Udostępnij
Skomentuj

Jakie biurko dwuosobowe wybrać? Czym kierować się podczas zakupu?

Biurka dwuosobowe sprawdzą się przede wszystkim w pokoju młodzieżowym zamieszkiwanym przez rodzeństwo. To doskonałe rozwiązania również do biura oraz gabinetu. Jakie biurko podwójne kupić?

Nowoczesne biurka dwuosobowe wyróżnia funkcjonalność, ergonomia oraz niebanalny design. Meble te wyposażone są w duże blaty, przy których z łatwością pracować mogą dwie osoby, a także pojemne szuflady umożliwiające przechowywanie dokumentów i akcesoriów biurowych lub szkolnych. Biurka podwójne dostępne są w różnych wariantach – różnią się budową, kolorystyką, stylistyką, a także wielkością. Jakie biurko dwuosobowe wybrać do pokoju nastolatków, a jakie do biura? Podpowiadamy możliwie rozwiązania.

Jakie biurko komputerowe?

Zarówno biurko dla ucznia, jak i pracownika musi zapewniać wygodę podczas użytkowania. Ergonomiczne biurko dostosowane jest do użytkownika i pozwala odciążyć kręgosłup podczas wielu godzin spędzanych w pozycji siedzącej. Wpływ na komfort pracy ma zarówno wysokość mebla, kąt pochylenia blatu, jak i wielkość powierzchni roboczej. Nieodłącznym elementem zapewniającym wygodę podczas użytkowania biurka, jest odpowiednie krzesło. Oba meble muszą być dostosowane do indywidualnych potrzeb użytkownika.

Biurko komputerowe dwuosobowe wykonane może być z różnego rodzaju materiałów, które mają wpływ na jego wygląd, a także możliwy czas użytkowania. Spośród tego typu rozwiązań warto wyróżnić choćby:

 • biurka podwójne drewniane – produkowane najczęściej z drewna dębowego, bukowego oraz sosnowego. Niekiedy można spotkać również modele wykonane z mahoniu. Biurka drewniane wykończone mogą być na mat, półmat lub połysk – pozostawione w naturalnej kolorystyce drewna lub malowane na dowolny kolor. Meble drewniane odpowiednio pielęgnowane wyróżnia długa żywotność, odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz zarysowania. To jedne z najsolidniejszych i najbardziej wytrzymałych konstrukcji;
 • biurka podwójne z płyty meblowej – to obecnie najbardziej popularne rozwiązania, przede wszystkim ze względu na niską cenę, a także solidność i wytrzymałość. Tego typu meble produkowane są z płyt lakierowanych, laminowanych, foliowanych, malowanych akrylem, a także fornirowanych. Biurka podwójne z płyt meblowych dostępne są w różnym wzornictwie oraz kolorystyce i wykończone na mat, półmat lub połysk;
 • biurka podwójne metalowe – mogą być w całości wykonane z metalu lub posiadać tylko metalową konstrukcję. Tego typu biurka produkowane są ze stali nierdzewnej, chromowanej, malowanej proszkowo lub z aluminium. Zdecydowanie częściej spotkać można meble, których jedynie konstrukcja zrobiona jest z metalu, a blat z płyty meblowej, drewna lub ze szkła;
 • biurka podwójne ze szklanym blatem – niezwykle designerskie rozwiązania, które najlepiej prezentują się w nowoczesnych biurach i gabinetach. Blat biurka wykonany jest ze szkła hartowanego – pozostawionego w naturalnej kolorystyce, barwionego na dowolny kolor lub laminowanego. Ciekawym rozwiązaniem są również meble z blatem wykonanym ze szkła matowego. Biurka podwójne ze szklanym blatem to rozwiązania trwałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne, wyszczerbienia oraz zarysowania.

Gdzie postawić biurko dwuosobowe?

Biurko dwuosobowe to doskonałe rozwiązanie do pokoju rodzeństwa, a także niewielkiego biura. Postawić można je również w gabinecie wspólników. Tego rodzaju konstrukcje dostępne są w różnej stylistyce i kolorystyce, łatwo więc dobrać model stosowny do danego wnętrza. W pokojach nastolatków sprawdzą się designerskie konstrukcje wykończone elementami aluminiowymi lub stalowymi. To doskonała propozycja dla biurka podwójnego komputerowego z blatem dla gracza. W pokoju sióstr urządzonym w stylu skandynawskim najlepiej będzie prezentowało się biurko dwuosobowe białe.

W nowoczesnym gabinecie lub biurze również można pokusić się o model biały. Jednak najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem będzie w tym przypadku biurko podwójne wykonane z drewna i pozostawione w naturalnej kolorystyce albo mebel z płyty meblowej fornirowanej. Naturalne wzory drewniane odnajdą się świetnie zarówno we wnętrzach nowoczesnych, jak i klasycznych.

Jakie biurko dwuosobowe wybrać? Polecane modele

Jak zostało wspomniane wcześniej, biurka podwójne dostępne są w różnych kształtach oraz wielkościach. Do najpopularniejszych rozwiązań należą:

 • biurko dwuosobowe narożne – występuje w kilku wersjach. Najczęściej spotykane to meble w kształcie litery „T”. Zbudowane są one z dwóch mniejszych biurek narożnych, połączonych ze sobą. Tego typu modele wyróżnia duża powierzchnia użytkowa, która umożliwia wygodną pracę dwóm osobom. Blat biurka dwuosobowego narożnego może mieć również kształt dużego trójkąta. Meble te są mniejsze od konstrukcji w kształcie litery „T”, zajmują więc mniej miejsca w pomieszczeniu, przez co wykorzystywane są głównie jako biurka dwuosobowe narożne dla dzieci;
 • biurko dwuosobowe prostokątne – wyglądem przypomina tradycyjne biurko, wyposażone jest jednak w zdecydowanie dłuższy blat, który pomieści dwa stanowiska. To doskonała propozycja podwójnego biurka dla rodzeństwa. Tego typu modele wyposażone są przeważnie w szuflady, bez problemu można zastosować w nich również nadstawki z dodatkowymi półkami;
 • biurko dwuosobowe kwadratowe – to rozwiązanie, które najczęściej spotkać można w biurach. Kwadratowy blat dzielony jest ścianką na dwie części, a osoby przy nim pracujące siedzą przodem do siebie. Każdy z użytkowników ma do dyspozycji własną szafkę oraz pojemne szuflady.

Na co zwrócić uwagę kupując biurko dwuosobowe?

Przed zakupem biurka podwójnego warto zapoznać się z dostępną na rynku ofertą i wybrać rozwiązanie najlepsze – dostosowane do potrzeb. Na jakie elementy zwrócić szczególną uwagę?

 1. Rozmiar i kształt biurka – mebel należy dostosować do wielkości pomieszczenia, w którym ma stanąć. W niewielkich pokojach nastolatków najlepiej sprawdzą się biurka podwójne narożne w kształcie trójkąta lub modele prostokątne. W przypadku przestronnych biur można śmiało zdecydować się na meble w kształcie litery „T”.
 2. Wyposażenie biurka – modele dwuosobowe są tak samo funkcjonalne, jak tradycyjne biurka dla jednego użytkownika. Wyposażone mogą być zarówno w półki pod klawiaturę, nadstawki na monitor, pojemne szuflady, jak i szafki.
 3. Dodatkowe funkcjonalności – nowoczesne biurka bardzo często umożliwiają regulację wysokości blatów. Rozwiązanie to jest szczególnie polecane w przypadku mebli dla dzieci, gdyż można dostosować je do wzrostu rosnącej pociechy. W przypadku biurek podwójnych trzeba pamiętać jednak o tym, aby w miarę możliwości ustawić wysokość blatu odpowiadającą obojgu rodzeństwa.
 4. Jakość wykonania – podczas zakupu biurka należy sprawdzić jakość jego wykonania. Tylko solidnie zrobione meble będzie można użytkować przez długi czas, bez obawy, iż ulegną one uszkodzeniu. Wpływ na żywotność danego modelu ma również materiał, z jakiego został on wyprodukowany. Za najtrwalsze i najbardziej wytrzymałe uważane są meble drewniane.
 
Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)