Udostępnij
Skomentuj

Klipsy do zamykania opakowań na żywność-jak wybrać?

Przechowywanie żywności nie zawsze jest sprawą prostą. Jeżeli jednak zaopatrzymy się w praktyczne gadżety, zachowamy świeżość produktów spożywczych na dłużej. Przydatne okazać mogą się zwłaszcza klipsy do zamykania torebek. Jak je wybrać?

Czy warto stosować klipsy do zamykania torebek?

Klipsy do zamykania worków sprawdzą się w każdej kuchni. Są szczególnie przydatne, jeżeli preferujemy przechowywanie żywności w foliowych torebkach. Wówczas będziemy mogli z łatwością przechowywać je w kuchennych szafkach i szufladach bez obaw o to, że ich zawartość wysypie się, przysparzając nam kłopotów związanych z ich czyszczeniem.

Co więcej, dzięki szczelnemu zamknięciu bez problemów możemy transportować zapakowane produkty żywnościowe, nie martwiąc się o to, iż w trakcie jazdy otworzą się. Klipsy do zamykania torebek zagwarantują świeżość różnego rodzaju produktów sypkich takich jak:

 • kawa,
 • herbata liściasta,
 • suszone owoce,
 • orzechy,
 • zioła i przyprawy,
 • ryż,
 • kasze,
 • makarony

Z powodzeniem zamykać możemy nimi worki służące do przechowywania pieczywa, a także świeżych owoców czy też warzyw. Są to zatem niezwykle przydatne akcesoria. Wśród ich zalet wymienia się między innymi:

 • uniwersalność zastosowania – zwykle możemy nimi zamykać nie tylko torebki foliowe, ale również papierowe, a także kartonowe opakowania,
 • szeroką dostępność – można je znaleźć w wielu sklepach z wyposażeniem domowym, a także on-line,
 • niską cenę – klipsy do zamykania żywności zwykle wykonane są z tworzyw sztucznych, przez co nie mają wygórowanej ceny,
 • zróżnicowanie kształtów i kolorów – pozwala to na wybór klipsów maksymalnie dostosowanych do naszych potrzeb, a także ułatwia rozpoznawanie żywności, jeżeli woreczki (torebki), w których przechowujemy produkty nie są przeźroczyste. W ten sposób łatwiej również o zachowanie porządku w kuchennych szafkach.

Klipsy do zamykania torebek pozwalają zachować świeżość produktów żywnościowych. Ułatwiają również ich przechowywanie i segregację, przez co są niezastąpione w każdej kuchni. Co więcej, pozwolą nam zabrać w podróż ulubione smakołyki bez obaw, że torebka otworzy się w torbie podróżnej.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze klipsów do zamykania opakowań?

Chociaż wydawać by się mogło, iż wybór klipsów do zamykania worków nie jest kwestią skomplikowaną, warto pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Wybierając te akcesoria, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na:

 • materiał, z którego zostały wykonane – jak zostało wspomniane, jest to głównie plastik. To rozwiązanie trwałe, wytrzymałe, lekkie, poręczne i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Z czasem jednak może podlegać zużyciu, co rodzi konieczność wymiany starych klipsów na nowe. Na szczęście nie ma żadnych problemów z ich dostępnością.

  Na rynku dostępne są również klipsy metalowe. Najlepiej sprawdzają się te wykonane ze stali nierdzewnej. Są one trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz szkodliwe działanie wilgoci, o którą nietrudno w kuchni. Sprawdzają się równie dobrze co klipsy plastikowe. Zwykle jednak są droższe i mogą być mniej poręczne.

  Nieco innym rozwiązaniem są silikonowe tasiemki, za pomocą których możemy szczelnie zawiązać woreczek. Możemy je wykorzystywać do zamykania torebek o różnych rozmiarach,

 • rozmiar – wybierając klipsy, warto zwrócić uwagę na to, aby ich rozmiary były dopasowane do rozmiarów woreczka. Zagwarantuje to szczelne zamknięcie i nie będzie wymuszać konieczności zastosowania dwóch lub więcej klipsów do jednej torebki,
 • liczba elementów w zestawie – klipsy do zamykania worków zwykle sprzedawane są w praktycznych zestawach. Warto dopasować liczbę elementów do naszych potrzeb.

Wybierając klipsy do zamykania torebek, sprawdźmy przede wszystkim to, czy mogą mieć kontakt z żywnością. Istotne jest również to, czy producent przewidział możliwość mycia ich w zmywarce i czy mogą być przechowywane w lodówce. Podsumowując, na rynku znajdziemy szereg różnych klipsów do zamykania torebek. Pozwalają one z łatwością przechowywać żywność, przedłużając jej świeżość. Są niezwykle praktyczne, dlatego powinny znaleźć się w każdej kuchni.

Podobne artykuły
 
Udostępnij
0 ocen
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)