Udostępnij
Skomentuj

Jakie meble skórzane do salonu? Które będą najlepsze?

Skórzane meble są bardzo chętnie wybierane do salonowych aranżacji. Jak je wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Czy meble skórzane to dobry wybór do salonu?

Duża popularność mebli skórzanych wypoczynkowych wiąże się z ich wygodnym użytkowaniem, przeświadczeniem o ich wysokiej jakości, jak również z odczuciem, że skórzana tapicerka jest nieco bardziej ekskluzywna niż obicie z tkanin syntetycznych. Czy skórzane meble są praktyczne i czy warto je kupić? Przed podjęciem decyzji warto przyjrzeć się bliżej wadom i zaletom skórzanych mebli wypoczynkowych.

Zalety i wady chlebaków bambusowych

ZALETY

 • Meble skórzane do salonu są efektowne, mają w sobie sporą dozę elegancji i faktycznie mogą wyglądać bardziej ekskluzywnie niż meble z ekoskóry lub obite tkaniną.
 • Skórzane meble można przecierać na mokro, by zmyć kurz oraz drobne zabrudzenia.
 • Skórzane meble są wytrzymałe.
 • Skórzana tapicerka świetnie wygląda w niemal każdej aranżacji.

WADY

 • Skóra jest w pierwszym kontakcie chłodna, co zimą może powodować dyskomfort. Podczas upałów siedzenie na skórzanych meblach wypoczynkowych także bywa nieprzyjemne.
 • Skóra wymaga stosowania środków pielęgnujących, które przedłużą jej trwałość.
 • Skórzana tapicerka jest kosztowna.

Meble wypoczynkowe skórzane mają wiele zalet, ale też wspomniane mankamenty. Mimo to warto wziąć pod uwagę ich zakup, ponieważ trudno o bardziej stylowe, eleganckie i solidne meble wypoczynkowe od tych w skórzanej tapicerce.

Jakie meble skórzane pasują do salonu?

Oferta mebli skórzanych do salonu jest bardzo szeroka i zróżnicowana. Meble skórzane, jak i w obiciu tekstylnym, są dostępne w wielu różnych kształtach i rozmiarach. Poszczególne propozycje różnią się pomiędzy sobą pod względem estetyki, stylistyki, kolorystyki i pod względem wielu innych kwestii.

 • Jakie meble skórzane do salonu nowoczesnego? Nowoczesne wnętrza można urządzić przy pomocy mebli skórzanych, ale warto wybierać te o prostej, współczesnej estetyce. Warto zwrócić uwagę na to, by sofy, meble tapicerowane skórzane i fotele miały nowoczesne lub minimalistyczne kształty. Skórzana tapicerka może być zestawiona z drewnem (na przykład z drewnianymi nóżkami do mebli) albo z metalem.
 • Jakie meble skórzane do salonu klasycznego? Klasyczne wnętrza wymagają zastosowania klasycznie eleganckich mebli, które w naturalny sposób wpasują się w otoczenie. Najlepszym wyborem wydają się więc meble skórzane drewniane. Odcień drewna może nawiązywać do innych elementów w pomieszczeniu. Doskonale sprawdzają się stonowane, tradycyjne kolory skórzanej tapicerki oraz w miarę naturalne i ponadczasowe odcienie drewna.
 • Jakie meble skórzane do salonu w stylu kolonialnym? Estetyka kolonialna tworzy idealne tło dla mebli skórzanych w kolonialnym stylu. Mile widziane w takim salonie będą masywne fotele oraz kanapy skórzane do salonu. Można wybierać spośród mebli skórzanych drewnianych z drewna egzotycznego lub wybrać meble skórzane dębowe.
 • Jakie meble skórzane do salonu retro? Meble skórzane tapicerowane do salonu retro to, wbrew pozorom, również bardzo dobry wybór. Istotna jest kwestia wyboru mebli o odpowiedniej estetyce. Można sięgnąć po kultowe fotele oraz sofy z dawnych lat, ale w skórzanej wersji.

Jak wybrać meble skórzane do salonu?

Wybór mebli skórzanych do salonu warto poprzedzić jego dokładnym wymiarowaniem i doborem zestawu wypoczynkowego, który zajmie odpowiednią ilość miejsca, zapewni wygodę, ale nie przytłoczy pomieszczenia. Nie mniej istotna jest kwestia estetyki mebli skórzanych i spójności ich designu z wystrojem wnętrza. Warto również ustalić dostępny budżet, a najlepiej widełki cenowe, w których ma zmieścić się planowany zakup. Wówczas warto rozglądać się już za konkretnymi meblami wypoczynkowymi ze skórzaną tapicerką i pamiętać o tym, że należy porównywać je pod kątem wszelkich detali.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy zakupie mebli skórzanych do salonu?

Zakup mebli tapicerowanych skórą do salonu to spory wydatek, dlatego warto dobrze wydać te pieniądze i przy zakupie zwracać uwagę na wszelkie kwestie techniczne oraz estetyczne. Oto kilka z nich:

 • Dokładne gabaryty mebli – to kwestia kluczowa, by mieć pewność, że meble zmieszczą się w salonie. Warto też dowiedzieć się w jakiej formie są przewożone (asymetryczne lub bardzo małe mieszkania są pod tym względem kłopotliwe – za duże meble ciężko nawet zmieścić w drzwiach).
 • Marka – warto zwrócić uwagę na renomę, jaką cieszy się producent mebli skórzanych, którego meble mamy na oku. Dobre opinie o jego produktach i o ich jakości to dobry sygnał.
 • Zastosowane materiały – meble skórzane są droższe od tapicerowanych tkaniną, dlatego warto zwracać uwagę na ich jakość. Obicie skórzane powinno być wykonane z grubszej skóry (bardzo dobrej jakości będzie skóra licowa), która będzie wytrzymała na wycieranie się i na przypadkowe uszkodzenia mechaniczne. Nie bez znaczenia jest również kwestia konstrukcji sof lub foteli oraz wszystkich mechanizmów oraz detali.
 • Zalecenia pielęgnacyjne – warto przyjrzeć się bliżej tym informacjom, gdyż niektóre meble skórzane bywają kłopotliwe w utrzymaniu.
 • Funkcjonalność – meble skórzane także mogą oferować ciekawe funkcje, jak opcję rozkładania albo podłokietniki z nakładkami, które zamienią je w podręczne stoliki.

Skórzane meble do salonu to bardzo dobry wybór i inwestycja na lata. Jeśli przyłożymy się do zakupu, wybrane meble powinny posłużyć nam przez wiele lat.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)