Udostępnij
Skomentuj

Jakie krzesło barowe do restauracji? Które będzie najlepsze?

Krzesła barowe są nieodłącznym elementem wyposażenia wnętrz restauracyjnych, w których zastosowano podwyższone stoliki i blaty. Jak wybrać krzesła barowe do restauracji? Na co zwrócić uwagę?

Krzesła barowe – czy warto?

Aranżacja restauracji to spore wyzwanie i to zarówno pod względem finansowym, jak również organizacyjnym i estetycznym. Krzesła barowe, dawniej kojarzone głównie z estetyką barową, są dziś niezwykle często stosowane we wnętrzach restauracyjnych. To rozwiązanie, które ma niewątpliwie wiele zalet:

  • Aranżacja restauracji z podwyższonymi stolikami i blatami, przy których ustawiono krzesła barowe, jest bardzo atrakcyjna i designerska. Niektórzy decydują się na zakup wyłącznie wysokich stołów barowych, w innych restauracjach zestawia się niższe stoły z wyższymi – w ten sposób można uzyskać bardzo ciekawe, funkcjonalne i modne wnętrze.
  • Wysokie krzesła barowe perfekcyjnie sprawdzają się w małej przestrzeni, gdzie standardowe stoły zastąpiono blatami przyściennymi i tym podobnymi rozwiązaniami.
  • Wysokie krzesła barowe są wygodne i estetyczne. Wprowadzają do wnętrza modny akcent.

Jak wybrać krzesła barowe do restauracji?

Asortyment hokerów jest szeroki i mocno zróżnicowany. To zarówno krzesła barowe kuchenne, które doskonale sprawdzają się w zastosowaniu domowym, jak również krzesła barowe o wyszukanym designie, które można polecić do restauracji. By wybrać krzesło barowe, warto zwrócić uwagę na poniższe kwestie:

  • Estetykę krzesła barowego – to priorytetowa kwestia. Krzesła powinny być uzupełnieniem aranżacji wnętrza. Warto dopasować je do wystroju, by podkreślały jego spójny charakter. Przykład: w restauracji o sielskim charakterze, gdzie dominuje biel i drewno, warto wybrać krzesła barowe drewniane z niskim oparciem, które będą perfekcyjnie pasowały do wystroju wnętrza. Inny przykład: do restauracji w stylu paryskiego bistro można polecić hokery na stalowych podporach, które będą wyposażone w okrągłe, obrotowe siedziska tapicerowane skórą lub ekologiczną skórą.
  • Gabaryty i konstrukcję krzesła barowego – krzesła barowe to zróżnicowana grupa produktów, w której można znaleźć wysokie hokery, krzesła barowe niskie, krzesła barowe obrotowe, krzesła barowe z oparciem lub bez. Warto zwrócić uwagę na wysokość krzesła i siedziska i upewnić się, że jest odpowiednio dopasowana do stołów. Nie mniej ważna jest szerokość i ogólne gabaryty hokerów – warto wybierać rozwiązania kompaktowe, ale bez przesady, by siedzisko nie było zbyt małe i niewygodne dla użytkowników.
  • Udogodnienia i wygodę użytkowania hokera – niektóre krzesła barowe przypominają klasyczne krzesła i stołki (posiadają cztery nogi, proste siedzenie z oparciem lub bez), ale są również hokery z obrotowym siedziskiem, podpórką pod nogi, z regulacją wysokości siedzenia i tym podobnymi rozwiązaniami, które podnoszą ich funkcjonalność.
  • Kolorystykę hokera – to kwestia, która ma niebagatelne znaczenie dla wystroju restauracji. Krzesło barowe drewniane wydaje się dość uniwersalne. Krzesło barowe białe świetnie pasuje do wnętrz skandynawskich i minimalistycznych, a krzesło barowe czerwone będzie mocno rzucało się w oczy, co może być świetnym rozwiązaniem estetycznym, które ożywi monotonne wnętrze.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Inne, ważne czynniki to:

  • Marka – krzesła barowe można znaleźć w asortymencie wielu różnych marek. Gdy wybieramy krzesła do restauracji, nie warto ryzykować zakupu od nikomu nieznanych producentów. Do znanych i cenionych, a jednocześnie przystępnych cenowo, producentów krzeseł barowych zalicza się marki: Halmar oraz King Home. Krzesła Halmar i hokery Halmar są chętnie wybierane nie tylko do restauracji i kawiarni, ale również do domów prywatnych. Krzesła King Home i Hokery tej marki także cieszą się dobrymi opiniami.
  • Cena – warto ustalić dostępny budżet i szukać rozwiązań, które się w nim mieszczą. Jeśli kupujemy wyłącznie kilka krzeseł barowych, nieco wyższa cena nie powinna być dużym problemem, ale w przypadku, gdy kupujemy ich kilkadziesiąt lub więcej, nawet drobne różnice cenowe będą odczuwalne po przemnożeniu przez liczbę kupowanych przedmiotów.
  • Popularność, opinie – dobrym pomysłem jest zweryfikowanie opinii na temat wybranych modeli krzeseł barowych. Można je znaleźć w sieci i często okazują się przydatnym źródłem informacji. Popularne modele krzeseł barowych to:

King Home Hoker BENT czarny z regulacją wysokości, który jest ceniony ze względu na możliwość regulowania wysokości siedzenia.

King Home Hoker Tower 76cm czarny, który doskonale pasuje do wnętrz industrialnych.

King Home Hoker Tower 66cm Rost Style, który jest nieco niższy, a przez to znakomicie współgra z blatami zawieszanymi na ścianie lub z podwyższonymi. parapetami.

Krzesła barowe to ciekawa, modna i atrakcyjna alternatywa dla klasycznych krzeseł. To meble, które można zastosować nie tylko w domu lub kawiarni, ale również w restauracji, o ile wybierzemy hokery o odpowiedniej estetyce i na tyle wygodne w użytkowaniu, by można było z przyjemnością siedzieć na nich przy stolikach i delektować się smakiem zamówionych potraw.

Udostępnij
4,8
3 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)