Udostępnij
Skomentuj

Kosiarka elektryczna do małego ogródka - jak wybrać? Jaka najlepsza?

Kosiarka to ważny element codziennej pielęgnacji ogrodu. Musi być zatem odpowiednio dobrana, by używać jej skutecznie i wygodnie. Dlatego do małego ogródka poleca się kosiarki elektryczne. Tylko jaką kosiarkę elektryczną wybrać do małych trawników?

Z napędem czy bez?

Ważną kwestią, niezależnie od tego jaką firmę wybierasz, jest kosiarka elektryczna do trawy z napędem. Jeśli ogród wymaga częstych skrętów i dużo więcej precyzji, lepiej zrezygnować z kosiarki elektrycznej do małego ogrodu z napędem. W zamian za to warto zainwestować w kosiarkę elektryczną z funkcją mulczowania, z koszem oraz z bocznym wyrzutem. Raczej nie będzie potrzebna kosiarka z aeratorem. Jest to zatem niepotrzebny dodatek.

Jaki silnik?

Jeśli chodzi o silnik dobrej kosiarki eklektycznej, to warto zakupić egzemplarz 1800 W. Bezawaryjna kosiarka elektryczna powinna móc pracować przez wiele lat, niezależnie od tego w jakich warunkach przyjdzie jej pracować. Warto zwrócić uwagę na modele znanych marek, jak choćby kosiarkę elektryczną Makita, Bosch, Viking czy Husqvarna. Dzięki temu zyskujemy pewność, że otrzymamy kosiarkę elektryczną, którą warto kupić.

Kosiarka elektryczna i jej budowa

Co ważne, jeśli liczymy na to, że kosiarka elektryczna będzie dobra i bezawaryjna, powinniśmy skupić się na tym, by był to model z metalowym korpusem. Rzecz jasna będzie on wówczas zdecydowanie cięższy, jednak taka kosiarka elektryczna z napędem czy bez pozwoli nam na wieloletnie użytkowanie bez awarii i problemów z korpusem właśnie. Ma to także kolejne dobre strony, gdyż nie niszczy się tak i nie ulega ułamaniu w trudniej dostępnych miejscach.

Kosiarka elektryczna do trawy – cena

image

Jeśli chodzi o kwoty, jakie musimy zarezerwować na konkretne modele to oczywiście zależy to od wyposażenia i producenta. Najdroższe kosiarki elektryczne do trawy kosztują około 800 – 900 złotych. Są to modele z dość dużym silnikiem i metalowym korpusem. Z kolei najtańsze modele dostaniemy już od 300 – 400 złotych, tak więc rozrzut jest spory. Co zaś się tyczy najkorzystniejszej wersji, to zdecydowanie należałoby wziąć pod uwagę nie tylko to czy ma ona napęd, czy jest to kosiarka elektryczna z mulczowaniem oraz czy ma boczny wyrzut lub aerator, ale także jak mocny ma silnik oraz jak długą gwarancję daje nam producent. W tym wypadku kosiarki elektryczne do małego ogrodu mogą osiągnąć kwotę 600 złotych i powinna być ona satysfakcjonująca.

Wybór kosiarki do trawy w małym ogrodzie jest niezwykle trudny, gdyż decydując się na dany produkt powinniśmy brać pod uwagę wiele czynników. Dlatego warto przeanalizować każdy z modeli i zastanowić się jaka kosiarka do trawy jest nam potrzebna. Ważne, aby skutecznie spełniała wszelkie nasze życzenia i była z nami przez długi czas.

Podobne artykuły
 
Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)