Udostępnij
Skomentuj
https://www.budujesz.pl/wiadomosc/kosa-spalinowa-do-800-zlotych-jak-wybrac-jaka-najlepsza/10755/ 2018-09-10 15:00:24.000000

Kosa spalinowa do 800 złotych - jak wybrać? Jaka najlepsza?

Kosa spalinowa to współczesne urządzenie charakteryzuje się przede wszystkim łatwością manewrowania oraz możliwością dojścia w takie miejsca, w których znana do tej pory kosiarka nie da sobie rady. Takimi obszarami mogą być: żywopłoty, obszary pomiędzy grządkami, krzaki czy pola znajdujące się przy chodnikach. Zatem jaka kosa spalinowa najlepsza?

Kosa spalinowa - parametry

Potencjalni klienci kos spalinowych zmagają się z wieloma wątpliwościami, a mianowicie: jaką kosę spalinową kupić, jaką kosę spalinową wybrać, jak uruchomić kosę spalinową, czy kosą spalinową można kosić mokrą trawę czy kosa spalinowa do trawy - jaka jest odpowiednia.

Musimy mieć na uwadze, że przed dokonaniem zakupu powinniśmy sprawdzić parametry.

Każdy z nich odpowiedzialny jest za następujący po sobie komfort wykonywanej pracy. Do kluczowych parametrów zalicza się kolejno:

image
  • Moc silnika. Im większa jest moc tym dłużej kosa spalinowa może pracować bez najmniejszego odpoczynku. To niezwykle istotne pod względem trawników o dużej powierzchni. Kosy spalinowe o wysokiej mocy zdecydowanie lepiej poradzą sobie z licznymi niedogodnościami. Za przykład można podać tutaj: grubsze chwasty czy wysoką trawę. Ciekawostką jest, że moc wpływa również na szerokość koszenia. W tym aspekcie mamy możliwość zakupienia sprzętów w następującym przedziale mocy - od 450 W do maksymalnie 3KM.
  • Średnica cięcia. Ważnym parametrem jest również średnica cięcia. W odniesieniu do kos ogromną rolę w szybkości każdorazowego koszenia trawnika odgrywa wymiar koszenia. Bowiem czym jest większa tym o wiele szybciej mamy możliwość uporania się z zaniedbanym ogrodem. Jednak takie rozwiązanie posiada jednocześnie wady. Większa średnica oznacza zdecydowanie mniejsze możliwości wykonywanego manewru w zarówno wąskich, jak i niezwykle trudno dostępnych miejscach.
  • Ciężar Nie zapominajmy o aspekcie ciężaru kosy spalinowej. W związku z tym, że w czasie pracy należy trzymać ją w dłoniach bądź na specjalnych szelkach niezwykle istotny jest ciężar takiego urządzenia. Musimy pamiętać, że czym urządzenie jest większe tym dla operatora wykonywanie pracy będzie mniej komfortowe. Niektóre osiągają nawet osiem kilogramów cięższości.
  • Zbiornik paliwa oraz regulację rękojeści. Na końcu wymieniono zbiornik paliwa oraz regulację rękojeści. Dokonując zakupów kosy ważnym aspektem staje się zwrócenie uwagi na zbiornik paliwa, a dokładniej mówiąc jego pojemność.

Posiada on istotną rolę przy koszeniu tych większych obszarów zielonych. Powinniśmy mieć świadomość, że większa pojemność doprowadza do zwiększenia ciężaru interesującego nas urządzenia. Poza tym, żeby naprawdę wygodnie korzystać z wybranej kosy spalinowej musimy zakupić taki model, który umożliwi dostosowanie rękojeści do naszego wzrostu. Będzie to pomocne w komfortowej pracy.

Warto więc zadać kilka pytań w zakresie omawianych kos: jak przechowywać kosę spalinową, jak smarować kosę spalinową, kosa spalinowa dwusuw czy czterosuw. Jednak to nie koniec wątpliwości, bowiem do kolejnych należą: kosa spalinowa jaka moc, kosa spalinowa jakie paliwo, kosa spalinowa jak używać czy kosa spalinowa dla amatora. Kosa spalinowa jakiej firmy?

Przykłady kos spalinowych

Przedstawianych urządzeń jest coraz więcej, jak i również ich producentów. Do niektórych z nich zalicza się: kosa spalinowa stihl, kosa spalinowa nac, kosa spalinowa demon, kosa spalinowa husqvarna, kosa spalinowa stiga, jak i również kosa spalinowa makita.

Demon to marka, której urządzenie wyposażone jest w najmocniejszy silnik o mocy osiągającej 5,2 KM. Został on osadzony na uchwycie kosy spalinowej. Wbudowane duże ostrze idealnie poradzi sobie z najmocniejszą trawą i zaroślami oraz krzewami. Natomiast system antywibracyjny zapewni maksymalną wygodę aspektu koszenia - ma to miejsce w najmniej dostępnym obszarze roboczym. Regulowany uchwyt umożliwia poza tym łatwe oraz precyzyjne prowadzenie kosy spalinowej. Jego waga kształtuje się w przedziale około dziewięciu kilogramów.

 

image

Na uwagę zasługuje również marka Makita. Zgodnie z opiniami jest to przodującej jakości urządzenie z grupy kos spalinowych.  Charakteryzuje się wyróżniającą się odpornością oraz wytrzymałością. Ciekawostką staje się fakt, iż przeznaczona jest w szczególności do pracy na obszarach leśnych oraz wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z grubymi zaroślami. Przedstawiając zakres techniczny warto jest ukazać, że sprzęt wyposażony jest w czterozębny nóż tnący zmierzający się z najgrubszymi gałęziami. Nie należy do najcięższych, ponieważ waga kształtuje się w granicach 7,1 kilograma.

Wiele osób zainteresowanych kupnem kosy zadaje pytanie jaka kosa spalinowa do 800 zł. Tutaj powinna pojawić się firma Nac. Jest to jedno z tych tańszych urządzeń na obecnym rynku, które otrzymuje coraz więcej pochlebnych recenzji od coraz to nowszych użytkowników. Posiada nowoczesny silnik osiągający 500 W mocy. Jednocześnie charakteryzuje się on bezawaryjnością, jak i również niezwykle niskim poziomem głośności. Waga to niespełna trzy kilogramy.

Każda osoba posiadająca swój zielony azyl doskonale zdaje sobie sprawę, że pielęgnacja działki to trudne zadanie i należy posiadać odpowiedni sprzęt. Jednak przed zakupem warto zadać kilka pytań, ewentualnie rozważyć następujące kwestie: jaka kose spalinowa warto kupic, kosa spalinowa dobra, kosa spalinowa do wysokiej trawy, kosa spalinowa jaką wybrać. Natomiast do wątpliwości technicznych zalicza się kolejno: kosa spalinowa jaka żyłka, kosa spalinowa jakie obroty, kosa spalinowa jaki silnik czy kosa spalinowa dla leworęcznych.

Podsumowanie

Miejmy świadomość, iż kosa spalinowa to urządzenie w pełni służące do wykaszania naszej trawy, jak i również innych roślin. Pozbywa się roślinności w naprawdę trudnych miejscach. W związku z powyższym rozróżniamy szeroką klasyfikację. Rozpoczynając od mocy, jak i również typu silnika.

Podobne artykuły
 
Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Zwykły zakup
Od 39,99 zł do 100 zł
Kurier 24h
0 zł
od 19,99 zł
Kurier Poczta Polska 48h
0 zł
od 15,99 zł
Paczkomaty 24/7
0 zł
od 9,99 zł
Punkty Odbioru
0 zł
od 9,99 zł
od 100 zł
Kurier 24h
0 zł
od 19,99 zł
Kurier Poczta Polska 48h
0 zł
0 zł
Paczkomaty 24/7
0 zł
0 zł
Punkty Odbioru
0 zł
0 zł
CZAS NA ZWROT PRODUKTU*
Morele
30 dni
14 dni
Inni Sprzedawcy
14 dni
14 dni