwykle większą odmianą stołów do jadalni,
  • Stoły pokojowe (m.in. stoły i stoliki do salonu, stoliki do pokoju dziecięcego),
  • Stoliki pomocnicze,

Najpopularniejsze materiały z jakich produkuje się stoliki do salonu.

Możemy zdecydować się na zakup mebla uwzględniając jedynie jego funkcjonalność. Szklane stoliki do salonu sprawdzą się doskonale w nowoczesnych, modernistycznych wnętrzach. Jeśli zdecydujemy się na wybór szklanego blatu pamiętajmy jeszcze o wykończeniu mebla. Nogi i brzegi stołu mogą być wykonane z drewna (surowego bądź lakierowanego), metalu, czy nawet kamienia (jest to najmniej poręczna i najcięższa opcja ze wszystkich dostępnych wykończeń). Musimy także podjąć decyzję odnośnie wyglądu samych nóg – możemy zdecydować się na model klasyczny, z czterema nogami, lub też na bardziej nowoczesne opcje, z jedną podporą. Możemy także wybrać stolik szklany, którego podstawa wykonana będzie w sposób artystyczny – z giętego metalu, bądź specjalnie spreparowanego drewna, które swoim wyglądem przypomina gałęzie. Na rynku dostępne są także bardzo nowoczesne wersje stolików szklanych, posiadających nie tylko szklany blat ale w całości wykonanych z tego przeźroczystego tworzywa. Taka modernistyczna forma mebla doskonale sprawdzi się jako modny dodatek do wnętrza – całkowita przeźroczystość dodatku spowoduje, że optycznie będzie on zajmować mniej miejsca we wnętrzu.

Czy mały stolik kawowy jest niezbędnym wyposażeniem domu?

Odpowiedź brzmi: zdecydowanie tak! Nawet małe mieszkanie czy pokój zyska unikalny charakter i podniesie swoją funkcjonalność, gdy wstawimy tam stolik kawowy szklany. Od nas zależy na jaki model i kształt ostatecznie się zdecydujemy. Wiele osób unika szklanych blatów z obawy przez trudnościami w pielęgnacji i utrzymaniu w czystości. Prawda jest jednak taka, że o szklany blat stolika zdecydowanie łatwiej jest dbać niż na przykład o drewno. Jeśli cenimy sobie bardziej tradycyjny design możemy zdecydować się na zakup stolika ławy szklanej bądź mebla kwadratowego. Warto jednak rozważyć decyzję o zakupie bardziej nowoczesnej formy: stolik szklany okrągły to kwintesencja nowoczesności, nie tylko ze względu na materiał ale także na samą formę wykonania.

Stolik kawowy szklany będzie z pewnością nie tylko modnym uzupełnieniem naszego wnętrza, ale także ułatwi nam codzienne funkcjonowanie. W przypadku szklanego blatu musimy jednak pamiętać o podkładach pod szklanki: gorący napój czy woda mogą pozostawić na powierzchni nieestetyczne plamy i zabrudzenia. Na szczęście na rynku dostępnych jest obecnie wiele wzorów podkładek oraz materiałów z których został wykonany ten funkcjonalny dodatek, z pewnością znajdziemy więc takie które będą najodpowiedniejsze dla naszego wnętrza.

Warto poświęcić chwilę na wybór odpowiedniego stołu. Zarówno modele do jadalni, jak i mniejsze modele kawowe występują w wielu opcjach wykonania i wyglądu. Wbrew popularnej opinii stoliki z blatem szklanym sprawdzą się świetnie jako wyposażenie jadalni – unowocześni to na pewno miejsce wspólnych posiłków. Stolik szklany blat będzie łatwiejszy w utrzymaniu niż tak popularne i powszechnie wykorzystywane drewno, a pomieszczenie w którym się znajdzie zyska lekki charakter.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)