Udostępnij
Skomentuj

Kosz na bieliznę - jaki wybrać? Który będzie najlepszy?

Nieopodal każdej pralki stoi zazwyczaj kosz na bieliznę. Można wybierać klasyczny kosz o typowym kształcie albo taki, który akurat wpisuje się w naszą łazienkową przestrzeń. Istnieje także wiele wariantów, jeśli weźmiemy pod uwagę materiał, z którego jest wykonany kosz.

Kosz na bieliznę – wzory i kształty

Dostępnych jest wiele rozmiarów i kształtów koszy na bieliznę. Jeśli dysponujemy odpowiednią przestrzenią w łazience, możemy pozwolić sobie na przykład na duży, designerski kosz na pranie, który będzie nie tylko niezbędnym elementem użytkowym, lecz także ciekawym dodatkiem dodającym smaku wystrojowi łazienki.

Najlepiej najpierw zastanowić się nad ustawieniem kosza. Jeśli mamy niewielkie, zapełnione pomieszczenie, dobrze jest zacząć od zmierzenia przestrzeni, jaką jesteśmy skłonni oddać pod nasz kosz na bieliznę. Może być tak, że będziemy musieli zdecydować się na przykład na wąski kosz na pranie lub na narożny kosz na pranie. Wówczas sprawę trzeba wcześniej zaplanować, by dokonać odpowiedniego zakupu.

Kosze na bieliznę a inne wyposażenie łazienki

Jeśli wybierzemy miejsce, gdzie chcemy umieścić kosz na pranie i zmierzymy wymiary dostępnej przestrzeni, warto rozważyć także rolę kosza w budowaniu designu całego pomieszczenia. Być może dobrze byłoby wybrać kosz na pranie do zabudowy, jeśli taki wariant przewiduje projekt łazienki.

Jeśli lubimy porządek, można wybrać na przykład dwukomorowy kosz na pranie, by na przykład segregować wcześniej brudną bieliznę. To rozwiązanie również praktyczne, gdy mieszkamy w mieszkaniu z kilkoma lokatorami i nie chcemy, by ubrania się mieszały.

Jak wybrać materiał, z którego wykonany jest kosz na bieliznę?

Wiele zależy nie tylko od przestrzeni, jaką możemy poświęcić na ustawienie kosza na bieliznę, lecz także od wystroju pomieszczenia. Na rynku jest szeroki wybór tego typu sprzętu. Możemy wybrać rattanowe kosze na bieliznę, tekstylny, materiałowy kosz na pranie, plastikowe lub drewniane kosze. Wszystko zależy od naszej kreatywności i designu całej łazienki.

Warto pomyśleć, by kosze na pranie wykonane były z naturalnych materiałów lub z takich, które posiadają odpowiednią cyrkulację powietrza. To ważne, by utrzymać odpowiednie warunki higieniczne przechowywania ubrań do prania. Materiałowy kosz na bieliznę wydaje się na przykład niezbyt drogim, a praktycznym rozwiązaniem. Drewno również jest odpowiednim materiałem na kosz na pranie, szczególnie, jeśli mamy inne drewniane elementy w wystroju łazienki.

Kosze na bieliznę – nietypowe rozwiązania

Istnieją także takie kosze, które mogą ułatwić życie. Na przykład niektóre kosze posiadają kółka, które umożliwiają łatwe przyciągnięcie kosza do pralki, co ułatwia ładowanie brudnej bielizny do bębna pralki.

Istnieją też kosze składane, które można łatwo zwinąć i schować, gdy nie są używane. To dobre rozwiązanie dla tych, którzy mają małą łazienkę i często robią pranie.

Wybór kosza na bieliznę – rady

  • Dobrze wybrać taki kosz na pranie, który jest zgodny z wystrojem całej łazienki.
  • Kształt kosza dobrze dopasować do dostępnej przestrzeni. Czasem okrągły kosz na bieliznę może sprawdzić się lepiej niż np. jego narożny wariant.
  • Warto potraktować kosz na bieliznę jako ciekawy dodatek do łazienki, który może sprawić, że pomieszczenie to będzie wyglądać ciekawiej.
  • Dostępne na rynku wzory i kolory pozwalają na wybór niebanalnych dodatków, warto w ten sposób ożywiać pomieszczenia.
  • Wykonanie kosza ze sprawdzonych materiałów ułatwia zachowanie odpowiedniej higieny.
Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)