Udostępnij
Skomentuj

Jakie lustro do łazienki wybrać? Które będzie najlepsze?

Lustro do łazienki jest absolutnie podstawowym wyposażeniem. To w nim najczęściej oglądamy siebie po raz pierwszy po przebudzeniu, dzięki niemu wpatrujemy się w siebie podczas rannej toalety, a panie najczęściej robią przy nim swój codzienny makijaż.

Lustro do łazienki – warianty

Na rynku dostępnych jest wiele luster, które można zawiesić w łazience. Lustra różnią się choćby wielkością i kształtem, a także dodatkowym wyposażeniem, które może nam ułatwić codzienne funkcjonowanie. Nawet jeśli nasze pomieszczenie nie jest przestronne, dobrze jest wybrać duże lustro do łazienki. Sprawi to, że pomieszczenie dzięki dodatkowym odbiciom będzie wydawać się większe i przestronniejsze.

Wielkość i kształt powinniśmy dobrać starannie, biorąc pod uwagę wystrój całej łazienki. Jeśli w pomieszczeniu dużo jest opływowych kształtów, dobrze jest zwrócić uwagę, by i lustro miało łagodne wykończenia. Wybieramy wtedy np. okrągłe i owalne kształty. Jeśli natomiast postawimy na nieco surowszy design, wówczas dobrym rozwiązaniem może okazać się lustro prostokątne lub inne z kątami prostymi, które pozostanie w zgodzie z innymi elementami wystroju.

Lustro łazienkowe i oświetlenie

Sprawa światła w łazience jest nierzadko rzeczą kluczową. Dla pań to szczególnie istotne, gdy przy łazienkowym lustrze wykonują swój makijaż, ale i panowie wysoko cenią właściwe oświetlenie przydatne np. przy porannym goleniu. Nierzadko też właśnie w łazience, a nie w garderobie sprawdzamy jakość naszych stylizacji na dany dzień.

Dlatego też oprócz zwykłych lustrzanych odbić, potrzebujemy nierzadko dodatkowego oświetlenia. Można wybrać na przykład specjalnie oświetlenie do łazienki nad lustro albo wykorzystać specjalne lustro łazienkowe z oświetleniem. Takie rozwiązania będą szczególnie przydatne przy staranniejszej codziennej pielęgnacji. Podświetlane lustra łazienkowe są doskonałym rozwiązaniem także, gdy chcemy zredukować ilość oświetlenia w łazience, na przykład by stworzyć nastrój – na przykład podczas wieczornego relaksu.

Lustro a łazienkowe wyposażenie

Lustra łazienkowe bywają nierzadko częścią łazienkowego designu i dlatego na rynku jest wiele rozwiązań, które łączą metody na przechowywanie łazienkowych drobiazgów z klasycznymi lustrami. Lustro łazienkowe z półką doskonale sprawdzi się w przestrzeniach, w których próbujemy pozyskać jak najwięcej miejsca do przechowywania. Półka przy lustrze będzie dobrym miejscem na trzymanie szczoteczek do zębów, past czy kosmetyków do codziennej pielęgnacji. Dzięki temu rozwiązaniu wszystko zawsze będzie pod ręką.

Dodatkowe rozwiązania z lustrami łazienkowymi

Jeśli wykonujemy rano makijaż albo potrzebujemy lustra do drobnych zabiegów pielęgnacyjnych, możemy zastosować też dodatkowe mniejsze lusterka na wysięgniku. Tu możliwości także jest kilka. Tego typu rozwiązania mogą być montowane do ściany, istniejącego lustra, a nawet umywalki.

Na większą ilość luster możemy zdecydować się także, jeśli w naszej łazience nie ma okna, a chcemy zwiększyć jej jasność. Odpowiednie ustawienie luster sprawi, że łazienka może wydać się większa i bardziej promienna.

Lustro łazienkowe – warianty cenowe

Powyżej przedstawione warianty występują na wielu półkach cenowych. Niezależnie od tego, czy wybieramy klasyczne lustra, lustra łazienkowe z oświetleniem czy lustra z półką, można wybrać model odpowiedni na naszą kieszeń. Tanie lustra do łazienki nie zawsze oznaczają gorszą jakość, czasem cena związana jest po prostu z ilością dodatków. Można więc wybrać wymarzone lustro, wykonane z dobrych materiałów w rozsądnej cenie.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)