Udostępnij
Skomentuj

Konsola pod umywalkę – jak wybrać? Jaka najlepsza?

W aranżacjach łazienek coraz większą popularność zdobywają konsole pod umywalki. Pozwalają nie tylko uzyskać o wiele więcej miejsca, ale także stylowo urządzić łazienkę – także w stylu klasycznym czy retro. Jeśli standardowe szafki łazienkowe nie przypadły Ci do gustu, sprawdź propozycje konsoli.

Konsole pod umywalkę, czyli meble nowoczesne i minimalistyczne

Konsole pod umywalki łazienkowe mogą być praktycznie dowolnie charakteryzowane. Do nowoczesnych wnętrz sprawdzą się takie modele jak Duravit L Cube czy Mirano Ravena. Biały blat o prostym kształcie pozwoli przechowywać niezbędne akcesoria toaletowe pod ręką. Mebel tego typu bardzo często występuje w parze z niewielką szafką wiszącą po jednej ze stron, dzięki czemu uzyskujemy efekt asymetryczności. Konsole pod umywalki nablatowe gwarantują nam łatwe utrzymywanie czystości w łazience. Wykonane są najczęściej z płyt meblowych, dobrze impregnowanych, dzięki czemu nie musimy obawiać się kontaktu z wilgocią. W nowoczesnych aranżacjach są mocowane do ściany. Pamiętajmy, że nie każda umywalka będzie nadawała się do tego typu mebla z powodu różnych metod kładzenia instalacji wodno-kanalizacyjnej. O tym, że chcemy mieć konsolę w naszej łazience, koniecznie poinformujmy projektanta jeszcze przed rozpoczęciem prac remontowych.

Konsola na czterech nóżkach, czyli nietypowe stylizacje łazienki

Bardzo cenimy powroty do przeszłości w aranżacjach wnętrz. Doceniamy rozwiązania kiedyś stosowane. Mają one swój niepowtarzalny charakter. Konsola pod umywalkę sprawdzi się także do stylizacji retro. Najlepszy przykład daje nam producent Kerasan ze swoimi modelami Retro i Nero Lucido. Tutaj obowiązkowo pojawiają się nóżki, na których mebel stoi lub się jedynie podpiera. Taka charakteryzacja przywodzi na myśl bardzo dawne czasy, kiedy poranne czynności kosmetyczne wykonywano w misce stojącej na niewielkim stoliku. Bardzo ciekawym modelem jest także Arcade BICY1. Sama konsola jest siodełkiem od roweru. Na kierownicy można wieszać ręczniki, a w koszyku trzymać akcesoria toaletowe. Choć takie konsole pod umywalkę nie są tanie, to jednak z pewnością nikt nie będzie mógł pochwalić się podobną aranżacją wnętrza. Do łazienek w stylu industrialnym z kolei dobrze będzie wyglądać prosty mebel na metalowej ramie ze szklanymi elementami. Konsola pod umywalkę Opoczno Splendour zapewni także odpowiednią funkcjonalność i wygodę z korzystania. Wszystko to dzięki regulowanej wysokości stelaża.

Konsole jedyne w swoim rodzaju

Konsole mają bardzo długą i bogatą historię. Najczęściej są kojarzone z okresem kolonialnym, kiedy to odkrywcy nowych lądów korzystali właśnie z takich urządzeń. Ciekawą aranżacją może być właśnie charakteryzacja pomieszczenia na tamte czasy. Konsola pod umywalkę, jaka byłaby najlepsza, to właśnie meble stylizowane na indyjskie i kolonialne. Niektórzy dekoratorzy cenią sobie modele glamour i stylizację na czasy Francji ludwikańskiej. Takich produktów nie znajdziemy jednak w każdym sklepie. Możliwe, że konieczne będzie nawet stworzenie na zamówienie takiej konsoli pod umywalkę. Niezależnie od tego, jaka firma będzie jej producentem, koniecznie musimy zwrócić uwagę na odpowiednią impregnację, jeśli wybierzemy mebel wykonany z drewna. Musimy być świadomi, że do łazienki nie każdy produkt będzie odpowiedni. Samodzielne zabezpieczanie materiału przed korozją także nie musi zdać rezultatu. Wystarczy niewielka rysa, by konsola po szybkim czasie nadawała się do wyrzucenia.

Konsole pod umywalki przeżywają swój renesans. Bardzo dobrze – ich niesamowity urok i wygoda korzystania sprawiają, że warto zastanowić się nad nimi we własnej łazience.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)