Udostępnij
Skomentuj

Jaki zestaw patelni wybrać? Który będzie najlepszy?

Patelnia to jeden z podstawowych elementów wyposażenia kuchni.

Bez dobrej patelni ciężko jest przygotować smaczne potrawy. Istnieje wiele rodzajów patelni, dostosowanych do rodzaju przyrządzanych dań. Jeśli nie wiesz, jaka patelnia najlepiej sprawdzi się w Twoim domu, zdecyduje się na zakup zestawu patelni z pokrywkami.

Zakup zestawu to dobre rozwiązanie dla osób, które potrzebują wielu różnych patelni. Jeśli nie jesteśmy pewni, jaka patelnia najlepiej sprawdzi się w naszej kuchni, zakup profesjonalnie skomponowanego zestawu będzie dobrym rozwiązaniem. Dostępne na rynku zestawy są zwykle bardzo atrakcyjne cenowo – ceny poszczególnych patelni są tańsze, niż gdybyśmy mieli kupować naczynia osobno. Plusem zestawów są także dołączone łopatki i łyżki, które mają nam ułatwić pracę i proces gotowania. Gdy zdecydujemy się na zakup zestawu z łopatką będziemy mieć pewność, że nie zniszczymy powłoki pokrywającej wnętrze naszej patelni. Zestaw patelni ceramicznych ambition to także świetny pomysł na prezent.

Jaki zestaw patelni wybrać?

Zestawy patelni zróżnicowane są pod względem części składowych – możemy zdecydować się na zakup zestawu składającego się z dwóch, trzech lub nawet większej ilości naczyń. Zestawy zawierają także różne elementy: od najbardziej podstawowych patelni, po naczynia specjalistyczne, jak choćby patelnia grillowa. Zakup zestawu patelni jest także bardzo ekonomiczny, zyskujemy zróżnicowane produkty w bardzo atrakcyjnych cenach.

Dostępne na rynku zestawy różnicowane są najczęściej pod względem wielkości i przeznaczenia. Jeśli zależy nam na przygotowaniu potraw tradycyjnych możemy wybrać zestaw składający się z małej, średniej i dużej patelni. Zestaw patelni gerlach zapewni nam idealny dobór naczyń, skomponowany tak, by jak najlepiej sprostać naszym potrzebom. Dzięki takiemu zróżnicowaniu wielkości będziemy mogli przygotowywać potrawy nie tylko dla siebie, ale też dla całej rodziny. Możemy też zdecydować się na zakup wieloelementowego zastawu, w skład którego najczęściej wchodzą specjalnie łopatki, łyżki czy pokrywki. Tak skomponowany zestaw zapewni nam kompleksowego wyposażenie kuchni, odpowiednie dla wybranego rodzaju patelni, które nie zarysują jej powierzchni.

Zestaw patelni – ranking

Zestawy składają się z dokładnie tych samych patelni, które możemy kupić osobno. Bez problemy znajdziemy więc zestaw patelni teflonowych, ceramicznych, głębokich i tych z opcją smażenia na grillu (dzięki specjalnie przystosowanej powierzchni). Zestaw patelni tefal często wyposażone są w jedną, odpinaną rączkę, dzięki czemu będziemy mogli zaoszczędzić w kuchni miejsce podczas przechowywania patelni.

Zestaw patelni ceramicznych najczęściej kupimy z kompletem pokrywek, które ułatwią duszenie potraw. W takim zestawie najczęściej znajdziemy patelnię głęboką, dzięki której będziemy mogli smażyć potrawy w stylu stir fry lub dusić je pod dołączoną do zestawu pokrywką. Podobnie skomponowane są zestawy patelni granitowych, które cechują się podobnymi właściwościami, co patelnie z powłoka ceramiczną. Możemy także zdecydować się na zakup tradycyjnych patelni żeliwnych. W takim zestawie może znaleźć się patelnia grillowa, dzięki której będziemy mogli przygotowywać zdrowe i smaczne potrawy (grillowanie jest jedną z najzdrowszych metod przyrządzania posiłków).

Bez trudu możemy też dostać zestaw patelni z pokrywkami lub łopatkami. Uzupełnienie zestawu o dodatkowe elementy pomoże nam w trakcie gotowania. Dodatkowo, dołączone łopatki na pewno nie zarysują delikatnej powierzchni patelni, dzięki czemu będziemy mogli długo cieszyć się zakupionymi naczyniami.

Od naszych preferencji i sposobu gotowania zależy, jaki zestaw ostatecznie wybierzemy. W zależności od częstotliwości gotowania oraz od wielkości naszej rodzimy możemy wybrać zestaw zróżnicowany pod względem objętości patelni. Pamiętajmy także o wyborze odpowiedniego tworzywa i rodzaju powłok – każda z nich ma swoje unikalne właściwości.

Zestaw patelni na indukcję

Jeśli posiadamy płytę indukcyjną pamiętajmy, by kupować naczynia specjalnie dostosowane to tego typu kuchenek. Producenci oferują wiele zestawów patelni do używania na płytach indukcyjnych. Tego typu patelnie mają specjalne indukcyjne dno, wykazują też cechy magnetyczne. Płyty indukcyjne są niezwykle popularne, ze względu na szybkość gotowania i łatwość w utrzymaniu w czystości. Bez problemu więc znajdziemy zestaw patelni przeznaczonych na indukcję. Na rynku odstępne są patelnie teflonowe, ceramiczne, emaliowane czy żeliwne, których z powodzeniem będziemy mogli używać na płycie indukcyjnej.

Jeśli nie jesteśmy pewni, jaka patelnia najlepiej sprawdzi się w naszej kuchni, zdecydujmy się na zakup specjalnie skomponowanego zestawu. Ułatwi to pracę w kuchni, pomoże także w zaoszczędzeniu pieniędzy. Wybierając zestaw zwrócimy uwagę na elementy, z których się składa oraz na tworzywo, z którego wykonano patelnie. Dobrze dobrany zestaw patelni na pewno posłuży nam przez długie lata.

 
Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)